HP Elite L2201x - po prostu piękny, cieniutki monitor

Firma HP zaprezentowała nowy monitor LCD noszący oznaczenie Elite L2201x. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów bardzo interesującym wyglądem, zaskakując przede wszystkim swoją niewielką grubością. Oferuje ponadto do dyspozycji użytkowników panel MVA oraz możliwość wyświetlenia obrazu Full HD.

HP Elite L2201x na pierwszy rzut oka kojarzy się z komputerami typu all-in-one (połączenie monitora z komputerem, np. iMac). W odróżnieniu od nich może pełnić jednak jedynie funkcję monitora.

Urządzenie przykuwa wzrok interesującym designem. Dzięki temu, że zasilacz został "wyprowadzony" na zewnątrz, udało się zmniejszyć jego grubość do zaledwie 0,4 cala, czyli nieco ponad 1 centymetra.

Zobacz również:

Elite L2201x dysponuje czarną błyszczącą obudową, która nie posiada standardowej podstawy, lecz korzysta z umieszczonej z tyłu specjalnej metalowej podpórki. Oferuje ponadto do dyspozycji użytkowników 21,5-calowy, podświetlany diodami LED panel wykonany w technologii MVA, na którym potrafi wyświetlić obraz Full HD (1920 x 1080 pikseli) cechujący się (jak zapewnia producent) jasnością na poziomie 250 cd/m2 oraz współczynnikiem kontrastu 5000:1.

Na koniec należy też wspomnieć, że monitor można podłączyć do komputera jedynie za pomocą nowoczesnego interfejsu DisplayPort.

HP Elite L2201x został wyceniony na 249 USD. Do sprzedaży powinien trafić 1 czerwca.

3 komentarze

Dodaj swój

Seb

12-02-2012 15:07

U mnie mam prozainczyny problem, monitor nie działa z DP który mam w stacji dokującej DELLA, anie też na HDMI wze stacjonarnym, anie XBOXEM, a HP twierdzi że nie może mi pomóc, bo produkt nie jest przeznaczony na rynek Polski. Kupiłem go w sklepie internetowym Promobile, sprzedawca twierdzi że u niego działa :), generalnie wydałem pieniądze na cos co nie działa. Nie polecem tego urządzenia a serwis HP moze się zwinąć, bo jest bezużyteczny. Jezeli zaś chodzi o komentarz Alexa, to się zgadzam, kable z boku bez sensu, szpecą wszystko i sajmują przestrzeń, podstawka tez nie daje komfortu, reszty nie widziałem. Pozdrawiam

Pablo

18-03-2013 22:30

Miałem ten samo problem z tym monitorem kupiony notabene również w Promobile. W pierwszej chwili jak przeczytałem posta od Sab przyszło mi do głowy, że kupiłem monitor który on zwrócił :-) Faktycznie jednak był problem z moim laptopem HP a w zasadzie ze starym biosem. Po aktualizacji do najnowszego pięknie wszystko zadziałało. Pochwała również dla firmy Promobile bo bez problemu zgodzili się na zwrot monitor. Jednak po poprawce biosowej zostaje u mnie. Pięknie świeci ;-)

Alex

04-11-2011 08:14

Monitor na pierwszy rzut oka nowoczesny, stylowy, po prostu super. Jednak przyglądając się parametrom technicznym odkrywamy iż jest to typowo marketingowy produkt, który poza wyglądem jest mniej niż przeciętny. czas odświeżania 16 ms to stanowczo za dużo. W czasach gdzie 5 ms uważane jest za standard, proponowanie trzy krotnie gorszego parametru można jedynie uznać za nieudany żart. Zwłaszcza za te pieniądze. Wejście display port umieszczone z boku urządzenia? Jeśli ktoś używa laptopa i nie ma stacji dokującej to to rozwiązanie się sprawdzi. Łatwiej będzie podpiąć i odpiąć urządzenie mobilne. Jednak jesli komputer jest bardziej stacjonarny to kable będą tylko szpecić wygląd monitora i tu jedyny plus "styl" znika. Rozwiązanie z tylną podporą ani nie jest stylowe, ani użyteczne. Przy tej cenie spodziewałbym się możliwości regulacji wysokości monitora i kąta nachylenia. Niestety to pierwsze jest nie osiągalne. Podsumowując: szkoda marnować pieniądze na mniej niż przeciętny produkt jeśli można znaleźć inne monitory w cenie poniżej 1000zł z dużo lepszymi parametrami.