Mio wydaje nowe modele nawigacji z serii Moov M

Na rynek wchodzą dwa tanie modele nawigacji Mio Moov M410 i M610, które w stosunku do wcześniejszych urządzeń z tej serii zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje. Oba modele oferowane są z dwuletnią darmową aktualizacją map i możliwością ich wypożyczania.

Mio Moov M410 ma 4,3-calowy, a M610 5-calowy wyświetlacz dotykowy. Mniejsze urządzenie kosztuje 299 PLN. Mimo niskiej ceny użytkownicy będą mogli skorzystać z technologii takich jak SmartRoutes, asystent pasa ruchu, trójwymiarowy podgląd skrzyżowania, text-to-speech i symulacja trasy w tunelu.

Po zakupie Moov M410 i M610 przez dwa lata aktualizacja map będzie darmowa. W związku z ciągłymi zmianami na mapach drogowych Polski, możliwość ta będzie bardzo ważna. Oba modele nawigacji Mio pozwolą na wypożyczania map innych krajów, które nie zostaną preinstalowane w urządzeniu. Nowe modele nawigacji będą dostępne w wersjach z zainstalowaną mapą Polski lub całej Europy.

Zobacz również:

Wspomniana już technologia Smart Routes składa się z trzech elementów. Są wśród nich: inteligentne wyznaczanie trasy na podstawie danych od innych kierowców, prezentacja alternatywnych tras wraz z informacjami o nich na ekranie oraz opcja LearnMe Pro analizująca styl jazdy kierowcy i dostosowująca planowaną drogę do jego preferencji. W urządzeniu znajduje się także aktualna baza fotoradarów.

Nowe modele Mio to nie nawigacja GPS z najwyższej półki cenowej. Takie urządzenia można znaleźć w naszym dziale testy i testy wideo. Moov M410 i M610 są jednak ekonomicznymi alternatywami oferującymi sporo funkcji, a według producenta są przy tym wykonane w satysfakcjonującej jakości.

15 komentarze

Dodaj swój

rsz

07-04-2013 10:07

Sory jeśli by ktoś był taki miły to prozę na Emila odpowiedz kopari-64@o2.pl

rsz

07-04-2013 10:07

Sory jeśli by ktoś był taki miły to prozę na Emila odpowiedz kopari-64@o2.pl

rsz

07-04-2013 10:04

Witam wszystkich mobilnych parę dni temu dzieciaki zrobiły mi prezent zakupiły mio M410 super sprawa nauczyłem się obsługi szybko ale mam problem jak aktualizować nowsza mapę nowszą wersje bo np. nie widzę nowej A1 szukałem ale nie wiem i bardzo proszę o pomoc jakieś wskazówki gdzie tego szukać jak to pobrać dzięki za każda wiadomość

rsz

07-04-2013 10:00

Witam wszystkich mobilnych parę dni temu dzieciaki zrobiły mi prezent zakupiły mio M410 super sprawa nauczyłem się obsługi szybko ale mam problem jak aktualizować nowsza mapę nowszą wersje bo np. nie widzę nowej A1 szukałem ale nie wiem i bardzo proszę o pomoc jakieś wskazówki gdzie tego szukać jak to pobrać dzięki za każda wiadomość

Adam W.

03-04-2013 00:24

Kupiłem Mio M410 z mapą Polski w promocji za 199 zł. Zrobiłem aktualizację do najnowszej mapy (Tele Atlas v.12.1250) i jestem z niej bardzo zadowolony. Szybko łapie sygnał GPS i wyznacza trasę, dobrze prowadzi, itd. (jedynie głośnik mógłby być mocniejszy).

kisiu1981

22-05-2012 21:17

Badziew, miały byc mapy 44 krajów, a jest 27. Potwornie wolno liczy trasę i w ogóle to badziewie.

Waclaw

05-05-2012 13:16

Nie potrafie ustawic aktualne daty i godziny..w instrukcji pisza tylko o "wygladzie"..nawigacja pokazuje mi jakies nieaktualne daty i godziny..jak to skorygowac??

Adam W.

03-04-2013 00:00

Mam tą nawigację i zawsze sama po włączeniu ustala aktualną datę, dzień i czas.

hajnel

01-05-2012 18:25

Nigdy nie kupujcie MIO bo firma nie aktualizuje map!!!!!!

Adam W.

03-04-2013 00:03

Kupiłem tą nawigację 20.03.2013r. Po wgraniu do kompa programu Mio z dołączonej płytki automatycxznie pokazała się dostępna darmowa aktualizacja najnowszej mapy Polski (Tele Atlasu v.12.1250), którą bez problemu zainstalowałem wraz z aktualnymi punktami POI (m.in. fotoradarami).

Pat

17-11-2011 23:34

Kupiłem nawigacja mio moov 610 m i jestem rozczarowany. 1. Pierwszy wyjazd w trasę i nawigacja złapała sygnał GPS dopiero po 10 minutach. 2. Wczytałem najnowsze mapy. Jadąc z Poznania do Wrocławia nawigacja próbowała mnie poprowadzić przez centrum Trzebini. 3. Za mała pojemność pamięci. Aktualizacja map to zabawa w usuwanie zainstalowanych, bo brakuje miejsca. 4. Głośnik bardzo słaby, dźwięk niewyraźny. Dykcja lektorki też pozostawia wiele do życzenia. 5. Wyszukiwałem ulicę, znalazł dwie, które pasowały do ciągu wprowadzonych znaków. Niestety, nawigacja nie reagowała na próbę wybrania jednej z ulic. Pomógł dopiero restart nawigacji. To są doświadczenia z pierwszego i jak do tej pory jedynego życia tej nawigacji. Stanowczo za dużo uwag.

Adam W.

03-04-2013 00:12

Mój Mio bardzo szybko łapie sygnał GPS i natychmiast pokazuje moją pozycję na mapie. Jeśli chodzi o wyznaczanie tras, to w ustawieniach - ustaw rodzaj trasy (są 4 możliwości). Inaczej będzie wyznaczała trasę przy ustawieniu "najkrótsza", inaczej "ekonomiczna", itd. Głośnik mam ustawiony na maksa i może być, ale przydał by się mocniejszy (szczególnie przy równoczesnym słuchaniu radia samochodowego).

Wiktor

04-11-2011 11:39

Aktualizacja map - to jest pic fotomontaż. Stare mapy. Jak potrzebna jest nowa - to tylko trzeba kupić. Firma jest nastawiona na sprzedaż nowych urządzeń, starych klientów mają w d...

jawas

24-10-2011 20:43

jeżeli nawigacja nie posiada możliwości podlączenia słuchawek to jest do niczego!

Adam W.

03-04-2013 00:17

Faktycznie nawigacja posiada tylko wejście miniUSB (do podłączenia komputera i ładowarki). W poprzedniej nawigacji miałem masę bajerów z których nie korzystałem, więc ta mi pasowała. Trzeba ten fakt brać pod uwagę przy ew. kupnie. Jeśli komuś potrzebna jest tylko sama (dobra) nawigacja - to warto kupić.