Wideorejestratory samochodowe w praktyce

Wideorejestrator to urządzenie nie tylko dla policji. Można je znaleźć również w prywatnych samochodach. Kamera zapisująca pokonywaną trasę pozwala uniknąć niejednoznaczności w razie kolizji a zarejestrowany film może stanowić dowód w przypadku wykroczenia. Sprawdziliśmy jak rejestrator samochodowy spisuje się w praktyce

Rozwój technologii i miniaturyzacja urządzeń powodują, że nowoczesne rozwiązania spotykane są coraz częściej w miejscach, w których do niedawna nikt by się ich nie spodziewał. Do niedawna w centrum zainteresowania były nawigacje samochodowe, dziś nie są już żadnym luksusem. Popularność zdobywają za to samochodowe kamery z rejestratorami. Nie trzeba być właścicielem auta marki premium, by skorzystać z tego udogodnienia. Na rynku dostępne są na przykład proste, przeznaczone nawet do samodzielnego montażu kamery cofania i coraz częściej kamery z możliwością rejestracji przebiegu jazdy, zapisujące obraz nawet w rozdzielczości HD.

Rejestrator GoClever - diody doświetlające umożliwiają nagrywanie w warunkach nocnychKliknij, aby powiększyćRejestrator GoClever - diody doświetlające umożliwiają nagrywanie w warunkach nocnych Zwolennicy wideorejestratorów przekonują, że dzięki takiemu urządzeniu kierowca może czuć się pewniej podczas jazdy. Zapis pokonywanej trasy pozwala na przykład uniknąć niejednoznaczności w razie kolizji, posłuży, jako materiał dowodowy w sądzie czy w razie sporu z ubezpieczycielem. Jeżeli byłeś świadkiem wykroczenia nie musisz trudzić się z zapamiętywaniem numerów rejestracyjnych sprawcy. Będą widoczne na nagraniu. Należy tylko pamiętać, że za wykroczenia, które zapisał jego rejestrator może zostać ukarany również użytkownik. Trzeba również wiedzieć, że w razie sporu sądowego zapisany film najczęściej będzie podlegał dodatkowej weryfikacji. Biegli sprawdzają zwykle w takich sytuacjach czy nagranie nie zostało zmodyfikowane. Poza tym jeżeli rejestrator wyposażony jest również w GPS to wskazywana przez niego prędkość traktowana jest orientacyjnie. Bez świadectwa wzorcowania (a takich dostępne na rynku rejestratory nie mają) nie można gwarantować że pomiar jest prawidłowy.

Zobacz również:

Dzięki obrotowemu monitorowi można na bieżąco oglądać nagrywany przejazdKliknij, aby powiększyćDzięki obrotowemu monitorowi można na bieżąco oglądać nagrywany przejazd Urządzenia rejestrujące montowane w samochodach wykorzystywane są także w celach rozrywkowych. Ciekawe nagrania wykonane za ich pomocą, użytkownicy umieszczają często w Internecie. Fani i uczestnicy sportów motorowych nagrywają swoje wyczyny i używają nagrań do oceny umiejętności. Zapis pokonania jakieś trasy przydaje się podczas treningów. Rejestrator może także posłużyć nie tylko do nagrywania tego co dzieje się przed autem ale również w jego wnętrzu, a najmniejsze modele można umieszczać nawet na kaskach.

Jakie urządzenia wybierać

Ceny wideo rejestratorów są bardzo różne. Na rynku dostępne są modele wyceniane na kilkadziesiąt złotych, można znaleźć produkty warte ponad tysiąc. Różnią się też funkcjonalnością. Co ciekawe najtańsze nie znaczy najgorsze. Podstawowym elementem rejestratora jest szerokokątna kamera. Umożliwia ona bardzo szerokie pole widzenia i w trakcie jazdy obejmuje praktycznie obydwie strony drogi. Minimalne pole widzenia to przynajmniej 120 stopni. Na rynku są jednak urządzenia oferujące 140 a nawet 150 stopni. Kamera powinna być także odporna na olśnienia spowodowane światłami pojazdów nadjeżdżających z przeciwnej strony. Każdy dobry rejestrator daje możliwość zapisu nie tylko w dzień ale także w nocy. Nieocenioną pomocą są tu diody emitujące podczerwień, które doświetlają otoczenie. Wprawdzie ich zasięg nie jest duży ale najbliższe kilka metrów jest widoczne na nagraniu całkiem nieźle.

Rejestrator BlueBirdKliknij, aby powiększyćRejestrator BlueBird Oprócz obrazu warto, by urządzenie zapisywało także informacje dodatkowe. Minimum, jakiego należy wymagać to data oraz czas. Miło, jeżeli rejestrator wyposażony jest również w odbiornik GPS. Pozwala mu to umieszczać na obrazie na przykład prędkość, z jaką poruszał się samochód oraz współrzędne. Dane te można wykorzystać później do sprawdzenia trasy przejazdu na mapach nawigacyjnych, na przykład Google. To bardzo przydatna ale nieczęsto spotykana opcja.

Rozdzielczość, z jaką nagrywają urządzenia jest różna. Oczywiście im większa tym lepsza jakość nagrania. Dostępne są rejestratory zapisujące z jakością HD i szybkością 30 klatek na sekundę. Należy jednak pamiętać, że im wyższa rozdzielczość, tym większa ilość danych, które trzeba umieścić w pamięci, a w rezultacie krótszy czas przejazdu, jaki można zarejestrować. W zależności od pojemności karty i jakości zapisu może się on wahać od kilkunastu minut do kilkudziesięciu godzin. Wpływ na zajmowane miejsce mają także stosowane kodeki oraz stopień kompresji. Dlatego tak ważne jest, by urządzenie obsługiwały karty o dużych pojemnościach i umożliwiały wymianę nośników. 64GB to standard. Elastyczność zapisu zwiększa także opcja regulacji długości pojedynczych plików. Zwykle są to przedziały od minuty do kilkunastu minut. Ważne żeby rejestrator obsługiwał zapis w pętli. Gdy zapełni się cały nośnik, kasowane są najstarsze nagrania, a na ich miejscu zapisywane nowe. Niektóre egzemplarze rejestratorów mają tak zwaną funkcję "zdarzenie". Wciśnięcie przycisku na obudowie bądź zarejestrowanie gwałtownego hamowania czy stłuczki powoduje zapis kilku ostatnich minut w sposób uniemożliwiający automatyczne usunięcie. To swojego rodzaju notatka wideo możliwa do odtworzenia w przyszłości.

Konstrukcja rejestratorów z wbudowanym monitorem jest zwykle bardzo podobna. Na zdjęciu Prestigio RoadrunnerKliknij, aby powiększyćKonstrukcja rejestratorów z wbudowanym monitorem jest zwykle bardzo podobna. Na zdjęciu Prestigio Roadrunner Wyświetlacze wbudowane w rejestratory mają niewielkie przekątne. To zwykle 2 lub 2,5 cala. Większe nie są jednak potrzebne. Nagrania zapisane w wyższej rozdzielczości i tak lepiej oglądać na ekranie komputera. Niektóre modele nie mają jednak żadnego wyświetlacza, co znacznie zmniejsza ich użyteczność. Takich lepiej nie kupować. Ciekawą opcją jest umieszczenie rejestratora w uchwycie nawigacji i wykorzystanie jej ekranu do wyświetlania obrazu. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędza się znacząco miejsce i nie ogranicza widoczności kierowcy. Likwiduje to także kłopoty z zasilaniem. Rejestrator powinien mieć możliwość podłączenia do komputera, dobrze, jeżeli wyposażony został w dodatkowe gniazdo AV umożliwiające współpracę na przykład z odbiornikiem telewizyjnym.

Rejestrator Prestigio Roadrunner HD1Kliknij, aby powiększyćRejestrator Prestigio Roadrunner HD1 Rejestrator to kolejne urządzenie na szybie samochodu które wymaga zasilania. Jego nieodzownym elementem są akumulatory. Nie należy wybierać urządzeń, które zasilane są jedynie z zewnętrznego źródła. Jeżeli kierowca korzysta także z nawigacji może się okazać również, że nie można podłączyć kilku urządzeń do jednego gniazda zapalniczki. Warto więc od razu zainwestować kilkadziesiąt złotych w rozgałęziacz. Dostępne są modele z dwoma czy trzema wyjściami. Warto także wybrać wariant rejestratora uruchamiany za pomocą czujnika ruchu. Oszczędza to na przykład miejsce na karcie, ponieważ zapis przeprowadzany jest tylko w czasie jazdy. Czujnik jest niezbędny jeżeli urządzenie uruchamia się automatycznie po podłączeniu do zasilania, a zainstalowane jest w pojazdach, w których nie trzeba uruchamiać silnika, by w gnieździe zapalniczki pojawiło się napięcie.

Liczba urządzeń wymagających zasilania z gniazda zapalniczki powoduje, że niezbędny staje się rozgałęziacz.Kliknij, aby powiększyćLiczba urządzeń wymagających zasilania z gniazda zapalniczki powoduje, że niezbędny staje się rozgałęziacz. Nagrywanie podczas jazdy to nie jedyne zastosowania rejestratorów. Urządzenie może funkcjonować jak aparat cyfrowy czy zewnętrzny nośnik danych. Rozdzielczość zapisu fotografii jest zwykle znacznie większa niż nagrywanego filmu, a po podłączeniu do komputera zamiast rejestratora do dyspozycji jest dysk USB. Wbudowany mikrofon pozwala użyć go jako dyktafonu. Oprócz prostych rejestratorów na rynku pojawiają się bardziej rozbudowane urządzenia. Niektóre mają dwie kamery rejestrujące obraz przed samochodem i w jego wnętrzu, co pozwala na przykład obserwować dziecko siedzące w foteliku, inne umożliwiają podłączenie kamery cofania. Ideałem byłoby połączenie rozbudowanego zestawu multimedialnego korzystającego z wbudowanego w deskę wyświetlacza, na którym oprócz standardowych informacji można wyświetlać mapy, obraz z rejestratora czy kamery cofania.

Rejestrator w praktyce

Mocowanie rejestratorów jest praktycznie takie samo, jak nawigacji. Uchwyt, na którym umieszcza się kamerę wyposażony jest po prostu w przyssawkę. Konstrukcja jest tylko nieco delikatniejsza, w końcu masa urządzenia jest znacznie mniejsza. Aby podłączyć rejestrator nie jest potrzebna pomoc żadnego wyspecjalizowanego zakładu. Skorzystanie z niej jest wskazane jedynie wtedy, gdy kierowcy przeszkadza przewód zasilający biegnący do zapalniczki i gdy zachodzi potrzeba bezpośredniego wpięcia się do instalacji elektrycznej samochodu.

Uchwyt oferuje zwykle mniejszy zakres regulacji ale w tym wypadku nie jest ona konieczna. Zgodnie z przeznaczeniem kamerę kieruje się przecież w kierunku jazdy. Jeżeli jednak urządzenie ma być wykorzystane do nagrywania wnętrza samochodu lepiej najpierw sprawdzić możliwości regulacyjne. Najlepszym miejscem na umieszczenie kamery są okolice lusterka. Pozwoli to na nieograniczony zakres obserwacji i jednocześnie zminimalizuje ograniczenie widoczności dla kierowcy.

Rejestrator mocuje się zwykle na szybie, tak jak nawigację ale w jej górnej częściKliknij, aby powiększyćRejestrator mocuje się zwykle na szybie, tak jak nawigację ale w jej górnej części Media-tech U-Drive DVR

Rejestrator Media-techu ma wielkość paczki papierosów. Uchwyt mocujący wkręca się w jego obudowę. Konstrukcja jest niewielka, zgrabna i przyzwoicie wykonana. Na obudowę mogłyby być jedynie użyte lepsze materiały. Otwierany w dół ekran pozwala oglądać na żywo rejestrowaną trasę. Niestety konstrukcja uniemożliwia jego przekręcanie więc obserwacja wyświetlacza w trakcie jazdy jest mocno utrudniona. Diody umieszczone po obu stronach obiektywu mają za zadanie doświetlać obraz w warunkach nocnych. Przed użyciem rejestrator trzeba naładować. Można to zrobić jedynie za pomocą przewodu USB podłączonego do komputera. Uwaga, zasilanie z zapalniczki samochodowej nie ładuje baterii!

Konstrukcja rejestratora wygląda jakby była żywcem przeniesiona z rynku angielskiego, bez niezbędnych poprawek i dostosowania do polskich warunków. Przyciski sterujące umieszczono z prawej strony obudowy, co przy standardowym mocowaniu w okolicach lusterka znacznie utrudnia obsługę urządzenia i zmusza za każdym razem kierowcę do zdejmowania rejestratora z szyby. Od strony kierowcy widoczne są wszystkie gniazda, tu też podłącza się zasilanie. Rozwiązanie całkowicie niepraktyczne, chyba że z założenia rejestrator ma być obsługiwany przez pasażera. Jeszcze jedna niemiła niespodzianka - rejestrator nie ma w zestawie żadnej karty pamięci. Choćby nawet najmniejszej. U-Drive zapisuje filmy z rozdzielczością 1280x720 bądź 640x390 i szybkością 30 klatek na sekundę. Może posłużyć również jako pięciomegapikselowy aparat robiący zdjęcia o rozdzielczości 2560x1920. Wbudowany mikrofon pozwala także wykorzystać urządzenie jako wideo dyktafon.

Zanim rejestrator zostanie użyty warto go dobrze skonfigurować. Mimo, że opcji nie jest dużo, to niektóre z nich usprawnią funkcjonowanie. Aby wyświetlić menu należy włączyć urządzenie przyciskiem ON/OFF i wcisnąć przycisk MENU. Modyfikacji warto poddawać jedynie opcje z sekcji Ustawienia wideo, pozostałe parametry dobrane są prawidłowo. Po polach menu porusza się za pomocą przycisków UP i DOWN, wybór akceptuje wciskając REC/SNAP.

Rozdzielczość wybiera się w zależności od pożądanej jakości oraz wielkości używanej karty. Standardowe 1280x720 znacznie szybciej wyczerpie dostępne miejsce, 640x390 daje za mało czytelny obraz. Z drugiej strony nawet przy większej rozdzielczości nie należy oczekiwać cudów, optyka jest zbyt słaba, by dawać spektakularne rezultaty. Mimo wszystko zaznacz 1280x720 i wciśnij REC/SNAP bądź wyjdź z menu.

Wyśw. czasu i daty pozwala dołączyć do filmu datę i czas wykonywania nagrania. Wybierz tu opcję Wł.. Jeżeli chcesz, by nagrywany był również dźwięk (rejestrator może posłużyć jako dyktafon) odpowiednie ustawienie znajdziesz w menu Nagrywanie dźwięku.

Czas na włączenie automatyki. Aby nagrania nie były robione na przykład na postoju należy włączyć opcję Wykrywanie ruchu. W menu Tryb nocny zaznacz Automatycznie. Dzięki temu, gdy urządzenie wykryje trudne warunki oświetleniowe użyje diod podczerwonych do doświetlenia nagrywanego obrazu. Na koniec zmień parametr Czas nagrania na 5 min. To optymalne ustawienie. Jeżeli masz bardzo małą kartę pamięci ustaw 2 min. Opcja maksymalna pozwala nagrywać pojedyncze pliki o wielkości 15 minut. Zamknij menu i umieść rejestrator na szybie.

Przyciski sterujące rejestratoraKliknij, aby powiększyćPrzyciski sterujące rejestratora Mocowanie rejestratora jest stabilne i wygodne w używaniu. Przyssawka działa bardzo dobrze, urządzenie nie wpada w żadne drgania nawet podczas jazdy po nierównych drogach. Po ustawieniu odpowiedniego kąta nachylenia trzeba tylko solidnie dokręcić pokrętło blokowania ramienia. Tak jak można było przypuszczać przeszkadzają kable zwisające po stronie kierowcy (chyba że zasilanie pobierane jest z wbudowanego akumulatora), a przyciski są niewygodne w użyciu. Aby sterować rejestratorem, włączać i wyłączać nagrywanie, robić zdjęcia czy zmieniać tryb pracy należy się zatrzymać bądź nauczyć ułożenia przycisków na pamięć. Urządzenie umieszczone pod lusterkiem nie ogranicza widoczności. Ekran podglądu musi być jednak zamknięty. Z użytkowego punktu widzenia nie robi to jednak różnicy. Aby cokolwiek widzieć należy patrzeć na niego pod kątem prostym, co w połączeniu z brakiem regulacji położenia powoduje, że obraz jest właściwie czytelny jedynie podczas oglądania z tylnego siedzenia. Ekran przydaje się jedynie do odpowiedniego ustawienia kierunku nagrywania.

Zestaw gniazd U-DriveKliknij, aby powiększyćZestaw gniazd U-Drive Przycisk MODE służy do ustawienia trybu pracy. Do wyboru jest rejestracja filmów, robienie zdjęć i odtwarzanie nagranych plików. Po wybraniu pożądanego trybu, nagrania uruchamia się przyciskiem REC/SNAP. Tym samym przyciskiem wykonuje się zdjęcia.

Tryb dzienny sprawuje się całkiem przyzwoicie. Kąt patrzenia obiektywu jest wystarczający. Brakuje odbiornika GPS, który zapisywałby pozycję pojazdu podczas nagrywania. Przydałaby się także funkcja rejestracji zdarzenia, przenosząca wybrane pliki do pamięci niepodlegającej kasowaniu. Bez niej zachodzi obawa, że po wypełnieniu karty istotne nagrania zostaną automatycznie usunięte. Obsługa rejestratora jest bardzo prosta. Ogranicza się jedynie do włączenia. Podgląd w czasie jazdy jest w praktyce niemożliwy, więc należy po prostu zostawić urządzenie na szybie i pozwolić mu rejestrować pokonywaną trasę.

Diody doświetlające to gadżet. W praktyce niewiele dająKliknij, aby powiększyćDiody doświetlające to gadżet. W praktyce niewiele dają Rejestrator U-Drive sprawdza się jednak tylko w dzień. W nocy nagrania są właściwie nieczytelne. Widać na nich cokolwiek jedynie wtedy, gdy światło reflektorów odbija się od dużej przeszkody, na przykład ściany budynku. W rezultacie, by odczytać numer rejestracyjny auta jadącego przodem, trzeba podjechać naprawdę blisko, co jest wykonalne jedynie przy niewielkiej prędkości bądź w mieście. Olśnienie światłami samochodów jadących w przeciwnym kierunku jeszcze pogarsza sytuację. Diody emitujące promienie podczerwone, których zadaniem jest doświetlanie nagrywanego obszaru to tylko gadżet. Ich zasięg nie przekracza właściwie pół metra. W praktyce przy wysokim zamontowaniu rejestratora nie doświetlają one nawet maski samochodu. Szkoda więc tracić energię akumulatora na ich zasilanie.

Widoczność w nocy jest zadowalająca jedynie wtedy, gdy światła reflektorów odbijają się od większych obiektówKliknij, aby powiększyćWidoczność w nocy jest zadowalająca jedynie wtedy, gdy światła reflektorów odbijają się od większych obiektów Nagrane pliki można oglądać na wbudowanym wyświetlaczu bądź po podłączeniu rejestratora do telewizora. To drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że obraz jest bardziej kolorowy, wyraźniejszy i widać na nim więcej szczegółów. Wprawdzie daleko mu do zwykłego filmu o rozdzielczości 1280x720 ale wystarczy do rozróżnienia detali nagrania. Zarzuty można mieć jedynie do płynności. Obraz odtwarzany jest skokowo. Do telewizora rejestrator podłącza się za pomocą zawartego w pakiecie przewodu. Służy do tego gniazdo oznaczone symbolem AV.

Aby uruchomić podgląd wciśnij przycisk MODE tyle razy, aż na ekranie pojawi się odtwarzacz. Pliki wybiera się przyciskami góra i dół. Do uruchomienia odtwarzania służy przycisk REC/SNAP.

38 komentarze

Dodaj komentarz

~lekarz sokołowski

25-08-2015 12:29

Psychiatria zabija czas to nagrać

~yaro

30-06-2015 09:13

Najwyższa półka dla wymagających to BLACKVUE - drogi + Wi-Fi i brak wyświetlacza pobieram darmową aplikację( na każdy system mobilny) i filmy mam na smartfonie ,ustawienia też +dyskretny ,można zainstalować wysoko przy podsufitce ,wygląda jak fabryczny element auta +może być dwukanałowy +sprawdzona i znana marka sprzedałem już kilkaset różnych urządzeń raczej tych lepszych , ale ten sprzęt jest naprawdę przemyślany. Trzeba się pobawić żeby poczuć różnicę

~troc

23-05-2015 16:09

Myślę że takie wideorejestratory to wspaniałe rozwiązanie dla każdego kierowcy. Ja korzystam vordon i jestem zadowolony. Wideorejestratory pomagają uniknąć nam mandatów, oczyścić drogi z piratów i zadbać o bezpieczne polskie drogi

Grzecho

22-05-2014 16:36

Ja kupiłem sobie wideorejestrator TrueCam A5 i jestem z niego mega zadowolony! Kamerka jest wyposażona w funkcję G-sensor – dzięki temu nagranie w sytuacji kolizji jest zabezpieczone w pamięci urządzenia. TrueCamka ma też funkcję regulacji jasności, jednoczesnego nagrywania i robienia zdjęć, GPS-ik. :) W czasie jazdy mogę z łatwością wyłączyć ekran, kiedy mnie denerwuje, oraz dźwięk. Kamerka posiada też gniazdo zasilania w obudowie uchwytu, dzięki czemu nie muszę jej za każdym razem skomplikowanie podłączać – wystarczy wsunąć do uchwytu i już – duże ułatwienie :)

rafał

27-03-2014 12:49

Są różne segmenty cenowe sprzętu i ciężko od tanich urządzeń wymagać cudów .Poza parametrami nagrania trzeba brać także pod uwagę jakość wykonania ,działanie oprogramowania i niezawodność. Jeśli cena nie gra roli to proponuję koncentrować się np. na Blackvue , Dod lub Finevu

cichociemny

18-03-2014 20:19

ja potrzebuje ja najmniejszego

pop

12-02-2014 22:33

zamiast kupic jakies badziewie w stylu MT czy GoCl polecam kupić używany telefon z dobrą kamera na andku i zainstalować apkę (np. sony x10),wydatek identyczny a jakość i możliwości nieporównywalnie większę

Piotr Łukaszewicz

17-12-2013 00:49

Chociaż Pana post nie był skierowany do mnie to pozwolę sobie odpowiedzieć na Pana tezę, która jak zrozumiałem brzmi: lepiej wykorzystać telefon. Teza ta ma bowiem jedną zasadniczą wadę. Większość telefonów zaprzestaje nagrywania, gdy przyjdzie połączenie głosowe. Wykorzystując telefon do nagrywania trzeba byłoby zrezygnować z jego podstawowej funkcji lub kupić specjalny telefon z przeznaczeniem tylko do nagrywania trasy przejazdu. To już jest spory wydatek, zgodzi się Pan na pewno. Ekonomiczniej wychodzi kupić kamerę samochodową. Np. produkcji naszej firmy. || Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na www.media-tech.eu/produkty/rejestratory-obrazu || Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz Online Ekspert Media-Tech

max

15-11-2013 15:49

człowieku bzdury piszesz i nie masz pojęcia o temacie tym "ekspertem" to się chyba sam ochrzciłeś. Poczytaj najpierw jak taki program działa i czy rzeczywiście przestaje działać jak odbieramy połączenie (działa wtedy "w tle" i nic nie zostaje przeoczone) sam używam programu SymDVR i sprawdza się bardzo dobrze zarówno podczas nagrywania w dzień jak i w nocy (mam tą aplikacje na Noki N8) zainteresowani bez problemu znajdą filmy na YT z takimi nagraniami. Ludzie poczytajcie trochę i nie dajcie się nabijać w butelkę takim pseudo ekspertom a raczej naganiaczom, bo naprawdę prosta aplikacja zainstalowana na smartfonie który mamy przeważnie i tak zawsze przy sobie może dać/ a w praktyce często daje lepsze efekty niż jakiś bubel z "chin" za kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych. Pozdrawiam myślących i nie wierzących bezkrytycznie słowom naciągaczy.

Piotr Łukaszewicz

11-11-2013 10:42

Niestety, podpisuję się pod tym komentarzem. Najtańsze kamery nie zapewniają prawie żadnej jakości nagrania. Ale te lepsze wcale nie są wiele droższe. Dlatego trzeba kupować rozważnie, sprawdzając przede wszystkim parametry techniczne sprzętu. Jestem przekonany i dumny, że z czystym sumieniem mogę zapewnić, że nasze produkty mają doskonały stosunek ceny do oferowanej jakości. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na www.media-tech.eu/produkty/rejestratory-obrazu || Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz Online Ekspert Media-Tech

Praktyk

10-11-2013 23:50

Dość dobrze znam temat videorejestratorów i prezentowane tu GoClever i Media-tech to największe gówno jakie jest na rynku. Nie radzę nikomu tego kupować. Artykuł tendencyjny. Radzę szukać informacji na forach np. Dashcamtalk.com a nie w portalu gdzie piszący nie ma za bardzo pojęcia o temacie.

antyPiotr

22-10-2013 13:37

Szanowny p. Piotrze, podpisuje się Pan jako Ekspert a taki głupoty wypisuje. Żadne urządzenie z mi znanych a będących w sprzedaży, nie ma wymaganego świadectwa wzorcowania. Chwali Pan swój produkt - jednocześnie wprowadzając ludzi w błąd. Nieładnie ...

Piotr Łukaszewicz

25-09-2013 12:51

@Balek: Jeszcze lepiej, bo z materiałem z kamery możesz zaprzeczyć twierdzeniom policjanta, który twierdzi, że przekroczyłeś prędkość. Tym bardziej, jeśli zmierzył ją używając ręcznego radaru Iskra. Pokazujesz mu nagranie z twojej kamerki (np. Media-Tech, MT4043, która ma wbudowany moduł GPS, dzięki któremu nie ma wątpliwości, że jechałeś ze wskazaną na nagraniu prędkością) i mundurowy czym prędzej przeprosi Cię za zawracanie głowy i życzy bezpiecznej drogi. || Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz Online Ekspert Media-Tech

WK.

11-09-2013 13:19

Spróbuj więc 'czytelniku' zarejestrować jeszcze raz 'vista home edition' - ten produkt z pewnością został już zarejestrowany, więc życzę powodzenia w ich ponownym wykorzystaniu. ;)

godi007

11-08-2013 12:49

Witam. Chciałbym kupić takie cacko, tyle że mnie bardziej interesuje nagranie stojącego na parkingu samochodu. Mieszkam w nie za ciekawej okolicy i czasem zdarzy się, że któregoś ze szczeniaków łapy świerzbią. A to wybiją szybę, a to kopną w samochód. Chciałbym nagrać to, żeby gówniarze zapłacili za szkodę, którą poczynili.

andrzej

20-08-2013 13:31

Zerknij sobie na strone www.autoradio.com.pl Moim zdaniem coś wybierzesz dla siebie odpowiedniego jesli chodzi właśnie o rejestrator.

patryk23

05-09-2013 19:09

Moim zdaniem to bardzo dobry zakup. Patrząc na to co sie dzieje na drodze, na pewno warto jest postawic na sprawdzony i polecany rejestrator samochodowy. Teraz takie urządzenie raczej powinno byc w każdym aucie.

artur56

07-09-2013 20:08

Ile teraz trzeba przeznaczyć pieniędzy własnie na taki rejestrator ? Ale taki jak ten , profesjonalny i rzeczywiscie który ma w sobie wszystko to co potrzebne ...

łomot

20-09-2013 11:52

jak szukasz naprawdę dobrego rejestratora to musisz kupić coś co na prawdę nagrywa w nocy. Zerknij tutaj : www.wideorejestrator.com

godi007

11-08-2013 12:49

Witam. Chciałbym kupić takie cacko, tyle że mnie bardziej interesuje nagranie stojącego na parkingu samochodu. Mieszkam w nie za ciekawej okolicy i czasem zdarzy się, że któregoś ze szczeniaków łapy świerzbią. A to wybiją szybę, a to kopną w samochód. Chciałbym nagrać to, żeby gówniarze zapłacili za szkodę, którą poczynili.

Piotr Łukaszewicz

23-09-2013 01:21

Zapraszam Pana na http://sklep.media-tech.eu/DRIVE-EYE-GPS-Kamkoder-samochodowy-1080p-Full-HD-f%283,3323,3795%29.aspx Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz Online Ekspert Media-Tech

emil9

14-06-2013 14:31

Ja teraz tez kupiłem rejestrator samochodowy FINEVU CR-500HD Wyposażony w sensor CMOS SONY (napis na obiektywie), który umożliwia zapis w max rozdzielczości FULL HD najwyższej jakości obrazu zarówno w dzień jak i w nocy. Ja jestem z tego rejestratora naprawde zadowolony.

paweł

17-06-2013 19:02

I bardzo dobrze zrobiłeś, poniewaz to rzeczywiscie sa bardzo dobre rejestratory i napewno bedziesz zadowolony z jego użytkowania.

marek

30-07-2013 18:02

Wydaje mi sie ze taki rejestrator warto też mieć ze względu na swoje bezpieczeństwo. Wiadomo jak teraz sie jezdzi, a w razie wypadku ubezpieczyciel czesto umywa ręce.

Krzysiek

19-06-2013 08:25

Za tą cenę to nie ma się co dziwić że jakość dobra. Za te pieniądze można kupić już normalną kamerę wideo Full HD. Z tą jakością można spokojnie dostać coś dwa razy tańszego.

łomot

20-09-2013 16:25

za te kase spokojnie kupisz 2 rejstratory BlackSys z takim samym sensorem SONY. Rejestrator masz wypasiony ale przepłacony :)

jag

02-02-2013 08:50

fajna babka z tego palikota

Jantarpol @

27-12-2012 09:44

upiłem i po 2 tygodniach cały ekran jest biały i nic nie nagrywa!!! Gdzie wysłać do naprawy?

wuj

07-10-2012 17:52

G rzeście opisali jeden rejestrator i tp wszystko. Napisałbym brzydko ale nie wypada.

stary_XP

14-05-2012 08:59

po co Tobie Vistaaaaaa ?

kruzeln

12-05-2012 11:55

Ciekawe ile Media-tech zaplacił za tą reklame i komu: autorowi czy IDG?

nickt

10-05-2012 09:07

wystarczy smartfon z androidem i np AutoGuard Blackbox

Piotr Łukaszewicz

23-09-2013 01:19

Proszę pamiętać, że smartfon zaprzestanie nagrywania, gdy przyjdzie połączenie telefoniczne. Może przez to zostać przeoczony bardzo ważny fragment trasy. Lepiej zainwestować w profesjonalny rejestrator obrazu, tym bardziej, że nie jest to duży koszt. Nasz najmocniejszy technicznie sprzęt (www.media-tech.eu/produkty/rejestratory-obrazu/MT4043) kosztuje niecałe 600 złotych, a nagrywa w FullHD, nawet do 60 kl/s, a dane zapisuje w pętli na karcie do 32GB. Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz Online Ekspert Media-Tech

Balek

09-05-2012 21:33

Czy z materiałem nagranym takim rejestratorem można udać się na policję jako z dowodem wykroczenia?

jarekbaz

10-05-2012 09:55

A czemu nie? Skoro widać wykroczenie to jest to dowód, ale niestety trzeba się liczyć z koniecznością kolejnej wizyty w komisariacie lub w sądzie gdyby sprawca wykroczenia podważał autentyczność filmu. W każdym razie "moja" straż miejska mnie tak informowała gdy pytałem o podobne sytuacje.

Dżyszla

09-05-2012 20:30

Rozdzielczość w tych tańszych to fikcja i raczej przypomina efekty interpolowania. A czytanie rejestracji możliwe jest dopiero tuż sprzed maski. Jeśli ktoś chce rejestrować takie elementy, to polecam wydanie więcej niż 150 zł.

czytelnik

09-05-2012 10:46

w najnowszym numerze kwiecień 2012 na stronie 35 w artykulu "Laptop na dopalaczach" na zdjęciach jest ukrywany nr seryjny windowsa za to na stronie 36 już ładnie nam się ukazuje i to w przybliżeniu makro :) brawo dziękuję za klucz vista home edition

krzeku

12-05-2012 09:22

Hmmm, to może mogłem przedłużyć prenumeratę. Może więcej takich kwiatków będzie :D