System projekcyjny OmniTouch zamieni wszystko w "dotykowy ekran"
Współpraca naukowców z Microsoft Research i Carnegie Mellon University zaowocowała stworzeniem interesującego systemu projekcyjnego o nazwie OmniTouch. Potrafi on przemienić praktycznie każdą powierzchnię, np. powierzchnię ręki, w "dotykowy ekran".
OmniTouch stanowi połączenie zmodyfikowanego kontrolera Kinect i laserowego miniaturowego projektora. Urządzenie montowane jest na ramieniu użytkownika i potrafi przemienić praktycznie każdą powierzchnię (np. powierzchnię ściany, czy dłoni) w "dotykowy ekran".
System śledzi ruch palców użytkownika wykrywając, czy dotyka on interaktywnego ekranu. Co więcej, radzi sobie również z obsługą multidotyku.
OmniTouch nie wymaga żadnej kalibracji i automatycznie dostosowuje się do kształtu wykorzystywanej powierzchni, aby zmniejszyć zniekształcenia. Za jego pomocą można np. na dłoni wyświetlić klawiaturę telefonu i wybrać numer. Więcej przykładowych zastosowań nowego rozwiązania oraz jego dodatkowe możliwości prezentuje poniższy film:
Twórcy systemu OmniTouch zapewniają, że ostatecznie będzie się on cechował znacznie mniejszymi wymiarami zbliżonymi do talii kart. Możliwe nawet będzie zamontowanie go wewnątrz innego przenośnego urządzenia.
Naprawde fajne to my ludzie po 60 r, zycia ciezko ale sie oswajamy z takiemi cudami techniki osobiscie mnie to bawi i tez sie ucze trzeba zyc z postepem pozdr.
ale to już było! parę lat temu np. siemens virtual keyboard.
Polecane
Pobierz bezpłatnego e-booka
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.