Firma Razer poinformowała, że skradziono z jej laboratorium dwa prototypowe notebooki Blade. Urządzenia, co oczywiste, zostały skonstruowane z myślą o graczach.
Razer to znany na całym świecie producent akcesoriów dla graczy. Niestety niedawno spotkało go bardzo przykre zdarzenie. Otóż z mocno strzeżonego (!) laboratorium badawczego firmy zlokalizowanego w San Francisco złodzieje wykradli dwa prototypowe laptopy Blade.
Zdarzenie, które miało miejsce 5-6 listopada, skłoniło firmę Razer do zamieszczenia na swoim profilu na Facebooku wpisu apelującego o zwrot urządzeń:
"Jak możecie sobie wyobrazić, odzyskanie tych prototypów jest bardzo ważne dla firmy. Zgłosiliśmy już całą sprawę do miejscowych władz, które blisko z nami współpracują.
Traktujemy ten akt kradzieży poważnie i chcielibyśmy zwrócić się z apelem o zwrot prototypowych komputerów. Odradzamy też ich zakup od sprawców przez internet lub w jakikolwiek inny sposób.
Dziękujemy za wszelkie informacyjnej związane z tym incydentem. Jeżeli takie posiadacie, prosimy o kontakt pod adresem cult@razerzone.com.
Dziękujemy za wasze wsparcie."
Skrócony "rysopis" poszukiwanych komputerów przedstawia się następująco:
- Procesor Intel Core i7 2640M (2,80 GHz)
- 8 GB pamięci 1333 MHz DDR3
- Wyświetlacz 17,3 cala (1920 x 1080 pikseli)
- Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 555M z technologią NVIDIA Optimus i 2 GB pamięci GDDR5
- Wbudowana kamerka internetowa HD
- Dysk 320 GB 7200 obr./min. SATA
- Aluminiowa obudowa o grubości 2,24 cm
- Waga 3,2 kg
Czy złodzieje poczują wyrzuty sumienia i zwrócą skradzione prototypy? Wydaje mi się, że nie o czym być może przekonają się wkrótce osoby korzystające np. z serwisu eBay.