Pendrive - Uruchamianie systemu z klucza USB bez obsługi BIOS-u

Szczególnie praktyczną właściwością nowoczesnych komputerów stacjonarnych i przenośnych jest możliwość uruchamiania systemu z nośników USB. W ten sposób można szybko wczytywać systemy operacyjne niewymagające instalowania na twardym dysku bez konieczności uprzedniego nagrywania ich na płytę CD/DVD. Niestety, nie każdy BIOS oferuje funkcję uruchamiania systemu operacyjnego z nośników USB.

Plop Bootmanager pozwala uruchamiać system operacyjny z dysków USB nawet, jeśli takiej możliwości nie zapewnia BIOS komputera.Kliknij, aby powiększyćPlop Bootmanager pozwala uruchamiać system operacyjny z dysków USB nawet, jeśli takiej możliwości nie zapewnia BIOS komputera.Przy notorycznych problemach uruchamiania systemu związanych ze starą wersją BIOS-u pomoże ci program Plop Boot Manager. To bezpłatne narzędzie można uruchomić z nagranej płyty CD, a wówczas wgra do pamięci RAM miniaturowy system operacyjny wraz z własnym sterownikiem USB i menu startowym.

Za pośrednictwem polecenia Setup można ponadto uruchamiać systemy z innych partycji.Kliknij, aby powiększyćZa pośrednictwem polecenia Setup można ponadto uruchamiać systemy z innych partycji.Jak korzystać z Plop Bootmanagera. Rozpakuj archiwum do dowolnego folderu na twardym dysku, po czym utwórz z pliku plpbt.iso rozruchową płytę CD za pomocą dowolnego programu do nagrywania.

Zobacz również:

Następnie włóż swój startowy pendrive do portu USB i uruchom system z przygotowanej przed chwilą płyty CD. W menu rozruchowym, które pojawi się na ekranie, możesz zaznaczyć klawiszami strzałek wpis USB. Na to Plop Bootmanager samodzielnie wykryje podłączony klucz USB i uruchomi zapisany na nim system operacyjny.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Justus

15-05-2012 00:04

Podaba mi się ta seria z USB! . A ja czekam na wiadomość jak zrobić zabezpieczenie programu na usb. bez którego program nie będzie działał .

Nick Kershaw

15-05-2012 04:20

Yhy... zarąbista opcja: zbootować system z płyty (o ile ma opcję w BIOSIe) żeby zbootować z USB. A nie da się tak: bootować system z dysku sieciowego, żeby się zbootował z FTPa, żeby się zbootował z CD, żeby się zbootował z USB? :]

nick...

15-05-2012 13:52

oczywiście że da się, mój podstawowy system bootuje się z wirtualnej maszyny postawionej na nim samym :)

ggg

17-09-2013 16:08

taaa a masz płyte 32GB zeby podeszła w starym itronixie? a pendraka mam