AURO 2 S - nowa nawigacja samochodowa od NavRoad

AURO 2 S to następca nawigacji  AURO S. Urządzenie posiada 5 calowy ekran o rozdzielczości 800x480, który charakteryzuje się dobrym kontrastem i nasyceniem Nawigacja jest niewielka i poręczna. Można swobodnie i wygodnie nosić ją przy sobie, po opuszczeniu samochodu.

Bluetooth - szerokie możliwości wykorzystania

AURO 2 S wyposażono w Bluetooth dzięki któremu istnieje możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności programu nawigacyjnego - AutoMapa. Połączenie z internetem, realizowane po sparowaniu nawigacji z telefonem umożliwia pobieranie i wysyłanie informacji o aktualnej sytuacji na drogach. Dzięki temu kierowca może dotrzeć do celu podróży z pominięciem zablokowanych, czy też nieprzejezdnych odcinków trasy. Funkcjonalność opisaną powyżej realizuje moduł AM Traffic będący elementem programu do nawigacji AutoMapa.

Bluetooth umożliwia  także korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Nawigacja po sparowaniu z telefonem dysponuje historią połączeń telefonicznych oraz pobraną z telefonu listą kontaktów. (dot. większości telefonów)Kliknij, aby powiększyćInternet i transmiter FM - większe możliwości

Zobacz również:



Urządzenie posiada dostęp do przeglądarki internetowej. Nawigacja jest także wyposażona w transmiter FM. Pozwala on na wydobycie dźwięków urządzenia przez zestaw głośników samochodowych. Nowe urządzenie oferuje funkcję AUTO FM, dzięki której można ustawić transmiter na częstotliwość aktualnie słuchanej stacji i dźwięk z urządzenia będzie chwilowo zagłuszał radio.

Ergonomia

Dla nowego modelu przewidziano aktywny uchwyt umożliwiający wygodny montaż oraz demontaż urządzenia, np. dzięki opcji podłączenia zasilania do uchwytu. Uchwyt ten znajduje się już w standardowym zestawie AURO 2 S. Dodatkowo dla zwiększenia wygody użytkownika dodano przyciski sprzętowe pozwalające na regulację głośności. Dwupunktowo regulowany uchwyt zapewnia dokładne ustawienie urządzenia, tak by było ono doskonale widoczne.

Multimedia

Urządzenie posiada przeglądarkę fotografii. Daje także możliwość odtwarzania muzyki oraz filmów, w tym również z pendrive’a. Obsługę pamięci zewnętrznej zapewnia USB host, który umożliwia także komunikację z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak np. systemy zarządzania flotą. AURO 2 S oferuje dodatkowo kalkulator, kalendarz, gry oraz e-book.Kliknij, aby powiększyćOdblokowany system

Najnowszy model NavRoad  wyposażony jest w odblokowany system Windows. Umożliwia to instalowanie przez użytkownika dowolnego oprogramowania. Wyposażenie tego modelu w jedną z oferowanych map - AutoMapę lub NavRoad map umożliwia korzystanie z programu w którym zadbano o: przejrzysty widok trasy, informacje o wyborze prawidłowego dla wykonywanego manewru pasa ruchu, informacje o fotoradarach, drogowskazy, jasne, zrozumiałe komunikaty głosowe pojawiające się z odpowiednim wyprzedzeniem itp.

30 komentarze

Dodaj swój

Radek

25-04-2014 22:54

Jeśli auro 2s jest czymś co nazywamy nawigacją to ręce opadają. Skusiłem sie na nią jakiś czas temu i... To był błąd!!! 1. Akumulator - katastrofa. Jak wytrzyma 15 minut to sukces 2. Bluetooth - tylko raz mi się udało sparować z telefonem by móc korzystać z danych trafić w AM. Aktualnie wszelkie próby kończą się niepowodzeniem. Znajduje - łączy i rozłącza po kilku sekundach 3. Ekran kontrastowy?! - to kpina. Niewielkie słońce i nic nie widać. Wieczorem natomiast oślepia. Najgorsze że z tym nie da się nic zrobić ponieważ jaśniej w dzień się nie da a wieczorem ciemniej też się nie da. 4. Łapanie fix'a gps - powiedzmy sobie szczerze - szału ni ma. Kilka dobrych minut trzeba odczekać - jak się ma szczęście lub ładną pogodę. Do dziś zresztą nie doszedłem który z tych czynników odgrywa większą rolę :)

Radek

25-04-2014 22:53

Jeśli auro 2s jest czymś co nazywamy nawigacją to ręce opadają. Skusiłem sie na nią jakiś czas temu i... To był błąd!!! 1. Akumulator - katastrofa. Jak wytrzyma 15 minut to sukces 2. Bluetooth - tylko raz mi się udało sparować z telefonem by móc korzystać z danych trafić w AM. Aktualnie wszelkie próby kończą się niepowodzeniem. Znajduje - łączy i rozłącza po kilku sekundach 3. Ekran kontrastowy?! - to kpina. Niewielkie słońce i nic nie widać. Wieczorem natomiast oślepia. Najgorsze że z tym nie da się nic zrobić ponieważ jaśniej w dzień się nie da a wieczorem ciemniej też się nie da. 4. Łapanie fix'a gps - powiedzmy sobie szczerze - szału ni ma. Kilka dobrych minut trzeba odczekać - jak się ma szczęście lub ładną pogodę. Do dziś zresztą nie doszedłem który z tych czynników odgrywa większą rolę :)

potek

12-02-2014 21:14

ta nawigacja to totalna porażka .Zawiesza się co chwila. Wysłałem do serwisu i znowu to samo.Co za badziew

potek

12-02-2014 21:13

ta nawigacja to totalna porażka .Zawiesza się co chwila. Wysłałem do serwisu i znowu to samo.Co za badziew

Ziutek

31-01-2014 11:42

Ogólnie nawigacja bardzo dobra.To już czwarta tej firmy.Jak do tej pory zawiodłem się na modelu z TV gdzie za dnia nic nie było widać. W tej jedyna wada to beznadziejna bateria .

bombercoil

03-01-2014 23:56

a w którym miejscu ?

bombercoil

03-01-2014 23:52

tia :-)

jozek

02-01-2014 16:51

brednie piszesz kolego

bomber

04-12-2013 00:31

Po ośmiu latach intensywnego używania rozbiła mi się nawigacja i stanąłem przed wizją zakupu czegoś nowego. Najpierw miał być tablet Nexus 7, potem coś na androidzie, ale 5 cali, aż po długich rozważaniach wróciłem do koncepcji WCE no i wybór padł na Auro 2 S. Bateria faktycznie jest makabryczna i szkoda, że producent nie dostarcza wraz z nawigacją zasilacza sieciowego. Ja posiadam takowy z poprzedniej nawigacji, ale mogę sobie wyobrazić frustracje szczególnie na początku gdzie jest dużo konfiguracji itp. zabawy, a nawigacja pada po 30 min. W zamian za to mamy fantastycznie czytelny, jasny i kontrastowy wyświetlacz. Druga sprawa, to fatalny dźwięk. Przez przypadek odkryłem, że jak włączę i wyłączę transmiter FM w trakcie gdy jest włączona AutoMapa, dźwięk staje się naturalny. A więc po każdym uruchomieniu Navroada i wystartowaniu AM "bawię się" transmiterem FM. Napisałem do producenta, że to jakiś bug w programie, a nie błąd w hardwarze, ale póki co mnie olali - zero odzewu. Tak więc jak już skonfigurujemy urządzenie i nawigacja używana jest w samochodzie, to po wyeliminowaniu usterki ze "skrzeczącym" dźwiękiem dostajemy naprawdę fajny sprzęt. To czego ja oczekiwałem dostałem: aktywny uchwyt, bardzo czytelny ekran, błyskawiczne łapanie fixa (to dla mnie duuża odmiana po poprzedniej nawigacji) i po małych problemach techniczny w końcu działa mi połączenie z LiveDrive poprzez Nokie E66. Wydaje mi się, że w kwocie 350PLN ciężko znaleźć coś równie dobrego. Szerokości

PK

23-11-2013 14:32

Witam. Kupiłem i ogólnie może być ale bateria to jakiś dowcip chyba. Max godzinę mi trzyma na wyłączonym dźwięku i jasności na minimum. Pełna bateria trzyma z 30-40 minut a potem leci jak woda.

Patryk

23-11-2013 14:31

Witam. Kupiłem i ogólnie może być ale bateria to jakiś dowcip chyba. Max godzinę mi trzyma na wyłączonym dźwięku i jasności na minimum. Pełna bateria trzyma z 30-40 minut a potem leci jak woda.

Kuba

11-10-2013 09:41

Piszą również użytkownicy. ja wcześniej miałem starsze modele i byłem zadowolony więc kupiłem AURO 2S i... porażka!!!! straszne co to urządzenie wyprawia. ładuje się strasznie długo. Jechałem z Pasłęka do Gdańska i w ogóle nie złapał sygnału. Ostatnio jechałem ze Szczecina do Gdańska i nagrywałem ekran kamerką. Chcę firmie wysłać efekt PORAŻKA. Sygnał był gubiony albo był komunikat że jest słaby. Obok miałem starą nawigacje i wszystko było na niej ok. Powtarzam PORAŻKA. Nie kupujcie ludzie tego badziewia. Wcześniej też wysłałem do serwisu to mi odpisali po miesiącu że jest ok. Ciekawe co teraz odpiszą jak im wyślę razem z filmem ekranu. Założę się, że dostanę odpowiedź że używam niezgodnie z instrukcja ha, ha, ha. Użytkownik Kuba z Gdańska

rafał

29-09-2013 19:02

co zrobić by słychać było przez zestaw jak sparuję urządzenie tak cicho że nic nie słychać

rafał

29-09-2013 19:01

co zrobić by słychać było przez zestaw jak sparuję urządzenie tak cicho że nic nie słychać

Ziutek

29-07-2013 08:53

Stanowczo odradzam tą nawigację . Gubi sygnał w miejscach gdzie nie powinna gubić , bardzo długo łapie sygnał jak złapie to najczęściej zaraz go gubi , reset dopiero ją ożywia i to nie za każdym razem , jednym słowem tragedia. Oddałem do serwisu celem naprawy , czekałem miesiąc i stwierdzono że nie słusznie ją oddałem . Proponuję jak najdalej od tej firmy . Teraz używam AM na SGII i jest super Fix w mig .Dziadostwem jakim jest AURO 2 S dałem wnukom do zabawy mimo że gwarancja się kończy za pół roku ale tak jak już wspomniałem nie chce z tą firmą mieć nic wspólnego.

Ziutek

29-07-2013 08:53

Stanowczo odradzam tą nawigację . Gubi sygnał w miejscach gdzie nie powinna gubić , bardzo długo łapie sygnał jak złapie to najczęściej zaraz go gubi , reset dopiero ją ożywia i to nie za każdym razem , jednym słowem tragedia. Oddałem do serwisu celem naprawy , czekałem miesiąc i stwierdzono że nie słusznie ją oddałem . Proponuję jak najdalej od tej firmy . Teraz używam AM na SGII i jest super Fix w mig .Dziadostwem jakim jest AURO 2 S dałem wnukom do zabawy mimo że gwarancja się kończy za pół roku ale tak jak już wspomniałem nie chce z tą firmą mieć nic wspólnego.

Dark

31-05-2013 18:07

Ja również używam nawigacji Navroad począwszy od starej 430bt, przez 560, vivo - do tych nie miałem zastrzeżeń i teraz kupiłem vivo s. Starą Vivo wymieniłem na nową z powodu braku aktywnego uchwytu i niestety trafiłem na bubel który ma problem z łapaniem sygnału GPS w temperaturze do 10 st.C Pech chciał ,że przy wkładaniu do aktywnego uchwytu nawigacja się wysunęła i uderzyła brzegiem, na ekranie zrobiła się pajęczyna i wysłałem navi do servisu po 1 maja i do dnia wczorajszego nikt do urządzania nie zajrzał, na pytanie o określenie terminu naprawy stwierdzono, że mają bardzo dużo napraw gwarancyjnych które muszą być wykonane w pierwszej kolejności i nie wiadomo kiedy będą "wolne moce przerobowe". Niestety nie jestem w stanie w żaden sposób zmusić "serwisu" do naprawy... Po takich przygodach z serwisem odradzam markę ze względu na ślamazrny serwis.

xeal

21-06-2013 19:49

sam rozwaliłeś urządzenie i śmiesz narzekać na serwis?!

patryk

05-05-2013 11:22

Bardzo dobrze opisana jest tutaj ta nawigacja;) Cały czas się zastanawiałem po co te radio w nawigacji skoro nie działa?! A tu chodzi o to, ze można przełączyc na głośniki z samochodu:) Super pomysł

punker

25-04-2013 10:20

piszący negatywne komentarze to w 99% konkurencja; opisy te nie mają nic wspólnego z rzeczywistością więc należy uważać.

nie ekspert

27-03-2013 12:26

Dodam krótką wypowiedź : zaczynałem przygodę z nawigacją od modelu 560. Był dobry. Kolejne urządzenia są coraz gorsze, a serwis....a serwis jest całkiem do.................(można wpisać dowolne słowo :-))

MArta

18-03-2013 20:50

Zakupiłam właśnie AURO 2 S i z samej nawigacji jestem zadowolona. Raz mi się zbiesiła, fakt, ale więcej się to nie powtórzyło. Jedyną wadą tej nawigacji jest zestaw głośnomówiący. Testowałam go z drugą osobą i nic nie było słychać. Myślałam, że coś w ustawieniach, ale nie. Dopiero w ciszy domowej coś było słychać, ale nadal za mało na swobodną rozmowę. Tu ma ode mnie duży minus - chyba, że o czymś nie wiem lub mam źle ustawione, ale przeryłam całą instrukcję i pół wujka Google i na 99,99% jestem przekonana, że mam dobrze poustawiane wszystko. Nawigacja pięknie prowadzi do celu, szybko łapie sygnał, gdy zjadę z trasy. Generalnie jestem na duże TAK - tylko ten zestaw głośnomówiący :-(

Janik

09-06-2013 13:33

Sprawdź w ustawieniach Blutufa czy masz włączony mikrofon

Sergiy

21-12-2012 22:54

Nawigacje wybierałem długo. W tej kategorii cenowej NavRoad Aurora 2S wypadł najlepiej. Kupa użytecznych funkcji, szybki procesor, dobre rozwiązanie z uchwytem aktywny. Ale...... Korzystam z najnowszej wersji Automapy 6.11 e Europe. Po pierwszych 2 minutach pracy nawigacja się zawiesiła. Dźwięk, potwierdzam, jest fatalny - cichy i niewyraźny. Jak w samochodzie gra radio to głośników nawigacji praktycznie nie słychać. Transmiter działa też fatalnie. Zagłusza prawda audycje radiową, ale komunikaty nawigacji są bardzo ciche i dodatkowo jeszcze skrzypi i szumi. Jak bym wiedział, że będą takie problemy, raczej bym się nie zdecydował na zakup tego urządzenia.

pepe

02-02-2013 13:59

Ja korzystam z automapy 6.11 Polska. U mnie również mapa tylko się włącza i po chwili zawiesza. Ten sprzęt to tragedia. Mapa jest na 100% dobra , bo działała na Mancie m510. Najgorsze jest to, że jak się już zawiesi to nie da rady jej uruchomić (reset też nie pomaga ). Włącza się tylko do menu i jak się już nacisnie przycisk nawigacji to się wiesza. Można to jakoś naprawić?

Milord

06-12-2012 12:27

Witam. Początkowo Auro 2S przypadło mi do gustu, ale po kilku skrajnych opiniach zaczynam mieć wątpliwości. Parametry ma interesujące, ale jeśli się wiesza, to nie dobrze. Chociaż to raczej kwestia oprogramowania. Czekam na jakąś realną recenzję i opinie użytkowników. Dotąd używam Pentagram Nomad 5210, z której jestem bardzo zadowolony. Jednakże wydaje się ona ostatnio "nie wyrabiać" sprzętowo. Chętnie zainwestuje w dobrą nawigacje. Osobiście nie potrzebuje bajerów w stylu zdjęcia filmy itp. Jestem ciekaw w jaką nawigacje warto zainwestować do ok 500 zł. Oczywiscie musi byc odblokowana, na Win ce 6.0, mapy mam swoje. Zastanawia mnie kwestia rozdzielczości 800x480, widać na niej więcej szczegółów ale jednocześnie wszystko jest mniejsze. Ma ktoś porównanie? Co polecacie?

Marek

04-12-2012 10:25

Panie Jacku, proponuję troszkę poczytać, zgłębić temat a potem dopiero pisać zjadliwe komentarze, które mają raczej mało wspólnego z rzeczywistością. Pozwoli Pan, że troszke Pana oświecę w temacie. Otóż AURO S różni się od modelu AURO przede wszystkim parametrami technicznymi. Najnowsze wersje programów do nawigacji wymagają coraz wydajniejszych urządzeń by działać sprawnie i płynnie. Poza tym nie wiem czy Pan zauważył, ale równocześnie na rynek weszła cała seria nawigacji S, w której urządzenia wyglądają tak samo, różniąc się m.in. rozmiarem ekranu. Urządzenia serii S mają aktywne uchwyty, które wyróżniają je na rynku, bo ze świecą szukać innych nawigacji w tej cenie która miałaby zastosowane to wygodne rozwiązanie. A teraz uwaga EUREKA: AURO 2 S różni się rozdzielczością ekranu, ma ekran HD i lepszą jasność świecenia. Więc nie rzekomo jak Pan twierdzi, ale faktycznie różni się od poprzednika i ma to znaczenie bo proszę sobie wyobrazić, że są użytkownicy którzy wymagają ekranu o lepszej rozdzielczości i będą tą zmianą zainteresowani. Co do tragicznej jakości dźwięku to myślę, że jest to kwestia subiektywna. Nie zgodziłbym się z tym, uzywając nawigacji w samochodzie, nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Komendy nawigacji są jasne, wyraźne i zrozumiałe. Co innego jeśli chce Pan w absolutnej ciszy domowego zacisza słuchać koncertu Mozarta.. Wtedy polecam coś bardziej odpowiedniego dla melomanów. Rynek aż się trzęsie od fantastycznych urządzeń dla osób ze słuchem absolutnym. Co do auktualniania MIplo to nie będę polemizował bo do niczego mi to nie było potrzebne i nie będzie. Sądzę jednak, że gdybym czegoś takiego potrzebował to zadzwoniłbym najpierw do serwisu. Sądząc po Pana dyletanctwie pewnie Pan tego nie zrobił, tylko od razu zapalił się do ostrej krytyki popartej znikomą ilością argumentów. AURO S spełnia moje wymagania, nie uważam go za bubel. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem współpracującym płynnie i bezproblemowo z AutoMapą. Bardzo dobrze nawiguje do różnych punktów, ma fantastyczny aktywny uchwyt. Nie wiem jak może Pan napisać, że nie da się z niego korzystać. Korzystam z niego z pełną satysfakcją i myślę, że znajdzie się jeszcze sporo ludzi którzy moga mieć podobne wrażenia, jeśli tylko nie stanie im na przeszkodzie taki dyletant jak Pan, Panie "rzekomo" Jacku.

Janik

09-06-2013 13:43

Posiadam AURO 2 S i w pełni potwierdzam słowa Pana Marka

Kazik

21-11-2012 12:09

I to się nazywa rzeczowy komentarz, poparty argumentami.

Jacek

15-11-2012 18:29

Niestety, chociaż o starych modelach NavRoada miałem doskonałe zdanie, tak nowe są beznadziejne. Nie wiem co redakcja poleca w nich, skoro jest to skopiowany opis ze strony producenta. Najpierw NavRoad wypuścił na rynek model Auro. Za chwilę pojawił się jego następca Auro S. Widzę, że nie minęło dużo czasu, jak pojawił się Auro 2S. Nie wiem co rzekomo nowego ma Auro 2S, ale Auro S jest bublem. Ma tyle błędów w oprogramowaniu i jest tak niedopracowany, że nie da się z niego korzystać. Z największych wad modelu: - tragiczna jakość dźwięku (gorzej niż przez syntezator) - próbowali to poprawić, a wyszło koszmarnie. - brak możliwości korzystania z połączenia USB podczas uruchomionej AutoMapy - jest to o tyle absurdem, że żeby uaktualnić punkty Miplo, trzeba mieć uruchomioną AutoMapę. Niestety producent wykręca się od problemu i nie ma ochoty jego rozwiązać. Zdecydowanie odradzam zakup tego urządzenia.