Apple udostępnia przenośną pamięć USB z Mac OS X Lion. Cena: 69 USD

Firma Apple rozpoczęła sprzedaż przenośnych pamięci USB z Mac OS X 10.7. Niestety trzeba za nie zapłacić ponad dwukrotnie więcej niż za wersję "online" systemy Lion.
Najnowszy system Apple - Mac OS X 10.7 Lion - został udostępniony do pobrania z App Store 20 lipca. Osoby zainteresowane jego zakupem, muszą wydać na ten cel niespełna 30 USD.

Przed jego premierą niektórzy posiadacze "makówek" skarżyli się jednak na fakt, że posiadają bardzo wolne łącza i ciężko im pobrać nowy OS, który "waży" 3,49 GB.

Apple zmieniło więc swoją poprzednią decyzję co do dystrybucji Mac OS X Lion wyłącznie w wersji "online" za pośrednictwem App Store i postanowiło udostępnić go także na fizycznym nośniku, a konkretnie przenośnej pamięci USB. Niestety operacja ta nie pozwoliła już zachować tak niskiej ceny systemu. Trzeba bowiem za niego zapłacić ponad dwukrotnie więcej - 69 USD.

"OS X Lion jest dostępny na pamięci USB umożliwiając instalację bez potrzeby korzystania z szerokopasmowego Internetu. Po prostu podłącz ją do swojego portu USB i postępuj zgodnie z instrukcjami. OS X Lion jest także dostępny do pobrania za niższą cenę z App Store" - czytamy na stronie sklepu Apple.

Więcej informacji.

Tagi: Apple, Mac OS X Lion
Ocena:
Twoja ocena:

Komentarze (3)

Mus

17-08-2011 23:32

Cena 30 USD jest za UPGRADE z 10.6.8. Poza tym Lion jest pełen błędów i niedoróbek, część rzeczy ze SL zwyczajnie popsuli, więc nic dziwnego że żądają jedynie tyle. Kto zna produkty Steva Jobsa ten wie, że firma tego Pana nie daje nic po okazyjnych cenach. Jak jest tanio, to znaczy że sprzedają niedoróbkę.

Nazir50

17-08-2011 10:09

Dobra decyzja Apple a cena za system jest oczywista :)

Edi

17-08-2011 18:31

Cena jest wyższa, bo to pełna wersja, a ta za 30$ ty tylko upgrade ze Snow Leoparda do Liona.

Polecane

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »