Swatka z Internetu - portale matrymonialne w Polsce

Stworzeni dla Siebie

www.stworzenidlasiebie.pl

Najnowszy serwis matrymonialny w Polsce to Stworzeni dla Siebie. Wspominamy o nim, gdyż jest w pełni darmowy, niezwykle intuicyjny i - co ważne - posiada za sobą wsparcie Onetu. Autorami strony są założyciele portalu randkowego Sympatia.pl.

Ważną rolę w procesie budowania serwisu odegrała psycholog Dorota Jasielska. Udało się jej opracować autorski test osobowości, którego bezpośrednim celem jest kojarzenie par dopasowanych osób. Wykorzystany test wydaje się łatwiejszy w zrozumieniu i bardziej przyjazny niż usługa eDarling. Poza sprawdzeniem się w 8 wymiarach ważnych dla zbudowania związku (m.in. emocjonalność, potrzeba bliskości i relacje z ludźmi), użytkownik odpowiada także na pytania o zainteresowania, ulubiony gatunek muzyki czy uprawiany sport.

Zobacz również:

Pewną wadą Stworzonych dla Siebie jest niewiele propozycji dopasowanych osób. W naszych testach było to 5-7 użytkowników, w dodatku najczęściej bez zdjęć i kompletnego profilu. Rzeczywiście były to jednak osoby o wysokim poziomie zgodności w teście.

Strona pozwala na mocne rozbudowanie swojego profilu, dodawanie zdjęć, a także bezpłatne wysyłanie i odbieranie wiadomości. Stworzeni dla Siebie to dość filigranowy, ale bardzo sympatyczny serwis.

Portale matrymonialne: Stworzeni dla SiebiePortale matrymonialne: Stworzeni dla Siebie

MyDwoje

www.mydwoje.pl

Sieciowi matchmakerzy w naszym kraju chętnie korzystają z psychologii. Kolejny serwis MyDwoje opiera się na teście osobowości przygotowanym przez znanego terapeutę małżeńskiego, Andrzeja Rutowskiego.

Jest to chyba najciekawszy test wśród polskich stron matrymonialnych. Badanie obejmuje takie obszary osobowości jak temperament (m.in. towarzyskość, żywiołowość i spontaniczność) czy charakter i jego ważne cechy. Co ważne test nie pomija zainteresowań i statusu społecznego. MyDwoje poszukuje dla nas osób o 70% zgodności w wynikach testu. Z drugiej strony, użytkownik może też wyszukiwać partnerów o niższym dopasowaniu, w oparciu o własne kryteria, takie jak wygląd i zainteresowania.

Prawie wszystkie opcje w serwisie są płatne. Roczny abonament kosztuje 240 zł. Dość ciekawe, że istnieje także możliwość wykupienia porady psychologa i profesjonalnej sesji fotograficznej. MyDwoje zapewnia wysoką jakość ofert, m.in. dzięki ręcznej weryfikacji profili.

Portale matrymonialne: MyDwojePortale matrymonialne: MyDwoje

Swatka

www.swatka.pl

Tytułowa Swatka to ciekawy serwis randkowo-matrymonialny, z którego korzysta około 200 tys. osób w naszym kraju. Nie ma tutaj testu osobowości, który zastępuje łatwy do wypełnienia profil i "cechy idealnej partnerki".

Wygląd serwisu przypomina raczej portale randkowe. Jest tutaj sporo funkcji, takich jak: zapamiętane profile, kto mnie zapamiętał i kto mnie odwiedził. Ponadto, istnieje też możliwość powiązania konta z portalem społecznościowymi Facebook i zaproszenia przyjaciół z pomocą wiadomości e-mail.

Jedyne płatne opcje w serwisie to wysyłanie wiadomości i dodawanie kolejnych zdjęć. Abonament "na zawsze" kosztuje tylko 79,99 zł, a klient Swatki może także wykupić płatną wersję dla innego użytkownika.

Autorzy serwisu stworzyli również portal randkowy dla Polaków mieszkających poza granicami kraju. Polish Hearts (www.polishhearts.com) okazał się wielkim hitem w USA i Wielkiej Brytanii, zdobywając już dwukrotnie więcej użytkowników niż Swatka.

Portale matrymonialne: SwatkaPortale matrymonialne: Swatka

28 komentarze

Dodaj komentarz

~nick

06-06-2015 11:01

świadectwo pary małżeńskiej która poznała się w katolikim ZapisaniSobie pl http://pytanienasniadanie.tvp.pl/19198833/jak-znalezc-mezazone-w-sieci

~ja

27-02-2015 07:38

ZapisaniSobie.pl - dla chrześcijan szukających prawdziwej miłości Może się przyda :) cytat: „Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi”

~nina

08-01-2015 00:13

to prawda wszystkie portale to za darmo a jak sie zalogujesz to okazuje sie ze trzeba i to slono placic a ze zdjeciem to tez fikcja albo z przed lat a jesli aktualne to panowie nie wieza bo za dobrze wygladasz na swoj wiek nie wykupisz premium nie ma kontaktu Partnera czy prtnerke trzeba zobaczyc osobiscie wtedy mozna ocenic o wygladzie .Jesli partner opisuje swuj wyglad i kim jest i jakie ma zainteresowania to chyba wystarczy. Kilogramy to nie wszystkim przeszkadzaja sa tacy co nie lubia szczuplych . Tacy tez maja prawo szukania partnera i byc szczesliwym Jest takie przyslowie chuda to wredna .Wazny charakter i nie co posiada tylko kim jest

~nina

08-01-2015 00:13

to prawda wszystkie portale to za darmo a jak sie zalogujesz to okazuje sie ze trzeba i to slono placic a ze zdjeciem to tez fikcja albo z przed lat a jesli aktualne to panowie nie wieza bo za dobrze wygladasz na swoj wiek nie wykupisz premium nie ma kontaktu Partnera czy prtnerke trzeba zobaczyc osobiscie wtedy mozna ocenic o wygladzie .Jesli partner opisuje swuj wyglad i kim jest i jakie ma zainteresowania to chyba wystarczy. Kilogramy to nie wszystkim przeszkadzaja sa tacy co nie lubia szczuplych . Tacy tez maja prawo szukania partnera i byc szczesliwym Jest takie przyslowie chuda to wredna .Wazny charakter i nie co posiada tylko kim jest

gonzo

12-12-2014 09:39

Jak najdalej od serwisem swatka.pl. Stosują tzw fikcyjne profile (atrakcyjnych pań lub panów) z których z wysyłane oczka (tzw. wabik) do potencjalnych zainteresowanych by zdecydowali się wykupieniem abonamentów po słonych cenach a następnie odpowiedzieć. Gdy tylko dokona się wpłaty całe zainteresowanie owych znika. Niestety ja dałem się nabrać i doświadczyłem na własnym przykładzie pomimo że wcześniej mnie coś tknęło że coś Tutaj nie gra. Przestrzegam potencjalnych wciągniętych przed tymi naciągaczami.

emigrant

01-12-2014 09:52

odwiedzilem ok 20 portali randkowych i jak na razie najlepszym i to bezapelacyjnie jest portal ELMAZ.PL ...ma tez swoje wady ale w porownaniu do konkurencji ma ich kilka a nie jak wiekszosc pozostałych - kilkadziesiat!

Randkowicz

06-11-2014 10:38

a mi się podoba nowość narandce.pl portal bez zbędnych elementów.

Ola

22-09-2014 17:48

Seniorra.pl - jest dobry i ciekawy i chcą uruchomić jeszcze seniorrateam.pl

Aga

22-08-2014 21:47

Piękne i prawdziwe...zawsze aktualne {myślę o ostatniej myśli przelanej na papier]

aga

22-08-2014 21:42

A ja właśnie miałam ochotę się ,gdzieś zapisać,coby znaleść tego jedynego ,wymarzonego.......

Wiesława

26-06-2014 00:49

Dla Starszych - seniorra.pl Dla wszystkich - Twoo Godne polecenia - interkotakt, oferty zagraniczne (kobiety na pewno nie płacą,nie wiem jak panowie) Częściowo płatny - Fotoflirt

Wiesława

26-06-2014 00:49

Dla Starszych - seniorra.pl Dla wszystkich - Twoo Godne polecenia - interkotakt, oferty zagraniczne (kobiety na pewno nie płacą,nie wiem jak panowie) Częściowo płatny - Fotoflirt

ola

02-06-2014 16:54

http://ZapisaniSobie.pl - dla chrześcijan szukających bratniej duszy Serwis istnieje od ponad 7-miu lat, jest tam ponad 30 tyś aktywnych użytkowników i jest moderowany. Wymóg podstawowy - możliwość zawarcia Sakramentu Małżeństwa

mikus

25-05-2014 18:39

Ciężko na portalu randkowym znaleźć jakąś wartościową dziewczynę, ale czy na pewno o to właśnie chodzi? Odnoszę wrażenie, że na takim portalu jak http://www.szparka.pl/ chodzi głównie o sex.

balbina

30-04-2014 14:30

jak dla mnie w tej tematyce najlepsze sa [url="http://www.fifubu.com"]Randki[/url]

mojtakisobienowy

22-01-2013 16:48

http://www.randkowa.com

Lulz

28-06-2012 18:19

taa, z kąd ja to znam. Budowa :"normalna" czyli 1.66 m, 70 kg ;) mamy inne definicje normalności ;p

Mick

01-07-2011 16:39

Stworzeni dla Siebie. Wspominamy o nim, gdyż jest w pełni darmowy ------------------------- Totalna bzdura.... portal jest w pełni płatny, darmowy jest na próbę (chyba miesiąc), później wszystko jest zamazane, nic więcej nie mozna zobaczyć . Nie działa również "Dopasowanie Waszej relacji z ludźmi" http://images50.fotosik.pl/961/b4d99911c8cb8722med.jpg

Wiktor_Szpunar

19-06-2011 08:41

Hej Ada, serwisy randkowe opisujemy w innym artykule w numerze PCW Extra 2/2011 ("Dla dorosłych"). Coś na temat Sympatii znajdziesz także w artykule "Randka z Sieci" (link w ramce). Opisywany tutaj portal matrymonialny Stworzeni dla Siebie stworzyli właśnie twórcy Sympatii. Pozdrawiam!

nick...

10-08-2011 15:07

Kliknij, żeby dodać komentarz

~Ada

19-06-2011 00:09

Dlaczego pominęliście Sympatia.pl ?

~Maciej

15-06-2011 09:56

Witam, a więc co do portali randkowych, to wiadomo, stworzono je po to by między innymi a może przede wszystkim na nich zarabiać, W sieci funkcjonują dziesiątki tysięcy takich portali. A dla zainteresowanych ..., informuję, iż jednym z wielu bezpłatnych portali randkowych w Polsce są min: [[www.flirtbox.pl]], [[www.randki24.pl]] i wiele innych. Dla szukających związku z osobami mieszjącymi zza wschodnią granicą (Białoruś, Ukraina, Rosja, i tak dalej istnieje portal o nazwie [[www.flirtomir.com]] w języku rosyjskim. Jednak zawierając znajomości z osobami z innych krajów proszę pamiętać o tym, że osoby te wychowują się i dorastają w innych realiach kulturowych, obyczajowych, religijnych, itd. i po krótkim zachwycie spowodowanym atrakcyjnością cielesną może przyjść rozczarowanie, spowodowane wspomnianymi róznicami. A więc szukajmy swojej miłości z "głową". Bo życie po ewentualnym rozwodzie, to życie w którym straciliśmy cenny czas na związek z nie odpowiednią osobą i uszczerbek na własnej i cudzej osobowości (duszy). Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo miłości w waszych związkach w końcu szczęśliwa rodzina jest najważniejsza - pamiętajcie, że warto pielęgnować miłośc, słowa te kieruję zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Maciej.

~Nazir50.

14-06-2011 23:14

Wszystkie te portale to porażka i farsa... Jedyne co to wyciąganie kasy od naiwnych a w zamian 99,9% oszołomów i pań szukających wrażeń i sponsorów... o braku katualnych fotek i prawdy jak wygladają nie warto wspominać bo z mojego doświadczenia na kilku portalach nikogo nie pozbałem normalnego i atrakcyjnego a tylko panie z nadwagą i wielkim mniemaniem o sobie. Juz nie wspomnę że 99,9% pań z kimś nadal mieszkają i mają partnera na noc i sex. eDarling raczej nic nie oferuje ale wręcz nachalnie próbuje wyciągać kasę za aktywację pełnej usługi a potem sie okazuje że panie to jedna wielka fikcja i brak fotek.

nick...

05-07-2011 15:06

So true. Honesty and everything reocginezd.

nick...

06-07-2011 13:59

Yo, that's what's up trthufully.

nick...

08-07-2011 03:56

I really appreciate free, succinct, relbiale data like this.

ryniu

07-09-2012 16:53

Nazir50 - ja swego czasu też uważałem, że tego typu portale raczej nie zapewnią znalezienia odpowiedniej osoby. Że to raczej są tam ludzie, z którymi można pogadać, jasne, ale to tyle, związku żadnego z tego nie będzie. Jednak zmieniłem zdanie. Ale to, o czym piszesz, że 99% to oszuści, oszołomy czy panie szukające sponsorów, to jestem ciekaw z jakich portali masz takie doświadczenie. Bo zgadza się, że są portale, gdzie panie szukają sponsorów, od tego są właśnie takie portale. Jednak ja nie szukam takich pań, dlatego nie wchodzę na portale erotyczne, tylko na randkowe czy matrymonialne. Te o których napisali, to zgadzam się z większością Was, że stworzeni dla siebie jest najgorszy z tej trójki. Nie dość, że nie jest darmowy, jak tu jest napisane, to w dodatku mało osób i te dopasowania trochę pomieszane. Natomiast zgadzam się z pochwałami mydwoje, mimo ceny, uważam go za jeden z lepszych portali. Test faktycznie bardzo fajny, profesjonalny, dzięki czemu te dopasowania są naprawdę dopasowane. I z doświadczenia wiem, że im więcej punktów dopasowania mam z jakąś panią, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ona do mnie pasować. Dodatkowo mam pozytywne odczucia wobec tego portalu, bo mój przyjaciel właśnie tam znalazł swoją obecną żonę. Więc wiem, że działa i można naprawę porządne kobiety spotkać. Natomiast co do swatki, to też dobry portal, ale jednak wydaje mi się, że jest mniej osób niż na mydwoje, w dodatku te relacje z innymi ludźmi takie trochę bardziej luźne są, dlatego jak szukam jakiejś poważnej kandydatki na moją partnerkę, to wolę zostać z moim kontem na mydwoje.

~portalowiec

14-06-2011 20:28

wszędzie kasiora, jedynym i najlepszym portalem była nieboszczka iLove. Niestety już jej nie ma, chwalony tutaj "stworzeni dla siebie" to porażka. W tym portalu liczy sie tylko charakter, upodobania i wygląd partnera nie mają znaczenia, dostaje propozycje kobiet czasami o 10cm wyższych :D. Również kobiet z kilkudziesięcio-kilogramową nadwagą, a takich osobiście nie lubie :)