Jak połączyć komputer z telewizorem?

Na monitorze da się oglądać filmy, jednak jeśli mamy w domu duży telewizor, z pewnością będą one na nim lepiej wyglądać. Jak połączyć komputer z telewizorem? To bardzo proste, co wyjaśnia poniższa porada.

Wszystko zależy od typu karty graficznej oraz telewizora, jakie posiadamy. We wszystkich przypadkach potrzebujemy kabli. W pierwszym przypadku będzie to HDMI. Podpinamy go do telewizora oraz komputera i gotowe. Dzięki temu możemy wyświetlać na ekranie nie tylko filmy, ale i przeglądać pliki, zdjęcia, itp. Jest tylko jeden warunek - komputer musi mieć tego typu wyjście. Jeśli nie mamy wyjścia  HDMI, możemy spróbować użyć kabla DVI-HDMI wraz z Audio mini jack (3,5 mm) 2x Chinch. Ewentualnie, jeśli telewizor jest starszego rodzaju i posiada eurozłącze, przyda nam się kabelek, mający je na jednym, końcu, zaś na drugim wejście s-video.

HDMIKliknij, aby powiększyćHDMIZależnie od typu telewizora, musimy znaleźć kanał, na którym będzie wyświetlany obraz z komputera lub też pojawi się on automatycznie. W niektórych przypadkach należy wejść w opcje karty graficznej u znaleźć opcję przesyłania obrazu na inny wyświetlacz (czyli ekran TV). W starszych telewizorach musimy wejść na kanał S_VIDEO. Jeśli posiadamy najnowszy telewizor, możemy także pokusić się o przesłania na niego obrazu za pomocą łączności bezprzewodowej, czyli Wi-fi. Jednak ze względu na obszerność tematu oraz sporo nowości w tej dziedzinie, sprawa ta zasługuje na osobne omówienie.

Zobacz również:

19 komentarze

Dodaj swój

nkk

26-03-2014 02:35

jak podłończyć laptopa bez I telewizora jak niema H D M I

nkk

26-03-2014 02:35

jak podłończyć laptopa bez I telewizora jak niema H D M I

Idea@

22-02-2014 07:42

Wystarczy kupic tv z laczem VGA. Kupilem toshibe 40" led 3d za 1999zl poltora roku temu. Ma: wifi, VGA, hdmi, 3d. Podłączam zwykłym kablem od monitora z komputera do telewizora, klikam w telewizorze opcje PC i mam obraz taki jak na komputerze. 1920x1080, czyli Full Hd. Wystarczy pomyśleć przed kupnem, ja traktuje tv jako monitor 40 calowy teraz. Na inne funkcje tv zachwalanych przez sprzedawców nie patrzylem sie.

kurwa

06-02-2014 15:29

kurwa jak to zrobic japierodle

brawoyeti

30-10-2013 14:32

Świetny poradnik! Podłącz i gotowe! Grubo! Mi nie wykrywa ani telewizor komputera, ani komputer telewizora, ale tego w poradniku nie ma, bo przeciez jak się podłączy to już gotowe!

olo

14-07-2013 16:12

w moim komouterze nie ma gniazda hdmi i jak to podlaczyc

flinston

23-06-2013 14:25

W nowych Philipsach jest dobra opcja pozwalająca na przesyłanie sygnału między dwoma telewizorami. Wystarczy mieć ruter, minimalnie pogrzebać w ustawieniach i wszystko gra. Poza tym moża też przenieść sygnał z komórki na ekran telewizora, też bardzo prosta konfiguracja. Rola komputera jako wszystkomogącego sprzętu staje się coraz mniejsza.

JAT

27-05-2013 21:49

a bez kabla się nie da??????????????

kurczak

03-02-2013 04:19

proponuje zainstalowac na telewizorze program xbmc z market google i niepotrzebne zadne kable

Dudus

15-07-2012 17:04

Eee.Nic nie powiem,...

ruhajło

21-06-2012 08:44

Mundre to wszystko, za dużo tego naraz i jeszcze kabli trza do wszystkiego. Sami sobie podłączajcie, fachowcy 22 wieku

BB

21-06-2012 08:12

Zenua !

nonick

20-06-2012 22:46

Teksty dla przedszkolaków

Fabian

21-06-2012 10:29

Choć z pozoru sprawa prosta to nie jest i tak wyczerpująca! Może dojść do spalenia karty graficznej komputera i w optymistycznej wersji tylko wejścia HDMI w telewizorze. Tego doświadczyłem - przestrzegam innych :) Podpowiem tylko, że z uwagi na mało wyczerpujące (w przypadku wszystkich kart graficznych i komputerów0 instrukcji podłączenia urządzenia do telewizora można z powodzeniem w sądzie uzyskać zwrot gotówki lub wymianę gwarancyjna :)

Legwan

25-06-2012 08:45

Pewnie podłączyłeś oba urządzenia do różnych faz zasilania. Czasami jest przebitka przy uszkodzonym zasilaczu na masę - wtedy na obudowach pojawia się szczątkowe 230V, co przy różnych fazach daje różnicę na poziomie 380V - starczy do spalenia każdego portu. Sam tego niemile doświadczyłem podpinając drukarkę HP 1020 do kompa i łapiąc się jednocześnie obudowy komputera i macając po metalowej ściance drukarki. Wrażenie bezcenne :P Oba urządzenia przeżyły, bo nie zdążyłem wetknąć kabla USB do drukarki - sam stałem się częścią obwodu.

ja_was

20-06-2012 21:20

Wymieniono 3 typy kabli dla połączenia PC/notebook-TV ; na zdjęciu jest jeden - jak wyglądają pozostałe dwa ?

Jajacek

20-06-2012 20:46

... a ja dowiedziałem się jeszcze tego, że aby podłączyć kabel komputer musi mieć wyjście... :-) Rewelacyjny tekst.. :-)

gosc345

20-06-2012 16:39

Temat ciekawy, ale artykul fatalny! Krocej sie juz nie dalo? Moze by tak uwzglednic notebooki nieposiadajace wyjscia HDMI, ale posiadajace wyjscie D-Sub?

Barniej

20-06-2012 15:12

...no poprostu rewelacyjny artykuł. Dzięki niemu dowiedziałem się że aby połączyć komputer z telewizorem potrzebuję odpowiedniego kabelka albo nie potrzebuję kabelka. :|