Diablo III - sześć powodów, dla których nie warto go kupić

Diablo III było jedną z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. W końcu po ponad dekadzie czekania, spadł meteor i przygoda zaczęła się na nowo. Z tej okazji w mediach zawrzało, portale "growe" nie pisały o niczym innym, a niektórzy cwaniacy postanowili zarobić na naiwnych i sprzedawali im klucze do wersji trial jako numery seryjne pełnych wersji. A gdy emocje popremierowe nieco opadły, okazało się, że nie wszystkim Diablo III przypadło do gustu. Oto sześć powodów, dlaczego nie warto zagrać w ten tytuł.

Powód 1 - fabuła. Historia opowiedziana w Diablo III okazała się rozczarowaniem dla wielu osób. Może jednak od samego początku: ponad dziesięć lat wymyślania fabuły, a efekt to kometa spadająca w miejsce, gdzie niegdyś pojawił się Diablo. Dalsze wydarzenia w grze, zdaniem wielu są tak epickie, że aż przerysowane. Trudno mówić o wciągającej, mrocznej historii - jest to raczej banalna opowiastka, przerywana często filmikami i będąca tylko tłem dla masowej eksterminacji potworów. W dodatku jest ona do bólu liniowa.

Diablo 3Kliknij, aby powiększyćDiablo 3

Powód 2 - Internet - aby aktywować grę i z niej korzystać, musimy być online. Do tego dochodzi konieczność posiadania konta na battle.net. Wszystko ok, jeżeli chcemy pograć w trybie kooperacji, jednak jeśli preferujemy samotny styl grania, jest to niepotrzebna trudność. Owszem, takie rozwiązanie ma za zadnie powstrzymać piractwo, ale może także zirytować. Tym bardziej, że póki co nie ma trybu PVP. Obiecany jest w którejś z nadchodzących łatek, ale jeśli człowiek płaci za produkt, chciałby mieć go w całości, prawda? Inna sprawa, że po premierze serwery zapychały się milionami maniaków Diablo i co chwila gra była przerywana. Dziwne ze strony Blizzarda, że znając zainteresowanie grą nie przygotował się na to. Fakt ten szokuje tym bardziej, że przecież producent Diablo 3 ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu grami sieciowymi. A wracając do trybu dla pojedynczego gracza - jeśli w domu dzielimy łącze z innymi osobami, które akurat w tym czasie przeglądają strony, mogą przytrafiać się lagi.

Zobacz również:



Diablo 3 umiejętnościKliknij, aby powiększyćDiablo 3 umiejętnościPowód 3 - zapożyczenia z MMO. Czyli dom aukcyjny, a wraz z nim możliwość kupowania wirtualnych przedmiotów od innych graczy - także za realne pieniądze oczywiście (co zostanie aktywowane w późniejszym terminie). Kolejny ukłon w stronę mmorpg, a szczególnie World of Warcraft, to automatyczne rozdawanie punktów pomiędzy statystyki postaci. Z drugiej jednak strony obie gry robi ta sama firma, więc trudno się dziwić. Miłośnicy Diablo podzielili się na tych, dla których jest to karygodne i tych, którym to całkowicie odpowiada.

Powód 4 - casualowość - wielu weteranów jedynki i dwójki narzeka, że Diablo III jest zbyt casualowy. Wspomniany system rozwoju postaci, mało rozbudowane lokacje zewnętrzne, a także zbyt łatwy poziom "Normal", który należałoby właściwie traktować jako tutorial - dopiero od Inferno zaczynają się zmagania hardkorów. Wszystko w nieco zbyt kolorowej, trochę cukierkowej kolorystyce.

Diablo 3 InfernoKliknij, aby powiększyćDiablo 3 InfernoPowód 5 - gameplay - dla ludzi, którzy grali w jedynkę i dwójkę brak drzewka rozwoju postaci może okazać się trudny do przetrawienia. Pół biedy, że można wybierać umiejętności, ale w praktyce tylko kilka z nich jest tak naprawdę przydatnych i resztę można by sobie spokojnie darować. Nadto, niektóre misje są dość idiotyczne - ożywiamy martwego bossa tylko po to… aby go zabić ponownie. Pewnym novum jest możliwość tworzenia postaci żeńskiej lub męskiej, jednak w praktyce oznacza to, że jedna ma biust, druga nie - różnic w statystykach nie uświadczysz. Jak się domyślam, Blizzard nie chciał być okrzyknięty firmą seksistowską, która preferuje jedną z płci. Takie czasy.

Diablo 3 awansKliknij, aby powiększyćDiablo 3 awansPowód 6 - bitwy - przy większej ilości postaci walka jest całkowitym chaosem, a to przez fakt, że nasi najemnicy stoją za blisko, a czary i umiejętności powodują, że na ekranie widzimy mnóstwo świetnych animacji, skutecznie zasłaniających nam postacie. Zdarza się, że rąbiemy po prostu na ślepo. Oczywiście starcia wyglądają diabelnie efektownie, jednak może to czasem zirytować.

Wymienione powyżej powody nie muszą wszystkim przeszkadzać. Jeśli ktoś nie zarywał nocy nad Diablo i Diablo 2, może nawet ich nie zauważyć. Jednak pozostaje pytanie - czy jeśli tytuł ten nie miałby "Diablo" w nazwie, różniłby się czymkolwiek od wielu innych gier hack'n'slash? Jeśli tak, to czym?

102 komentarze

Dodaj swój

Kvlkv

17-08-2014 12:44

To chyba Ty masz jakiś problem człowieku ... autor tylko wymienił to co nie podobało MU się w tej części diablo ,podkreślę jeszcze zdanie przez niego napisane "Wymienione powyżej powody nie muszą wszystkim przeszkadzać" . A bardzo dużo ludzi ,którzy kupują diablo iii na allegro i nie tylko ,kupuje ją w ciemno ,nie czytając wcześniej opinii ,ani czegokolwiek na temat tej gry ,dlaczego ? Ponieważ kierują się tym ze dwie poprzednie odsłony były fenomenalne . Czytając Twoją odpowiedź można stwierdzić ,że Ty i według Ciebie autor ,macie te same problemy ... przystopuj trochę ,bo i tak nie zabłyśniesz z takim podejściem . Nara .

KvlkV

17-08-2014 12:44

To chyba Ty masz jakiś problem człowieku ... autor tylko wymienił to co nie podobało MU się w tej części diablo ,podkreślę jeszcze zdanie przez niego napisane "Wymienione powyżej powody nie muszą wszystkim przeszkadzać" . A bardzo dużo ludzi ,którzy kupują diablo iii na allegro i nie tylko ,kupuje ją w ciemno ,nie czytając wcześniej opinii ,ani czegokolwiek na temat tej gry ,dlaczego ? Ponieważ kierują się tym ze dwie poprzednie odsłony były fenomenalne . Czytając Twoją odpowiedź można stwierdzić ,że Ty i według Ciebie autor ,macie te same problemy ... przystopuj trochę ,bo i tak nie zabłyśniesz z takim podejściem . Nara .

PikselPogromca

05-08-2014 10:15

Grałem w poprzednie części i najbardziej chyba mi przeszkadza grafika. Lepsza była w DII ze względu na swój klimat. Potworki się fajnie łupie, ale brak drzewka postaci to największa klapa

Kuzi

01-08-2014 16:56

Dla mnie ta gra jest świetna. Nie grałem w poprzednie części, ale jeśli chodzi o tą część to super. Kupiłem ją niedawno na http://klucze.inexus.pl/, akurat mieli na nią promocję, więc się skusiłem. Grę pobrałem od razu z internetu po otrzymaniu klucza.

Kuzi

01-08-2014 16:56

Dla mnie ta gra jest świetna. Nie grałem w poprzednie części, ale jeśli chodzi o tą część to super. Kupiłem ją niedawno na http://klucze.inexus.pl/, akurat mieli na nią promocję, więc się skusiłem. Grę pobrałem od razu z internetu po otrzymaniu klucza.

pp807

20-07-2014 11:16

Bardo ładnie napisane, uważam tak samo!

diabeł

15-07-2014 22:19

diablo na ps3 jest lepsze

diabeł

15-07-2014 22:19

diablo na ps3 jest lepsze

Aaa

03-06-2014 09:57

Wszystko się da..itemy lecą. Pograj pare miesięcy i się wypowiadaj bo to ze grałeś 10 lat w d2 dla mnie poprostu nic nie znaczy

esg

27-04-2014 13:09

najgłosniej krzyczy, ten, kto najgłosniej pierdzi.

erick

13-04-2014 02:50

jeden powód dla którego nie warto d3 kupić, ekonomia to RUINA https://www.youtube.com/watch?v=EZidgohZaws

Vitt

09-04-2014 11:49

LOL tyle mogę powiedzieć na temat Twojego komentarza.

gość

26-03-2014 23:39

DIablo 3 to była zbugowana niedoróbka na której blizzard stworzył coś w co wreszcie da się grać, teraz gracze na których spluwano przez rok, biegną do sklepu i wydają ponad 160zł za dodatek :D mam edycję kolekcjonerską diablo 3, straciłbym do siebie szacunek gdybym wydał drugie tyle na grę którą powinienem mieć rok temu....

żal dupę ściska

26-03-2014 19:12

Zgadzam się z opinią autora, doświadczyłem dokładnie tych samych rozterek grając w D3 Starter. Grę kupiłem, ale uważam, że jak na tyle lat przygotowań mogli faktycznie lepiej pewne rzeczy dopracować. I bardzo żałuje, że zmienili sposób rozwoju postaci w taki sposób, bo trochę straciło przez to Diablo, a zyskało World of Warcraft. Jednak autor powyższego komentarza ma chyba jakieś problemy ze swoją osobą, zalecam wizytę u lekarza, bądź najlepiej od razu u psychologa.

polemizowanie na temat hejterów

17-03-2014 21:45

Hejterzy wszedzie się znajdą, a połowa z nich pewnie nawet nie ma diablo 3, epic :D Teraz kilka słów do autora Ty, jesteś jakiś przyjebany? to że Tobie sie nie spodobało diablo 3 nie musisz negatywnie pisać i zniechęcać do zakupu innych, co Ty kurwa 15 lat masz ? Myślisz, że taki gówniany artykuł napiszesz i ludzie nie kupią diablo 3 ? Jesteś w błędzie, spójrz na allegro ile os kupiło keye bądź boxowe wersje. Miliony osób gra w diablo i cały czas rośnie liczba graczy. Jeżeli gra byłaby chujowa to by nie kupowali.. Gra ogólnie bardzo fajna, przyjemnie się w nią gra. Fabuła jak najbardziej dobra i ciekawa. Gorąco polecam i nie czytajcie tego artykułu, bo chłopak autora nie zrobił mu dobrze :D ta dammmm

Bierdonka

16-03-2014 20:47

Najwyżej żaden z was nie zna się na prawdziwych RPG-ach . DIABLO III jest i zawsze będzie prze ze mnie uważane za jedną z najlepszych gier jakich w życiu grałem . A JAK MACIE PROBLEM TO WEJDZCIE SOBIE NA TAKĄ STRONĘ JAK -FILMWEB- TAM DIABLO III JEST OCENIANE NA 8.0

Blizzard leci na kase

11-03-2014 13:44

Kudl dziecko . Taa Diablo 3 robione przez innna mini firme niz Blizzard North ktory stworzyl diablo 1 i 2 co sie dziwic ze taki shit wyszedl ale przez to nie widze diablo iv . Runic Games stare blizzard north zrobilo torchlight 2 bardziej podobne do diablo niz diablo 3 do tego cutscenki serio ? W diablo 2 tez sa zajebiste filmiki a nawet lepsze i ten mroczny niespokojny straszny cichy klimat tak to moge ujac jaki panowal w 1 i 2 . A tu masz kolorowane wszystko sztywne pograsz 1 dzien i kurwa oczy bola glowa wysiada nie da sie jedynie boty i psychiczni ludzie w to graja i sie podjarowywuja na dodatek .

Gość

07-03-2014 22:39

D3 lipa totalna trochę pograłem i niechęć do gry a w D2 grałem ok 10lat.

gość

07-03-2014 22:26

Popieram twoje zdanie.Ciężko dalej grać ponieważ itemy nie lecą,bo trzeba kupić podobnie jak w innych grach nie będę dotował.Brak możliwości zakładania gry tak jak to było w D2 oraz solo pod hasłem.Jest jeszcze wiele innych rzeczy na niekorzyść D3 w 2 grałem ok 10lat.Następca nie podoba mi się.

H Tur

22-02-2014 20:16

Pewnie tak, ale polecę za to słownik ortograficzny nabyć najpierw.

Ja.

22-02-2014 18:23

A ja i tak kupię, i żaden ,,dziennikarz" mi w tym nie pszerzkodzi.

Ja.

22-02-2014 18:23

A ja i tak kupię, i żaden ,,dziennikarz" mi w tym. nie pszerzkodzi

Wilku

19-01-2014 00:12

przykro mi stwierdzić ,ale w większości to karygodna prawda.. Z diablo2 ,koszmar można porównać z inferno w 3 ,piekło na single w 2 jest wyczynem ,którego do końca nie każdy na pewno nie dokonał. Jeśli chodzi o tej pkt. umiejętności to już największy błąd ,to była największa frajda ( czerwony krzyżyk ) ,a co do fabuły to akurat dla mnie zajebista ,w końcu wychowałem się na tej grze . dzięki :)

Bierdonka

29-12-2013 20:24

Vash - Po pierwsze - Ty mi tutaj nie mów, że nie mam prawa pisać na tej stronie. Bo każdy ma takie prawo, a ty ich zmieniać nie będziesz. Po drugie - Ten tekst napisałem kompletnie w innym stylu, tylko nie wiedziałem, że ta strona go zmieni. Po trzecie - Ludzie tutaj piszą na temat DIABLO 3, a nie o stylu pisania innych. A po czwarte - Po stylu twojej wypowiedzi o moim komentarzu, śmiało można stwierdzić, że lubisz krytykować innych, więc może zacznij lepiej od siebie.

Vash

27-12-2013 11:00

Po stylu twojej...kontrargumentacji śmiało można stwierdzić że jesteś analfabetą.

Vash

27-12-2013 10:55

Jeśli diablo III jest najlepszą grą w jaką grałeś to nie masz nawet prawa wypowiadac się tutaj.

Bierdonka

21-12-2013 17:33

Ludzie Diablo 3 to najlepsza gra w jaką grałem. Fabuła bardzo fajna, z tego co tutaj czytam to, że jest liniowa i do kitu. Wręcz przeciwnie jest orginalnie. Trzeba się rejestrować na Battle.net i ją pobierać ponieważ BLIZZARD ENTERTAINMENT przez to zapobiega piractwu. A to, że wywala na pulpit to nie jest minus DIABLO 3 tylko waszego komputera. Ja mam DIABLO i mi go nie wywala. Wszyscy mówią że nie w stylu DIABLO Cztery Światy są? - SĄ Postacie ze wcześniejszych części są?- SĄ A NAJWAŻNIEJSZE - TRZEBA ZABIĆ DIABLO? - TAK TAK I JESZCZE RAZ TAK Więc o co wam chodzi? Skoro wszystko jest OK !!!! BLIZZARD ROBI BARDZO DOBRE GRY TAKIE JAK STARCRAFT, WORLD OF WARCRAFT CZY WŁAŚNIE DIABLO. Tak DIABLO 3 kosztuje dużo ale wart jest swojej ceny !!!! JA TAK UWAŻAM I NIKT MOJEGO ZDANIA NIE ZMIENI !!!!

Bierdonka

21-12-2013 17:32

Ludzie Diablo 3 to najlepsza gra w jaką grałem. Fabuła bardzo fajna, z tego co tutaj czytam to, że jest liniowa i do kitu. Wręcz przeciwnie jest orginalnie. Trzeba się rejestrować na Battle.net i ją pobierać ponieważ BLIZZARD ENTERTAINMENT przez to zapobiega piractwu. A to, że wywala na pulpit to nie jest minus DIABLO 3 tylko waszego komputera. Ja mam DIABLO i mi go nie wywala. Wszyscy mówią że nie w stylu DIABLO Cztery Światy są? - SĄ Postacie ze wcześniejszych części są?- SĄ A NAJWAŻNIEJSZE - TRZEBA ZABIĆ DIABLO? - TAK TAK I JESZCZE RAZ TAK Więc o co wam chodzi? Skoro wszystko jest OK !!!! BLIZZARD ROBI BARDZO DOBRE GRY TAKIE JAK STARCRAFT, WORLD OF WARCRAFT CZY WŁAŚNIE DIABLO. Tak DIABLO 3 kosztuje dużo ale wart jest swojej ceny !!!! JA TAK UWAŻAM I NIKT MOJEGO ZDANIA NIE ZMIENI !!!!

asd

27-11-2013 22:23

Diablo 3 bez odatku oceniam na 7,5/10 ale z dodatkiem (dostalem zamknieta bete) daje 10/10 .Mimo ze jest jeszcze duzo bugow i tak jest zajebiste , AH bedzie zamkniety . diablo 3 to swietna gra , ale i tak wole D2

H8'rs gona h8

27-11-2013 22:23

Diablo 3 bez dodatku oceniam na 7,5/10 ale z dodatkiem (dostalem zamknieta bete) daje 10/10 .Mimo ze jest jeszcze duzo bugow i tak jest zajebiste , AH bedzie zamkniety . diablo 3 to swietna gra , ale i tak wole D2

Lary

01-11-2013 09:57

popieram twój post^^

Elo

22-10-2013 20:59

Won z BADZIEWIEM!!!

Son Goku

23-09-2013 10:23

W jakim celu pytasz ?

Son Goku

23-09-2013 10:21

W jakim celu pytasz ??

Son Goku

23-09-2013 10:20

W jakim celu pytasz ??

DIablo 3 Fail

29-05-2013 14:52

Diablo 3 to największe gówno w jakie grałem za pieniądze . Każdy kto grał w 1,2 i przeszedł je na Piekle na pewno się ze mną zgodzi . Jebany Fail

Son Goku

21-06-2013 13:17

Nie nasz racji diablo 3 jest zajebistą grą ja mam wielu dobrze wyszkolonych bohaterów . I jedynie co mi sie sie nie podoba to to że gra wymaga stałego łącza do netu .

Son Goku

21-06-2013 13:21

W środ mych bohaterów są Brawurka , Son Goku , Ilidan .

Djakaze

18-06-2013 16:53

Szkoda że 25 razy przszłem tę gre a mi się nie znudziła. A wogóle poco to kupowałeś ?

misteriol4@

16-05-2013 20:37

Diablo 3 to całkiem inna gra i wy mówicie bo to hack-slash tak chyba taki hackslash z niego jak z dungeon siege 3 :) Gra bardziej Pod hack-slash to diablo 1 , 2 i torchlight 2 to sa hackslashe torchlight to tylko przyklad bo jej tez nie lubie lecz jest syntement do blizzard north które zrobil 1 i 2 i nazwalo ta gre . Teraz Zaczne To jest inna gra mało rozbudowana w np buildy automatyczne rozdawanie statystyk , fabuła jest do dupy jak i klimat ogólnie to nie jest klimat diablo . Gra jest prawei na gotowcach czyli Wyexp postac pobij pare bossów zarób kup w domu aukcyjnym jestes koxem i tyle 0 poziomu trudnosci . Skili bardzo mało itemów tak samo . Do tego mechanika oprawa graficzna itp wszystko mi sie nie podoba i tak ten nowy blizzard twierdzi ze to grafika 2.5D smieszne chyba zjebane 4D xD Kolorowanka gorzej wyglada niz torchlight 2 . Wszystko linijne , rozwałka potworów ta co jest w d3 nie pasuje do hack-slasha . Jak Dla mnie D3 nie ma fabuly , Nie ma klimatu , Jest bardzo proste , Mało Rozbudowane , Wszystkie najgorsze wady z D2 , To nie jest hack-slash według mnie nie dokońca nie jest nawet w 60% hack-slashem , I nawet Grafika w D2 w 3D niby wygląda duzo lepiej , Mechanika system linijny mi sie nie podoba mozna to wszystko zauwazyc bijac w stworki sztywne lokacje i wszystko jakbys polozyl zolniezyka na zeszyt i bys nim ruszał , Muzyka dla mnie nie pasuje tak samo , Narracja tez słaba w sensie Dubing , Fabuła nie trzymajaca sie kupy czyli nie jest zbytnio ciag dalszy diablo 2 jak to bylo z diablo 1 i 2 . A ci którzy nie wiedza ^^ : Diablo 3 powinno powstać w 2005 max 2007 roku juz by bylo a teraz powinno wyjść zajebiste ! Diablo IV !!. Blizzard North który sie rozpadl Miał juz Diablo 3 w fazie zaawansowanej lecz moglo to byc naciagane widzialem ss lecz na 2005-6rok to bylby hicior a mieli jeszcze duzo czasu do jego skonczenia a jaki byl problem ? Pieniądze Zabrakło im a Szef Blizzarda nie chcial dać bo miał w planach World Of Warcraft zamiast Warcrafta IV i tak to wyszło Blizzard North pokazal swoje prace zaawansowane Blizzard Stwierdzil ze jest za słabe i były kłótnie więc Szef Blizzard North jak i reszta odeszli od Blizzarda czyli Blizzard North sie rozpadł i wszystko prawa autorskie zostały w firmie Blizzard a projekty naszego ukochanego diablo 3 podobnego do diablo 2 zostały skasowane od tak odrazu szybko . I to dla mnie bylby ból jakbym byl szefem Blizzard North zrobiłem Diablo 1 zrobiłem Diablo 2 i dodatki ja je nazwałem i tak potraktowano . I tak wyszedł WoW zaczeli robić dodatki znalezli jakis nowych ludzi chetnych do zrobienia Diablo 3 mozna powiedziec od 2008 roku wiec ile robili Nowe Diablo 3 ? I jak sie spieszyli na gotowcach bo przecierz non stop dodatki do WoWa a szef blizza tylko WoW olał kompletnie D3 a jak wyszło Diablo 3 jego to shit a mówił na Blizzard North ze ich diablo bylo słabe no weżcie mnie trzymajcie xD Więc jak dla mnie Diablo upadło razem z Firmą Blizzard North i lepsze nie będzie moze stac sie bardziej gra mmo jak wow . Może Torchlight 3 wyjdzie pożadne ale nasz kochany szef Blizzard North postawił na zabawe tutaj ale co tu sie dziwić mały budzet od 0 zaczynajac znowu zrobili Torchlight 2 które juz konkurowalo sie z Diablo 3 xD Nigdy nic nie wiadomo Może Runic Games dawne Blizzard North zrobią Torchlight 3 100% Wyjebiste jak Diablo 2 lub zrobią dalszą cześć lord of destruction bo chyba by mogli gre o nazwie : Baal czy coś ^^ ale to juz fantazja . To tyle odemnie ale sam nawet mam środki na zrobienie gry jak Diablo z ta grafika itp i zaloze sie zeby przebilo Diablo 3 :) Tą grafika i mechanika identyko jak w diablo 2 tyle ze ciag dalszy . Wychodzi na to według mnie Diablo 3 to Nie dla mnie to jakieś gówno nie wiadomego pochodzenia co to wogule za gra ?

wid3l3c

15-06-2013 11:17

nie wierzę w to co czytam... bełkot gimnazjalisty....

Son Goku

30-04-2013 12:27

Zgadzam się diablo 3 jest świetną grą

gość

01-02-2013 16:48

sześć wywodów starej baby, Fabuła może i nie jest taka jak w assasson;s creed ale jest dobra no może jak się popatrzy na fabule od strony diablo to rzeczywiście można się czepia, internet dziś to niemal standard, a.... bo nie można grać w pirata i dobrze, a poz tym trzeba mieć świadomość iż gra jest grą społecznościową, można grać w solo ale to nie to samo co w grupie, diablo 3 to nie gra dla samotnych wilków, a dodatkowo można kupić sprzęt którego potrzebujesz w domu aukcyjnym , a w diablo 2 co było?, kicha nie miałeś to się męcz. gameplay totalna bzdura też bylem za dwójką ale po zagraniu w trójkę po paru tygodniach gry, to dziś już nie mogę grać w diablo 2 no nie da się to jak posiadanie merca a przesiadka do swojego starego malucha, po prostu inne czasy inna technologia, co było nie wróci, bitwy chaos diablo 3 to nie the sims albo gry z serii barbie, tutaj ma być jatka,a poza tym jaki problem ładujesz do wszystkiego co się rusza. a dalej to jużż mi się nie chce pisać

MerfiSTO

27-01-2013 21:43

Diablo 3 zostało wypuszczone w wersji "beta" po 10 latach owszem ma ona swoje plusy i minusy , podoba mi się to że cały czas próbuje blizzard "dopracować" grę na którą potrzebowali DEKADY . Drażni mnie jedno linijność (z resztą jak większą część ludzi) obecnie grają sami farmerzy czyli , wbij 100 pargon farm itemy na AH przy mp 1-5 ;] zobaczymy co to będzie jak wprowadzą nowy pacz :D Pozdrawiam fanów Diabełka jak i jego przeciwników ;]

Burza

16-12-2012 23:29

Mam przegrane 1600 godzin wykoksaną postać i co mi z tego diablo 3 to gra botow co sprzedaja złoto na alegro na ah o ile cos na tym ah sie jeszcze sprzedaje a te bugi wizard niesmiertelny dh mógł miec 2 bronie dwuręczne kopiowanie klejnotów kopiowanie itemów jak na tak droga gre to przesada .GRA PO PROSTU NIEDOPRACOWANA OSTATNI PACZ NIC NIE ZMIENIŁ POZA TYM ŻE LECA BADZIEWNE LEGENDY NA WIEKSZYM MP SIE NIE OPŁACA BIĆ BO NA MP 0 1 2 LECI TO SAMO Z TAKIMI SAMYMI STATYSTYKAMI JAK NA MP 10 TYLKO CZĘŚCIEJ BO WIĘCEJ RAZY SIE PRZEROBI MP 0 1 2 NIZ MP 8 9 10

olinass

29-10-2012 19:05

gra zajebista ale ciągle zawiechy jakieś wywala mnie z gry trzoda

Insomner

15-09-2012 00:45

Pierdoły jak na pudelku, normalnie paparazzi! Ale cóż, z czegoś trzeba żyć. :)

ASDDSA

26-08-2012 13:37

Pojechałem, zapłaciłem pograłem z 3 kumplami 48h i poszło do lamusa. NAJGORZEJ WYDANE PIENIĄDZE W MOIM ŻYCIU.

nick...

03-09-2012 14:22

Witam, mam pytanko sprzedałbys ta płytke na allegro?. Mi chodzi tylko sama płytke.

Sirzechs

15-07-2012 03:35

6 powodów dla których nie warto tego czytać. 1.prawdziwy fan serii zrozumie fabułę 2.każdy sie adaptuje do gry 3.mamy tu 3 poziomy trudności a nie tylko "normal" 4. dobra siekanka nie jest zła. 5.battlenet jest po to aby współpracować. bo szczerze kto teraz da rade sam na koszmarze? ( tuż po przejściu na normie) 6.dom aukcyjny czyli całkiem ciekawy pomysł raczej nie sądze żeby ludzie kupywali "itemy" za prawdziwe pieniądze a jest to ciekawy sposób na pozbywanie sie "smieci" które dla innych są skarbem

LunarBird

27-09-2012 02:29

Tak dla twojej wiadomości, łosiu - ten tekst zapewne nie był pisany dla idiotów idących w ciemno do sklepu wydawać kasę na śmieć tylko z powodu napisu "Diablo" na pudełku tylko dla MYŚLĄCYCH LUDZI. A myślący człowiek z zastrzeżeniami autora musi się zgodzić. Diablo II lubię, Diablo III to ŚMIEĆ i nigdy tego nie kupię. Kolesiom z Blizzarda padło na mózg.

Troll

09-11-2012 14:26

Zgadzam się z Panem Lunar Bird. Wydać pieniądze na takie coś ?!?!. Gdzie ten klimat z dwójki - pytam się ?!?!. Gdzie te małe pacze po kila MB. To samo mam ze StarCraft 2. Mam oryginał. Zainstalowałem i czekam godzinami !!! SIC - aż mi się pościągają aktualizacje !!!! - obłęd. Wolę StarCraft 1 BroodWar i Diablo 2 LOD. Nastały nowe czasy i są nowe gry, ale są gorsze. Brak tu tego czegoś - że siedziało się całymi nocami żeby zdobyć jakiś unikat - ohhhh tak.

wid3l3c

15-06-2013 11:19

załamaliście mnie... dobrze, że w ostatniej chwili się rozmyśliłem i kasa została w kieszeni. Również jestem zniesmaczony tym co zostało stworzone i nazwane kontynuacją legendy.

k

10-07-2012 20:36

uu

garet

04-07-2012 21:55

jak ktos nie umie grac to mowi ze lipa, ja kupilem w dzien premiery (154zl) i nalpepiej wydane pieniadze ostatniego kwartalu na gre

Anonim

02-07-2012 16:42

Wyje.sta gra !!

bakus

16-06-2012 12:20

Kupiłem i żałuję... nie mam czasu na nic innego:)

Diablo 3 to gówno

08-06-2012 00:02

Dobra, artykuł na dobry temat ale niestety argumenty nie do końca trafione. 1.fabuła - w takim wypadku diablo 2 to kijowa gra, bo tam fabuła była naprawde uboga, a jeśli ktoś chciał się czegoś dowiedzieć nt. świata sanktuarium, musiał zaglądać do książek, bo w grze się tego nie znalazło... Może jest liniowa, ale przecież to jest hack and slash a nie baldurs gate. 2.internet - nie ma z tym najmniejszego problemu w tych czasach no chyba że ktoś naprawde chce ostro bić wszystko na single playerze, ale ja zawsze uważałem diablo 2 za grę bardziej zespołową niż single (poza problemami poczatkowo z serwerami, tak to było do bani ale już zostało poprawione) 3.nie ma pvp i że zostanie w przyszłym dodatku - przy aktualnym balansie klas i itemizacji nie mialoby pvp żadnego sensu dosłownie, zreszta blizzard na dlugo powiedzial przed premiera ze pvp nie bedzie od poczatku, i ze priorytetem dla nich bedzie PVE a nie PVP, maniacy pvp moga zawsze poczekac... ja wole chociaż złudzenie balansu w pvp, niż jego całkowity brak. 4.zapozyczenia z MMO - dlaczego mieliby nie pozyczac jezeli to sa dobre rozwiazania ? sam kupuje i sprzedaje na auction house, i pomaga mi to znalezc itemy ktorych sam musialbym szukac miesiącami, lub szukac sprzedawcy takiego przedmiotu na forach przez kilka dni, tylko po to zeby zostać oszukanym przy trade. Pozatym można robić na nim ładną kase, ale jak nie potrafi się korzystać to już nie wina Blizzarda 5.automatyczne rozdawanie statystyk - w diablo 2 tez sie rozdawało statystyki z automatu, mam nawet screenshota jak pakuje na 85 levelu 400 punktów w witalność na battle necie, wystarczyło dopakować siłę pod enigme i reszta sama sie zakładała :) szkoda tylko ze jak ktos wbil po te kilka punktow za duzo w sile badz dexa to musial zyc ze swiadomościa ze jego postac nie bedzie idealna w pvp. w trojce nie ma tego problemu, poprostu zbierasz najlepszy gear. A zdobycie najlepszego mozliwego gearu bedzie napewno kosztowalo conajmniej tyle samo czasu co w Diablo 2 6. cukierkowa kolorystyka i casualowość zaczynając od kolorystyki, prosze tylko sie przejsc po halls of pain, wszedzie krew i flaki + mieleni ludzie + krew z kultystów przywołujących demony, no bardzo bajkowo normalnie Jaś i Małgosia... Co do poziomu trudności gry, tak normal i nightmare są łatwe, nawet za łatwe. Na hellu zaczyna się GINĄĆ, i to często w wyniku nieuwagi, ale na INFERNO pada się na przysłowiowego HITA bez dobrego gearu, a jeśli ktoś konczy grę na 30 levelu to ja uważam że taka osoba nawet nie zanurzyła palców w tej grze. 7.gameplay Tylko kilka skili jest użytecznych. Hmm wróćmy więc wspomnieniami do kochanej jedynki i dwójki (obie te gry uwielbiam) Mag w diablo 1: mana shield + Fireball + manapotions = przejscie calej gry w kilkanascie minut paladyn w diablo 2: jakiś atak (wybierz jeden) (Hammer, zeal, smite,foh) + aura(conv, fanatyzm) + (teleport, szarża) = 3 skille = niezrównana postać miażdżąca wszystko jak leci z prędkością światła przemierzającą odległości całych map od bossa do bossa, albo bijącą wszystko w PVP. U bardziej wyskillowanego paladyna jodera spotyka się kombinacje 6-7 skilli w PvP no, może do 8 jak była to jakaś hybryda z kosmicznym gearem wartym dobry tysiąc złotych na allegro. w diablo 3 każda postać używa aktywnie 6 skilli, co jest dobrym wynikiem przy czarodziejkach z dwójki używających blizz / orb / tele / badz barba bvc z jego tele / whirlwind / leap A argument o braku róznic w statystykach między kobietą a mężczyzną mnie poprostu rozpier*****... "Kurde, zagrałbym pvp jako female wizardka ale ma gównianą wartość siły" BEZ PRZESADY TO NIE JEST RPG 8.bitwy znowu wracamy do diablo 2 Diablo run, a w składzie druzyny: Nekromanta z jego 41 summonami (wolne komputery juz wysiadają) Czarodziejka z blizzardem Druid z huraganem + tornadami (normalne komputery zaczynają sie pocić) barb i amazonka z Hellfire torchem (czyli burza ognia na 3/4 ekranu) Paladyn z młotkami latającymi po całym ekranie + 20 potworków ziejącym ogniem No i wywala grę, i nawet moj starawy komputer z Core 2 Duo i X1950 Pro mial max 25 fps w rozdzielczosci 800x600 (a przypomnijcie sobie jakie komputery były w roku 2003-2005 w polskich domach...) A ty mowisz ze w diablo 3 nic nie widac... sorry ale kolega naprawde chyba nie grał w diablo 2 na multi powyzej 20 levela... Całkiem długi tekst tego commenta mi wyszedł :D Chyba połowe dłuższy niz sam artykuł, Gratulacje dla tych którzy przeczytali moje wypociny. A dla tych którym sie nie chciało skrócona wersja z tym co naprawde uważam za wady w Diablo 3. Diablo 3 to diablo 2 +50% więcej ze słabymi itemami legendarnymi, złym balansem postaci, popsutą mechaniką gry na poziomie gry INFERNO (tylko inferno) z wygodnym interfejsem i łatwiejszą do zrozumienia i przystępniejszą rozgrywką w późniejszych etapach gry. Dziękuje dobranoc keep calm and listen to Slayer.

Diablo 3 jest kozackie

08-06-2012 00:18

ide sobie obejrzec epickie cut scenki w diablo 3 bo przez te 200 godzin które juz w to przegrałem nie mialem zabardzo czasu bo w koncu trzeba było gearowac mojego monka :) A i do wad zapomnialem dodać że blizzard nie ogarniał serwerów i teraz wszyscy srają żarem (tego problemu nie było na US serwerach bo był tam prowadzony stress test podczas open bety) Teraz juz wszystko działa.

l4d2 player

01-06-2012 18:29

W Diablo 3 jeszcze nie grałem bo .... nie ma gdzie kupić ale jeżeli dostarcza "dreszczyka emocji" jak "Fresh Meat" Bucher'a to simply szacun

nick...

19-06-2012 09:34

Nie chcę Ci spojlerować, ale jak chcesz Fresh Meat to go dostaniesz - zrozum to jak chcesz;-)

polek77

30-05-2012 06:45

Masakra; ale lipa..tyle czekałem, szkoda gadać..

polek77

30-05-2012 06:42

masakra ,nie wiem jak oddac tą gre,,tyle czekałem a tu lipa pod kazdym wzgledem.Jeszcze co chwile cos nie działa .Fabuła zerowa

nick...

25-03-2013 14:52

Fabuła w Diablo 3 w wiekszości opiera sie na cinematikach. nie widze problemu z ta gra fabuła jest naprawdę przyjemna.Jeśli brakuje ci fabuły ustaw sobie spolszczenie i sluchaj dziennikow bo sa naprawde fajne lub rozmawiaj z towarzyszami z npc itd. prosze cie jesli mowisz ze fabuła jest do kitu to zagraj w diablo 1 lub diablo 2 tam jest o wiele mniej fabuły.

kuba wojewódzki (celebryta z tv

10-07-2012 20:30

mam pytanie do polka77 czy jak nie podoba ci się ta gra to dasz mi ją przyślesz pocztą ps.kuba

nick...

10-07-2012 20:27

Kliknij, żeby dodać komentarz

InQ

02-06-2012 03:34

Ogarnij się kolego! Na allegro ludzie kupują po 300+! Wystaw, zarób i skończ narzekać =P

radosiewka

29-05-2012 12:50

Nie wiem, dlaczego tyle osób pisze, że to recenzja. Przecież w tytule jest wyraźnie napisane, że to "sześć powodów, dla których nie warto go kupić", nie ma tam ani słowa o tym, że to recenzja. Zgadzam się z tymi powodami i również dlatego wstrzymuję się od jej kupna. Dodałabym jeszcze do tych powodów problemy z kradzieżami ekwipunku i wysoką ceną - niby jest to standard Blizzardu, ale i tak, za te kilkanaście godzin gry jakoś nie chcę płacić aż tyle.

Wesoły

29-05-2012 14:52

Autora tekstu chyba po prostu nie stać. 1. Diablo nigdy nie miało mocnej fabuły. Tu chodziło o siekaninę. W końcu to hack & slash 2. Diablo to PRAWIE mmo. Albo raczej coś na zasadzie mmo-coop. W zamian za podłączenie do internetu dostaję pełną swobodę w graniu offline samemu i online z przyjaciółmi. Tą samą postacią. Dla mnie bomba. 3. Grę kupiłem dopiero parę dni po premierze (spodziewałem się kłopotów z przeładowanymi serwerami) i jeszcze żadnej przerwy nie miałem (od piątku). 4. Mechanika się tak bardzo nie zmieniła. Powoli odblokowujemy dziesiątki umiejętności do której jest zawsze kilka modyfikacji. Zasada ta sama co na początku tylko zamiast inwestować w punkty dostajemy wszystko. Dodatkowo zawsze możemy zmieniać build by dobrać sobie umiejętności do naszego stylu grania zamiast się wkurzać że źle zbudowaliśmy jednak postać. 6. Chaosu tutaj nie ma. Nic ponad to co widzieliśmy w D II. 7. Zgadzam się co do poziomu trudności. Przeszedłem 2 akty w trybie hardcore (pierwsza postać, pierwszy raz) bez najmniejszego problemu a postać nadal żyje. ALE blizzard już wprowadza poprawki w umiejętności. Diablo to solidnie wykonana gra. Tyle w tym temacie. Blizzard nie słynął z innowacyjności. Blizzard słynie z tego że bierze sprawdzoną formułę i solidnie robi swoją robotę. Przez co Diablo to przyjemna i wciągająca gra. Kostur Nathanka mi świadkiem.

LunarBird

27-09-2012 02:32

@Wesoły >Diablo to PRAWIE mmo Odbiło ci czy jak? Gdzie masz te zawaliste opcje MMO w Diablo II, łosiu jeden?! Standardowy multiplayer który bez problemu można olać - w zasadzie tylko dla psychicznie chorych fanów Blizzarda, a bezużyteczny dla normalnych ludzi.

Takaszi

29-05-2012 12:37

Czytam i...... Hm.... gram/grałem w MMORPG, nigdy w Diablo. Warto spróbować?

nick...

29-05-2012 12:44

to zależy czego od gry oczekujesz; jeśli dobrej akcji + pewnie fanjnego endgame'u + możliwości ulepszania swojej postaci itemami coraz bardziej unikatowymi... to polecam - Diablo 3 ma wiele elementów typowych dla MMO

dr.Ops

29-05-2012 11:31

Przykre bo recenzja pisana na kolanie. Gra nie jest idealna ale autor jasno pokazuje, że nawet w nią nie grał a jego wiedza o rynku gier komputerowych jest raczej marna by nie powiedzieć żadna. Przytoczone tu argumenty są po prostu krótko mówiąc zabawne i nie mają nic wspólnego z prawdziwymi bolączkami recenzowanej gry.

Henryk Tur

29-05-2012 11:54

dr.Ops -> w grach siedzę od 1986 roku, a od 2005 zawodowo je recenzuję. To raz. Dwa - to NIE JEST RECENZJA. Jeśli argumenty są zabawne - czekam na Twoje kontrargumenty. No i jeśli dla Ciebie wywalanie graczy z serwerów to nie mankament, to nie wiem, co by nim mogło być.

Liiana

13-06-2012 01:06

To ja pobawię się w kontrargumenty. DIablo 3 ma sporo wad, szkoda że nie tych co pan wymienił. Te bowiem albo rozmijają się z prawdą, albo są naciągane, albo co najwyżej relatywne... Słaba fabuła? A czego ktoś oczekekiwał. To nie kryminał psychologiczny, przygodówka czy nawet klasyczne cRPG. To jest slasher i to w tym najważniejsze. A nie można się odwołać do D1 czy D2 bo i one nie miały specjalnie dobrej fabuły. Zaś cut scenki D3 sa na tyle fenomenalne, że bez problemu czuć klimat. Drugi argument - Internet. Ten jedynie można częsciowo zgodzić się, ale jak mówiłem wyżej jest relatywny. Fakt, trzeba mieć podłączony internet i fakt w wypadku zapchanego łącza gra potrafi przylagować. Daje to jednak bardzo sympatyczna opcję. Jestes delikatnym Demon Hunterem, a trafił Ci się taki złoty, że ni cholery go nie załatwisz przez jego bonusy ( odbicie obrażen, nieśmiertelne sługi itp)? Szybki priv i Twoj znajomek płynnie do Ciebie dołącza i Ci pomaga. Oczywiście można sobie tak ustawić by nikt Ci nie mógł bez zgody dołaczyć. Że z servera wywalało graczy? nie dajmy się zwariować. Owszem, tak było... w pierwszy dzień. Później problemy zniknęły. Zapożyczenia z MMO? A to wada? Diablo jest MMO - massive multiplayer... więc w czym problem? Auction House to zaś świetny system i daje sporo motywacji do farmienia itemow nawet na niższych aktach. A nuż coś dropniemy slabszego ale taniego. Tym zaś sposobem świeżaki mają tanie a sensowne itemy już wcześniej. Wszyscy happy. Causalowość? To już czysta kpina dla mnie. Jasne, normal to śmiech na sali, koszmar to nadal nie wyzwyanie, piekło to dopiero sensowny lvl a Inferno to dopiero wyzwanie. A wtedy to juz robi sie ciekawie. Kazdy akt na inferno jest coraz trudniejszy. Przeszedles pierwszy? Zapraszam do kilkudniowego ( lub kilkunasto zależnie od szczęscia) farmienia pieniążków na sensowny sprzęt do aktu II. To samo w nastepnym... Brak możliwości rozdawania samemu skill pointsów. Następny argument cokolwiek bezsensowny. Co z tego, że w D2 mogłeś skoro wiekszość postaci miało i tak JEDEN JEDYNY SENSOWNY build. Umiejetności które można zmieniać płynnie to wada? A to czemu? nie ma sztucznych ograniczen, szczegolnie ze jedne skille sa sensowne do singla, a inne do coopa czesto. Że płci niczym się nie różnią? Czyli jak by nie było płci to byloby lepiej czy może powinnie na siłe wymyślać sobie rożne staty? Nie dajmy się zwariować. Zaś ostatnie, cóż. Przypadłość nieczytelności to choroba hack & slashy. Jednak po to jak mówił jeden z twórców D3 zrobili bardziej kolorową grafikę by można było prościej rozróżniać cele. Cóż D1 miało powalający gotycki klimat szarości, ale już D2 musiałobyć bardziej kolorowe ze względów praktycznych. D3 ma tak samo. Że Chaos? Polecam więc odpalić D2, zabrać Nekromante z jego 40 osobową rodzinką zombie i zagrac na lanie z innymi postaciami. Chaos zapewniony! :) Te argumenty dla mnie leża. Sam bym wyszczególnił inne. Tekstury otoczenia są ok, ale postaci i ich armory są paskudne. Nad tym sporo powinni popracować. Balans postaci. Postać monka póki co jest kompletnie bezsensowna ( nie bedzie tak skuteczna w coopie do tankowania jak barbarian nawet z jego buffami, a dmg do nuke-a DH czy maga się nie umywa). Z tego co wiem na witcha coś marudzą - nie wiem nie grałem nim. Ogromną wadą w kwestiach logistyki była polska dostawa. 3 tygodnie próbowałem kupić i w końcu musiałem użyć ich storny z ceną w Ojro... nie da się ukryć cena tragiczną. Można więc spokojnie znaleźć wady, ale proszę.. nic mnie tak nie irytuję jak argumenty "Podobno Jasiu hardkorowiec na arenie mówi , że levelowanie jest do dupy" ;). Pozdrawiam Liiana

nick...

29-05-2012 11:34

dr.Ops, wszystko OK - ale walnij jakimiś argumentami... sam autora nie bronie, ale on przynajmniej uargumentował swoje zdanie - ty natomiast zupełnie nie...

Screen sprzed 3 lat

29-05-2012 08:40

Gratuluję aktualnych obrazków z gry. Drugi obrazek pochodzi z BETY i to starej wersji.

InQ

29-05-2012 06:09

hahaha, się uśmiałem. Pan Henryk, jak i pozostali malkontenci chyba nie ogarniają terminu Hack&Slash =P Wy na prawdę porównujecie D3 do RPGów? Oby więcej takich osób, będzie mniejsze obciążenie na serwerach. Dla mnie jest bombastik. Fabuła nieliniowa, epickie bitwy, wszystko jasne i przejrzyste, a do tego nie trzeba koxac milion razy do 99 lvl, żeby się przekonać, że nie trafiłeś ze statami. Kupcie sobie Obliviona, czy Wiedźmina, a Wasze powyższe wymagania zostaną spełnione w 10000%. Peace & Love ^^

Henryk Tur

29-05-2012 11:58

A w którym to miejscu porównuję D3 do rpg? Zauważ, że to właśnie zapożyczenia z WoW (czyli mmorpg) uważam za mankament. Fabuła nieliniowa...? A, i czemu zaraz malkontent? :) Ani mnie diablo ziębi ani grzeje.

wegr

31-05-2012 17:15

Panie Henryku. Trochę to zajeżdża "hejterstwem". Wszystkie plusy przedstawione jako minus. 1] fabuła, mimo że liniowa, opowiada spójną historię, pełną zwrotów akcji. "Banalna opowiastka"?! Noproszę... zatem proszę porównać tą banalną opowiastkę z innymi H&S albo poprzednimi wersjami Diablo 2] internet?! proszę! Raz można grać tą samą postacią samotnie jak i z przyjaciółmi. Dwa, nie będzie już dzieciaków używających tzw trainerów do "apgrejdu" postaci. Aczkolwiek, widzę że w tym argumencie, zauważa Pan również plusy - i bardzo dobrze. 3] zapożyczenia z MMO: świetnie, w końcu. To co kochają miliony w takim WoW, mamy dostępne również w D3. AH, możemy nieco podrasować swoją postać, możemy komuś pomóc sprzedając fajny, ale nic nie wnoszący dla naszej klasy przedmiot. Aczkolwiek obawiam się RMAH... mam nadzieję że nie rozwali to ekonomi. W zasadzie tego elementu mogło by dla mnie nie być... Brak rozdawania punktów statystyk? Mam wrażenie że nie grał Pan w D2... tam po patchowaniu, ostatecznie każdy miał taki sam build. Jedyny słuszny - siła pod przedmioty, reszta w życie. To było dopiero bez sensu. Ktoś poniżej podał argument na iluzoryczną wolność - mam podobne zdanie. 4] "Casualowość" - zapraszam na inferno. Na razie skończyłem Akt I, w drugim na razie nie mam czego szukać. 5] Brak drzewka, i związane z tym powtarzające się umiejętności: tutaj zapraszam na forum battle.net. Przyznam są stałe umiejętności którymi dane klasy się posługują, ale jak na razie nie uświadczyłem dwóch takich samych "buildów" 6] Bitwy - chaos... kurcze, trudno mi się oprzeć pokusie i w prosto twarz nie powiedzieć... a z resztą: NIE GRAŁ PAN W DIABLO 2. Chaos?! Niech w 8 osobowym teamie w D2, chociaż 3-4 osoby mają "torcha", niech będą dwie czarodziejki, 2 hammerów.... balrun -> koniec -> nie da się grać. Natomiast w D3, mam pełną kontrolę nad postacią, nawet przeciwko dużym "minionom" z pożogą. Kontrola tłumu bosko, ucieczki, nie ma problemu. Ogólnie nie widzę problemu z zapanowaniem nad tym co dzieję się na ekranie... Wiem, że nie była to recenzja, ale trochę "pojechał" Pan bez grania... może ograniczyło się to tylko do bety?! A gdzie różnorodność przedmiotów, przeciwników? Gdzie jakaś drobna chęć zniszczenia nieco ambitniejszego wroga? Żeby nie było może i jestem fanbojem, ale nie mówię że gra w obecnym stanie jest idealna. Jest bardzo dobra, dopieszczona. Oceniam ją na mocną 7/10. Wieżę że patche i rozszerzenia które pojawią się w najbliższych latach pozwolą mi ocenić grę lepiej. Mam tylko nadzieję, że żona wybaczy mi godziny spędzone nad tą produkcją. Pozdrawiam serdecznie.

LunarBird

27-09-2012 02:38

"internet?! proszę! Raz można grać tą samą postacią samotnie jak i z przyjaciółmi." Wyjątkowo kretyński kontrargument. Jest co najmniej KILKA gier gdzie można TĄ SAMĄ POSTACIĄ grać na lokalu i przez net i nigdy dotąd nie wymagało to Netu do gry na single. To idiotyczny wynalazek Blizzarda.

wegr

31-05-2012 17:17

Coś mi wcięło punkt 5, trudno ;) Przepraszam za brak interpunkcji. Ten pośpiech...

cl_ogar0

07-06-2012 23:09

5 star post !

InQ

31-05-2012 11:20

Hmmm, oczekując rozbudowanego systemu rozwoju postaci w tego typu grach, to dla mnie odniesienie się do RPGów. Nie tylko z WOWa, znam wiele gier, gdzie 70% rzeczy i zasad jest zbieżna, ale to są wymogi rynku i samych fanów - nie mogą przecież skopiować starego diabła, muszą iść z duchem czasu =) Fabuła jest epicka ^^ nie spotkałem takowej w żadnej grze jak do tej pory w którą grałem, a było ich sporo w moim długim życiu. Malkontent? hmmm, odniosłem się tak do komentujących, ale w moim odczuciu i Pan się do nich niestety zalicza - widzicie wszystkie zalety gry (z mojego punktu widzenia) jako wady =P To co zostało przedstawione w artykule jako negatywy, to dla mnie same plusy i z punktu widzenia marketingowego, i z punktu bezpieczeństwa. Wcale nie jest cukierkowa, nie ma różowych moobków jak w WoWie =) Na koniec mnie Diabełek i ziębi i grzeje, ale raczej grzeje. Przez pryzmat tego tekstu, jak i komentarzy pod nim zamieszczonych donoszę wrażenie, że ludzie oczekiwali czegoś, co nie byłoby już D3. A z ostatnim akapitem, to już wcale się nie zgadzam. Sam spędziłem kilka lat na grze w D2 i ten sequel jak najbardziej przypadł mi do gustu. Właśnie, to wszystko kwestia gustu =) Pozdrawiam... Peace & Love

Krzysio

29-05-2012 01:01

Na tyle dobra dobra gierka, że w Vobisie kolejna partia się wyprzedała...zdążyłem dziśkupić rzutem na taśmę :D

LunarBird

27-09-2012 02:39

Idiotów ci u nas dostatek. Są tacy co najgorsze gówno kupią, byle sygnowane znakiem Blizzarda i najlepiej z jakiejś szpanerskiej serii gier.

nick

28-05-2012 22:17

diablo jest slabe

jojo

28-05-2012 20:04

dobra recka zgadzam sie w 100%

TROLOLOLOLO

28-05-2012 18:46

Nie żałuje świetna graaa :))) Mam 38lv Monkiem koksi. Jednak najbardziej podoba mi sie WITCH DOCTOR

219

28-05-2012 18:46

casualowość?! naprawdę?

219

28-05-2012 18:46

casualowość?! naprawdę?

Yyyy Diablo!? ;p

28-05-2012 18:45

Punkt 4 mnie troszek irytuje poziom trudności tj Normal może i jest łatwy jednak istnieja ludzie na tym świecie którzy lubią pograć sobie w grę dla przyjemności a nie w nerwie i stresie o to na Koszmarze uda mi sie ubic tego Bossa. Co do inferno racja zabawa się zaczyna zwłaszcza jak dedniesz ;p

IronWolf

28-05-2012 18:42

" dla ludzi, którzy grali w jedynkę i dwójkę brak drzewka rozwoju postaci " może autor pokazać gdzie w 1 części było drzewko rozwoju postaci, bo z tego co pamiętam to tylko były punkty do rozdania na statystyki a i to leciało zarówno w 1 jak i 2 "z automatu" - dla tej postaci tyle i tyle w to i to. " a także zbyt łatwy poziom "Normal", który należałoby właściwie traktować jako tutorial " - w diablo 2 przed patchem 1.10 wszystko było strasznie proste. Bez największego problemu solo mogła każda postać ukończyć grę na "piekle". Dopiero w patchu 1.10 poziom trudności na piekle został zwiększony.

nick...

28-05-2012 21:24

no nie żartuj, w 1 wszystkie punkty samemu mogłeś przyznawać + były księgi czarów, które mogłeś kupować według własnego uznania a rozwijanie wszystkich czarów na raz tak by były mocne było praktycznie niewykonalne... może nie są to typowe "drzewka", ale jednak wszystko zależało od Ciebie

Therion

29-05-2012 09:11

Zależało od Ciebie ale MUSIAŁEŚ dodać odpowiednie punkty bo inaczej zepsułeś postać.. Niby mogłeś dodawać to co chciałeś ale i tak wszyscy musieli chcieć to samo.. Była to tylko złudna wolność, więc ją usunęli bo nie mała sensu skoro wszyscy robili to samo.. A księgi czarów w jedynce to mogłeś magowi kupować.. Dla wojownika to był tylko dodatek na odwrócenie uwagi bo i tak miał za mało magii, żeby czary rozwijać.. Następna złudna wolność na nic nie przydatna (oprócz maga). Wojownik i łuczniczka i tak walili w siłę czy zręczność i żadnych innych umiejętności nie było.. I gdzie tu ta wykrzykiwana przez wszystkich wolność?? Dopiero w 3 części ta wolność rzeczywiście istnieje i możesz dowolnie żonglować umiejętnościami i dobierać je do stylu gry. Sam pewne rzeczy zmieniłbym w Diablo 3 i też nie wszystko mi się podoba, ale to co ja uważam za gorsze, ktoś inny pewnie uważa za najbardziej udane. Wszystkim się nie dogodzi.. Ale dopiero grając drugi raz na spokojnie, czytając wszystkie dzienniki itd. widzę ogrom tej gry.. Może i powinni dać więcej contentu do siekania potworków zamiast otoczki fabularnej, ale nie mówcie proszę, że gra nie jest rozbudowana.. A resztę i tak zmienią w łatkach..

Punkt 4 mnie troszek irytuje poziom trudności tj N

28-05-2012 18:41

Bennek

pfat

28-05-2012 18:34

Kupilem, i zaluje.... artykul trafiony

PiotrR

28-05-2012 17:14

Diablo skończyło się na numerze 1. Pozostałe części to są protezy NIEUDANE. Poza tym artykuł dobry.

LunarBird

27-09-2012 02:41

Bez prze4sady, Diablo II LoD było jeszcze dobre. Zamiast Diablo III polecam natomiast Torchlighta. Dwójka zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

r

28-05-2012 16:48

O proszę, aż się zdziwiłem, że taki tekst na tym portalu można znaleźć :D To jest niestety prawda. Gry są robione tak, żeby użytkownik mógł jak najbardziej się odmóżdżyć, a najlepiej tylko klikać, iść do przodu i przejść grę. Co kto lubi, ale dla mnie to jest totalna porażka. Grałem w betę D3 i poważnie się zawiodłem. Rozwój postaci, rozdawanie punktów i budowanie "specjalizacji" to była dla mnie esencja Diablo 2. Miałem w planach kupno D3, ale firma skutecznie mi wybiła ten pomysł z głowy(wrażeniami z bety, nie samą ceną, chodź 180 zł za coś takiego to śmiech na sali). Jakby Blizzard zrobił D2 w nowej grafice to kupiłbym w dniu premiery, nawet jakby ta gra nie miała w sobie żadnych nowości. Dodam, że mam na półce oryginał Diablo 1 i przeszedłem tę grę wszystkimi postaciami, a w Diablo 2 LoD spędziłem bardzo wiele(battle.net). Kiedyś gry były robione pod bardziej specyficznych odbiorców, teraz mam wrażenie, że są robione dla dzieci albo dla osób, które łapią za grę od święta. Firmy takie jak Ubisoft czy Activision są tego najlepszym przykładem.

r

28-05-2012 16:50

choć 180zł*

Kudl