Plikostrada.pl, Pobieraczek.pl - czy mają coś wspólnego?

W Sieci pojawił się nowy serwis pozwalający na pobieranie plików - Plikostrada.pl. Przyjrzeliśmy mu się bliżej...

Przez ostatnie kilka lat serwis Pobieraczek.pl napsuł krwi tysiącom internautów. Jego niezgodną z prawem działalnością zajął się nawet Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który nakazał mu wprowadzić pewne zmiany oraz nałożył na niego dwukrotnie karę w wysokości kilkuset tysięcy złotych. Z drugiej strony został on także zaatakowany przez pokrzywdzone osoby, które postanowiły złożyć w sądzie pozew zbiorowy.

Naciski te w końcu przyniosły taki efekt, że kilka dni temu firma Eller Service poinformowała o zakończeniu działalności serwisu Pobieraczek.pl. Wkrótce po tym jeden z naszych czytelników (dziękuję "mrówkojad") zamieścił jednak w komentarzu następujący wpis:

"plikostrada.pl. I już zmartwychwstali..."

Czy faktycznie? Spróbowaliśmy to ustalić.

Wchodząc na stronę Plikostrada.pl widzimy równie mocno jak w przypadku Pobieraczka rzucający się w oczy napis z tą jednak różnica, że mowa tutaj jest o 14 bezpłatnych dniach pobierania (Pobieraczek - 10 dni).

Czy za serwisem stoją te same osoby co za Pobieraczkiem?

Niestety nie wiadomo. W regulaminie czytamy bowiem, że:

"Usługodawcą świadczącym Usługę jest spółka Smart Tech Connect Ltd. z siedzibą w Dubaju, Meydan Office Tower, piętro 3, P.O. Box 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie (zwana dalej "Usługodawcą" lub "Administratorem")."

Ponadto dowiadujemy się, że:

"Sądem właściwym do rozpatrzenia sporu pomiędzy Stronami jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania lub miejsca siedziby strony pozwanej [czyli przed sądem w Dubaju - red.].

Strony dopuszczają możliwość dochodzenia wzajemnych roszczeń przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie (w trybie tzw. Elektronicznego Postępowania Upominawczego)."


Warto też zauważyć, że wchodząc w zakładkę "Kontakt" ukazuje się nam pusta strona. Przechodząc do innych zakładek udało mi się jednak w końcu znaleźć adres do korespondencji (pomoc@plikostrada.pl) oraz obietnicę udostępnienia wkrótce numeru telefonu do kontaktu z konsultantami.

Postanowiłem skorzystać z możliwości kontaktu e-mailem. Obecnie oczekuję na odpowiedź na moje proste pytanie: "czy macie Państwo coś wspólnego z serwisem Pobieraczek.pl".

Podsumowując, obecnie nie można ustalić, czy nowy serwis założyły te same osoby, które wcześniej stworzyły Pobieraczka. Biorąc jednak pod uwagę powyższe zapisy, nie budzi on mojego zaufania.

Co oznaczają te 14 dni?

Oznaczają, że rejestrując się zawieramy roczną umowę na usługę (jej koszt to minimalnie 96 złotych) dostępu do plików, od której możemy odstąpić w ciągu 14 dni:

11. WYGAŚNIĘCIE UMOWY

Umowa wygasa automatycznie z chwilą upływu okresu jej obowiązywania.
W przypadku skutecznego skorzystania przez Usługobiorcę z prawa do odstąpienia od Umowy w terminie 14 dni od jej zawarcia, przyjmuje się, iż Umowę uważa się za nigdy niezawartą, zaś Strony zobowiązane są zwrócić sobie nawzajem to co sobie świadczyły. W razie wątpliwości poczytuje się, iż zwrot świadczenia przez Usługobiorcę ogranicza się do usunięcia posiadanych przez niego składników Usługi.


Bądźcie ostrożni

Powyżej przedstawiłem Wam najważniejsze fragmenty zawarte w regulaminie, z którego pełną treścią możecie zapoznać się tutaj. Oczywiście jeżeli macie ochotę korzystać z oferty nowego serwisu nikt Wam tego nie może zabronić. Zależy mi jednak na tym, abyście to czynili z pełną świadomością, w przeciwnym bowiem wypadku fora zapełnią się kolejną falą wpisów zawiedzionych internautów.

Pamiętajcie też, że co prawda "Usługodawca odrzuca ofertę zawarcia Umowy złożoną przez Użytkownika, który oświadczył w formularzu zamówienia, iż nie ukończył 18 roku życia.", lecz Wasze nieletnie dzieci z pewnością chcąc pobrać jakiś plik chętnie skłamią przy rejestracji.

110 komentarze

Dodaj swój

Anonimowy8520

31-07-2014 13:04

Po co piszesz 3 razy to samo ?

benek

22-05-2014 18:45

ja także się nabrałem oczywiście wezwanie do zapłaty 96 zł i straszenie meille takie same jak otrzymali inni komputer jest firmowy korzysta z niego wiele osób napisalem im iż nie zawierałem z nimi żadnej umowy i nie zamierzam korzystać z ich usług a jeśli sobie tak twierdzą rezygnuję z ich usług i nie zapłacę im ani grosza odpisali iż na rezygnację miałem 14 dni i nie można odstąpić poprosiłem także o kopię tej niby umowy oraz podanie danych do zalogowania ponieważ nie znam hasła i danych ponieważ nie ja się logowałem meile wszytkie od nich takie same generowane z automatu chętnie przyłącze się do pozwu mam dość tego nękania to jak filmie DŁUG raz zapłacisz będziesz ciągle dostawał do zapłaty jakieś monity odsetki itp serwis to chyba odłam pobieraczka

benek

22-05-2014 18:45

ja także się nabrałem oczywiście wezwanie do zapłaty 96 zł i straszenie meille takie same jak otrzymali inni komputer jest firmowy korzysta z niego wiele osób napisalem im iż nie zawierałem z nimi żadnej umowy i nie zamierzam korzystać z ich usług a jeśli sobie tak twierdzą rezygnuję z ich usług i nie zapłacę im ani grosza odpisali iż na rezygnację miałem 14 dni i nie można odstąpić poprosiłem także o kopię tej niby umowy oraz podanie danych do zalogowania ponieważ nie znam hasła i danych ponieważ nie ja się logowałem meile wszytkie od nich takie same generowane z automatu chętnie przyłącze się do pozwu mam dość tego nękania to jak filmie DŁUG raz zapłacisz będziesz ciągle dostawał do zapłaty jakieś monity odsetki itp serwis to chyba odłam pobieraczka

benek

22-05-2014 18:44

ja także się nabrałem oczywiście wezwanie do zapłaty 96 zł i straszenie meille takie same jak otrzymali inni komputer jest firmowy korzysta z niego wiele osób napisalem im iż nie zawierałem z nimi żadnej umowy i nie zamierzam korzystać z ich usług a jeśli sobie tak twierdzą rezygnuję z ich usług i nie zapłacę im ani grosza odpisali iż na rezygnację miałem 14 dni i nie można odstąpić poprosiłem także o kopię tej niby umowy oraz podanie danych do zalogowania ponieważ nie znam hasła i danych ponieważ nie ja się logowałem meile wszytkie od nich takie same generowane z automatu chętnie przyłącze się do pozwu mam dość tego nękania to jak filmie DŁUG raz zapłacisz będziesz ciągle dostawał do zapłaty jakieś monity odsetki itp serwis to chyba odłam pobieraczka

Misia

07-05-2014 23:42

JA niestety też mam taki problem a na dodatek podałam złe dane :(((((( co teraz???????????? ;(((((

CZYTAĆ TO WSZYSCY!

05-05-2014 02:42

PO PIERWSZE TO SĄ OSZUŚCI, PO DRUGIE NIE BÓJCIE SIĘ, PO TRZECIE ODBIERAJCIE ICH WYPOCINY ( LISTY ) MAJĄ NA TYM STARY BO MUSZĄ JE WYSŁAĆ, PO CZWARTE NIKT NIGDY NIE BYŁ PODANY PRZEZ NICH DO SĄDU... :) A JEŚLI ZDARZY SIĘ CUD I KOGOŚ BUHAHA POZWĄ, TO SIĘ TEGO LUDZISKA NIE BÓJCIE! NIE MACIE OBOWIĄZKU CHODZIĆ NA ŻADNE ROZPRAWY! ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE JAK LUDZIE SĄ ZASTRASZENI HEH

CZYTAĆ TO WSZYSCY!

05-05-2014 02:42

PO PIERWSZE TO SĄ OSZUŚCI, PO DRUGIE NIE BÓJCIE SIĘ, PO TRZECIE ODBIERAJCIE ICH WYPOCINY ( LISTY ) MAJĄ NA TYM STARY BO MUSZĄ JE WYSŁAĆ, PO CZWARTE NIKT NIGDY NIE BYŁ PODANY PRZEZ NICH DO SĄDU... :) A JEŚLI ZDARZY SIĘ CUD I KOGOŚ BUHAHA POZWĄ, TO SIĘ TEGO LUDZISKA NIE BÓJCIE! NIE MACIE OBOWIĄZKU CHODZIĆ NA ŻADNE ROZPRAWY! ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE JAK LUDZIE SĄ ZASTRASZENI HEH

Amanda

26-04-2014 18:13

Ja się zarejestrowałam na tej pieprzonej stronie w lutym i wysyłali mi na email ale ja tego nie otwierałam tylko od razu do kosza a teraz mi przyszedł do domu zwykły list przed sądowe wezwanie do zapłaty na w kwocie 113 zł i bardzo się przestraszyłam ale jak weszłam na forum to zobaczyłam że nie jestem sama bo dużo ludzi zostało oszukanych i nie zamierza im płacić wie ja też ich olałam i nie dam im ani złotówki i gówno mi zrobią. Gdyby wszystkich podawali do sądu to nic by nie robili tylko codziennie siedzieli by w sądzie i na dodatek wszystko by przegrali i zostali gołe i wesołe. Radzę ich olewać. Chętnie dołącze do pozwu zbiorowego. Nie bójcie się ich.

nikus64

23-04-2014 16:29

Ja założyłam 2 dni temu konto. Gdy zobaczyłam wasze wpisy to się przeraziłam.Próbowałam dokonać rezygnacji,ale otrzymywałam informację na pocztę,że jest problem z dostarczeniem. Podajcie proszę na jaki adres należy wysłać tą diabelską rezygnację

nikus64

23-04-2014 16:28

Ja założyłam 2 dni temu konto. Gdy zobaczyłam wasze wpisy to się przeraziłam.Próbowałam dokonać rezygnacji,ale otrzymywałam informację na pocztę,że jest problem z dostarczeniem. Podajcie proszę na jaki adres należy wysłać tą diabelską rezygnację

aaa=)

15-04-2014 18:11

ja zapłaciłam, żeby właśnie mieć święty spokój, nazwałam ich przy okazji oszustami, gdyż nie dostałam od nich żadnego e-maila... teraz niby zalogowałam się pod innym adresem i znów chcą kasy :/ tylko, że adres e-mail nie jest mój za to dane tak... sądzę, że kasowanie przez nich danych to ściema, teraz zastanawiam się czy nie zgłosić przestępstwa na policji...

ojojojoj

13-04-2014 16:57

A co jeśli usunęłam pocztę na której przysyłali wezwania. Mogła bym z innego e-maila napisać o odstąpieni od umowy?

niki

13-04-2014 16:57

A co jeśli usunęłam pocztę na której przysyłali wezwania. Mogła bym z innego e-maila napisać o odstąpieni od umowy?

wer

04-04-2014 17:52

Ja tez weszlam na to 25grudnia i dostalam list do domu. Zaplacilabym zeby miec spokoj ale boje sie ze jak zaplace to beda dalej mnie meczyc tak czy siak. No i beda miec moj numer bankowy. Nie wiem co robic...

ja

04-04-2014 17:52

Ja tez weszlam na to 25grudnia i dostalam list do domu. Zaplacilabym zeby miec spokoj ale boje sie ze jak zaplace to beda dalej mnie meczyc tak czy siak. No i beda miec moj numer bankowy. Nie wiem co robic...

gorgo

02-04-2014 12:49

kurka wodna /...... wlazlem tam w 25 grugnia bo mi w google znalazlo hobbita 2 akuurat na plikostrada i chcialem se jakos sciagnac ..ale nawet sie nie dalo zarejestrowalem sie i dupa tez sie nie dalo ...tylko ze nie czytalem tego zasranego regulaminu... inaczej bym na ta plikostrade wcale nie wchodzil ... ludziska mamy internet i tyle stron do sciagania za darmo ..a oni wyjebali taka smieszna duza kwote ... chore to jest dla mnie ... raz na ich servisie byc i odrazu placic 100 zl ... wlasnie przyszedl mi niby list polecony a to wcale nie polecony bo listonosz mi tego nie doniusl ...i po 4 miesiacach naliczyli mi koszta ze mam zaplacic prawie 120 zl i jak nie zaplace w ciagu 7 dni to bede placic 350zl hmmmm no i tu pytanie ...co mam robic??? placic to i miec spokoj czy ich olac?? bo jak pisalem wczoraj maila o rezygnaci to nic nie odpowiadaja ....wiec postanowilem ze zadzwonie i strace te 2 zl za minute .. okazalo sie ze juz nic nie moge zrobic i ze musze koniecznie to zaplacic.... tyle przez telefon sie dowiedzialem ... wiec co wy mi doradzacie???? bo jak widze to nie ja tylko tu mam taki problem :) i postanowilem ze sie wstrzymam z ta zaplata narazie :)

gorgo24

02-04-2014 12:48

kurka wodna /...... wlazlem tam w 25 grugnia bo mi w google znalazlo hobbita 2 akuurat na plikostrada i chcialem se jakos sciagnac ..ale nawet sie nie dalo zarejestrowalem sie i dupa tez sie nie dalo ...tylko ze nie czytalem tego zasranego regulaminu... inaczej bym na ta plikostrade wcale nie wchodzil ... ludziska mamy internet i tyle stron do sciagania za darmo ..a oni wyjebali taka smieszna duza kwote ... chore to jest dla mnie ... raz na ich servisie byc i odrazu placic 100 zl ... wlasnie przyszedl mi niby list polecony a to wcale nie polecony bo listonosz mi tego nie doniusl ...i po 4 miesiacach naliczyli mi koszta ze mam zaplacic prawie 120 zl i jak nie zaplace w ciagu 7 dni to bede placic 350zl hmmmm no i tu pytanie ...co mam robic??? placic to i miec spokoj czy ich olac?? bo jak pisalem wczoraj maila o rezygnaci to nic nie odpowiadaja ....wiec postanowilem ze zadzwonie i strace te 2 zl za minute .. okazalo sie ze juz nic nie moge zrobic i ze musze koniecznie to zaplacic.... tyle przez telefon sie dowiedzialem ... wiec co wy mi doradzacie???? bo jak widze to nie ja tylko tu mam taki problem :) i postanowilem ze sie wstrzymam z ta zaplata narazie :)

Mlekota

05-03-2014 09:55

Jak ktoś nie wie co robić to zawsze może wysłać pisemko do Sienkiewicza: https://msw.gov.pl/pl/form/dodaj119,DKSiW.html Im więcej osób skrobnie parę uwag, skarg w sprawie tej całej Oszustrady tym szybciej coś drgnie, bo wiadomo jakie opieszałe są nasze władze...

Chomik

08-02-2014 10:50

Dla wszystkich którzy nie wiedzą co zrobić: Jedyne co możecie zrobić to zgłoście oszustwo internetowe! W przegladarce Firefox nastepujaco: 1. Wchodzisz na plikostrada.pl 2. Z menu w przegladarce wybierasz Pomoc 3. Potem wybierasz Zglos oszustwo internetowe 4. Przepisujesz kod z obrazka i klikasz Wyslij. P.S. Inne przeglądarki ponoć też posiadają tę funkcję. Jak będzie dużo takich zgłoszeń to google powinno zablokować w końcu ich stronę.

max

03-02-2014 10:15

na jednym z forów juz ktos pisal ze go wpisali do Krajowego Rejestru Długów i tu problem bo nie mozna potem dostac kredytu, kupic nic na raty, podpisac umowy na telefon komorkowy, itd!!!

tomekzup

02-02-2014 13:43

możecie to wszystko olać, to zwykli naciągacze, którzy nic wam nie zrobią. MIałem do czynienia z pobieraczkiem i całą masą pisanej z nimi korespondencji gdzie zawarłem szereg prowokujących wręcz tekstów i mogli mi kolokwialnie mówiąc skoczyć. Rezultat był taki, że mam spokój do dzisiaj. To z całą pewnością ci sami frajerzy, którzy liczą na naiwność ludzi. radzę nie reagować na ich korespondencje, nic Wam nie są w stanie zrobić!!!

tomekzup

02-02-2014 13:42

możecie to wszystko olać, to zwykli naciągacze, którzy nic wam nie zrobią. MIałem do czynienia z pobieraczkiem i całą masą pisanej z nimi korespondencji gdzie zawarłem szereg prowokujących wręcz tekstów i mogli mi kolokwialnie mówiąc skoczyć. Rezultat był taki, że mam spokój do dzisiaj. To z całą pewnością ci sami frajerzy, którzy liczą na naiwność ludzi. radzę nie reagować na ich korespondencje, nic Wam nie są w stanie zrobić!!!

mmm

23-01-2014 12:27

czy jeżeli zawrłam z nimi umowę dzisiaj, poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, nic jeszcze nie sciągnęłam, później znalazłam te wszystkie artykuły i od razu napisałam do nich dołączając pismo o rezygnacji umowy, zgodnie z tym co mają w regulaminie napisane, to sprawa jest juz załatwiona?

mmm

23-01-2014 12:27

czy jeżeli zawrłam z nimi umowę dzisiaj, poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, nic jeszcze nie sciągnęłam, później znalazłam te wszystkie artykuły i od razu napisałam do nich dołączając pismo o rezygnacji umowy, zgodnie z tym co mają w regulaminie napisane, to sprawa jest juz załatwiona?

kant i oszust

03-01-2014 20:46

w linku, który wrzucam jest ładnie pradstawione jak się pozbyć tych cwaniaków. Chociaż równie dobrze w odpowiedzi do nich można napisać żeby wam obciągneli :-). Przepraszam za słownictwo http://niedajsie.wikidot.com/plikostrada-jak-postepowac

kant i oszust

03-01-2014 20:44

w linku, który wrzucam jest ładnie pradstawione jak się pozbyć tych cwaniaków. Chociaż równie dobrze w odpowiedzi do nich można napisać żeby wam obciągneli :-). Przepraszam za słownictwo http://niedajsie.wikidot.com/plikostrada-jak-postepowac

walcie sie na ryj plikostrado

03-01-2014 20:43

w linku, który wrzucam jest ładnie pradstawione jak się pozbyć tych cwaniaków. Chociaż równie dobrze w odpowiedzi do nich można napisać żeby wam obciągneli :-). Przepraszam za słownictwo http://niedajsie.wikidot.com/plikostrada-jak-postepowac

j26

23-12-2013 11:24

wysłałem właśnie formularz odstąpienia od umowy

j26

23-12-2013 11:23

Na podstawie art. 10 ust. 2 w zw. z art. 9 ust. 1 i 3 a contrario ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 1225, dalej: „ustawa”), niniejszym odstępuję od umowy zawartej w dniu... r. z komputera o IP .... Uzasadnienie Przedmiotowa umowa jest umową na odległość, gdyż została zawarta bez jednoczesnej obecności obu stron, przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, a stroną umowy jest konsument. Wobec tego mają do niej zastosowanie przepisy ustawy. Umowa została zawarta w dniu...... r., zaś przedsiębiorca zaniechał pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy, do czego był zobowiązany na podstawie art. 9 ust. 3. Art. 10 ust. 2 ustawy wskazuje, że w takim przypadku, termin, w którym konsument może odstąpić od umowy wynosi 3 miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy. Skoro umowa została zawarta ....r., trzymiesięczny termin upłynie...r., a zatem odstąpienie jest skuteczne. Wobec powyższego, zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Jednocześnie proszę o zaprzestanie przesyłania dalszej korespondencji. Dalsze zawiadomienia i groźby z Państwa strony będą traktowane jako nękanie i próby wyłudzenia i będą skutkowały koniecznością zwrócenia się do Prokuratury z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie.

NieWaneKto

11-12-2013 20:43

TO SĄ PIER*OLONE ZŁODZIEJE (PRZEPRASZAM ZA TO WYRAŻENIE, ALE MNIE PONIOSŁO)

Benek

05-12-2013 17:24

A najlepsze jest to: ...Z Plikostradą ściągam już od pierwszej minuty z całą prędkością mojego łącza....

anonimek

19-11-2013 21:38

Konto założyłam 8 miesięcy temu pocyzm w czerwu dostalam na emaila ze mam w ciągu 3 dni zapłacić ale nie zapłaciłam .nic mi nie zrobili odezwali sie do mnie wczoraj z listem ze mam ciogu 7 dni zaplacic bo inaczej sprawa idzie do sądu niestety z głupoty mojej napisałam prawdziwe dane . płacić czy nie ? zrobią mi cos skoro jetsem niepełnoletnia ?

:)

19-11-2013 21:37

Konto założyłam 8 miesięcy temu pocyzm w czerwu dostalam na emaila ze mam w ciągu 3 dni zapłacić ale nie zapłaciłam .nic mi nie zrobili odezwali sie do mnie wczoraj z listem ze mam ciogu 7 dni zaplacic bo inaczej sprawa idzie do sądu niestety z głupoty mojej napisałam prawdziwe dane . płacić czy nie ? zrobią mi cos skoro jetsem niepełnoletnia ?

Olga 12 lat

19-11-2013 21:36

Konto założyłam 8 miesięcy temu pocyzm w czerwu dostalam na emaila ze mam w ciągu 3 dni zapłacić ale nie zapłaciłam .nic mi nie zrobili odezwali sie do mnie wczoraj z listem ze mam ciogu 7 dni zaplacic bo inaczej sprawa idzie do sądu niestety z głupoty mojej napisałam prawdziwe dane . płacić czy nie ? zrobią mi cos skoro jetsem niepełnoletnia ?

krzyś

21-10-2013 19:46

Witajcie :) Ja dziś dostałem do zapłaty od plikostrada pl. 1 Zaległa opłata abonamentowa 96zł 2 koszty windykacji 15zł 3odsetki za zwlokę 11zł.razem 122zł.i 7 dni na zapłatę .Chore mam ich w Dupie !! Niech mnie zamkną tam przynajmniej jeść dostane. :) pytanie tylko do was : DLACZEGO TE WEZWANIA DO ZAPŁATY PRZYSZŁY DO NAS W TAK KRUTKIM ODSTĘPIE CZASU? odp. Aby znalazł się jakiś i zapłacił :) JA TEGO NIE ZROBIĘ I KIJ IM W D...pozdrawiam

pl

18-10-2013 20:50

Człowieku, przejrzyj na oczy: tysiące ludzi poszkodowanych, straszonych przez pobieraczek i plikostrada. Oficjalnie po zarejestrowaniu przez 10 lub 14 dni obiecują darmowy dostęp a potem okazuje się że naliczają opłatę już od pierwszego dnia za dostęp do danych którego tak naprawdę nie ma, ponieważ nic od nich sciągnąć się nie da, natomiast akceleratora żadnego nie sciągnąłem ani nie zainstalowałem ponieważ jak już pisałem nic od nich sciągnąć się nie da, ale pieniądze od ludzi chcą brać. Przeciwko pobieraczkowi było już prowadzone postępowanie sądowe, zostały nałożone na nich wysokie kary, to przemianowali się na plikostrada. Tak więc są to oszuści i złodzieje pełną gębą. Dlatego trzeba ich szkalować i napiętnować aby doszło do jak najszybszej ich likwidacji i aby nie powstawały kolejne organizacje okradające ludzi. A ty pewnie cos z tego procederu masz dlatego trzymasz ich stronę. Pozdrawiam.

Nie dać się :)

29-08-2013 14:47

kiedyś zarejestrowałem się na tym piep****** pobieraczku ( przepraszam za słownictwo ale inaczej się o tym nie da powiedzieć ) pisali do mnie e-maile poczekałem i przestali to podobnież wysyła automat najlepiej dać to do spamu a skoro plikostrada jest klonem to też do spamu :) Nie bójcie się żadnych konsekwencji prawnych otóż takie konsekwencje mogą ponieść oni czekać tylko na kolejną sprawę i zamknięcie tej strony pozdrawiam :)

mika

25-07-2013 10:06

Witam ja również podałam swoje dane ,jestem osoba pełnoletnia . Co ma robić płacić czy nie płacić straszą Sadem. Proszę poradzie .

.

07-08-2013 22:55

nie płać, to zwykli oszuści. nie przejmuj się też ich groźbami, nie poniesiesz żadnych konsekwencji prawnych, tylko oni - skończą jak pobieraczek.

bleee

08-07-2013 10:29

Spółka Smart Tech Connect nie jest zarejestrowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jako swoją siedzibę podają tzw. wirtualne biuro w biurowcu, który dopiero jest w budowie. Nie chcą wystawiać faktury VAT, twierdząc, że płacą VAT w Wielkiej Brytanii. To nieprawda, łatwo można sprawdzić To oszuści, bezczelnie wyłudzają kasę przeważnie od spanikowanych nastolatków, Olać ich, a jeśli komuś się chce, to niech idzie z tym na policję.

:(

05-07-2013 13:20

Jak sformułować prośbę o odstąpienie od umowy? błagam o odpowiedź, założyłam dziś konto i chcę jak najszybciej mieć z nimi spokój.

:(((

04-07-2013 12:09

Dostałam dzisiaj wiadomość od Plikostrady, że mam do zapłacenia 96zł. chyba, co mam teraz zrobić? Nie chce mieć problemów z sądem, ani z nimi ;/

nick...

23-07-2013 20:25

nie płać nie podpisywałaś żadnej umowy i nie mają twojego peselu :) olej wszystko

ollala

02-07-2013 13:34

witajcie,moja 11 letnia córka zalogowała sie do pikostrady używając mojego maila,ale dane podała już nieprawdziwe.Dostałam wezwanie do zapłaty.I od razu przypomniałam sobie sytuacje mojej koleżanki ale tym razem z pobieraczkiem.Kolezanka była nękana przez nich kilka miesięcy.Do póki nie poszła do rzecznika praw konsumenta( w każdym mieście w gminie pracuję taka osoba) i ta pani sporo jej pomogła,napisała pismo i wysłała.Do dziś ma spokój ,pozdrawiam zdenerwowanych i NIE PŁAĆCIE !!

nick...

11-07-2013 21:07

może pani na maila wysłać kopie tego odwołania?

przestraszona

24-06-2013 23:29

Ludzie, ja się zarejestrowałam, ale nie zdążyłam złożyć rezygnacji, ponieważ długi czas internetu nie miałam. Chciałabym sprawdzić, czy na 100 % nie podałam swoich prawdziwych danych, i nie mogę znajeźć opcji, dane. Co teraz? gdzie mogę to sprawdzić. Mogę liczyć na waszą pomoc?

oszukany

26-06-2013 12:55

Jak dostałaś maila z wezwaniem do załaty to oddają do niego załącznik (fakture proforma) i tam są dane które podałaś.

a

23-06-2013 13:42

Mam takie pytanie czy w koncu od kogos wyegzekwowali te kwoty???? bo tak wszyscy sie boicie a nikt jeszcze nie zaplacil sadownie. Nie kumam was ???????

bet22

11-06-2013 18:12

ja założyłam konto na pliskostradzie. też mnie straszyli sądem. zapłaciłam dla świętego spokoju ale nie wiem co dalej z tym robić

Aneta

06-06-2013 20:00

Wszystkich zainteresowanych pozwem zbiorowym na plikostrade.pl zapraszam na rejstracje na str http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/ tam mozecie sie dołączyć do pozwu zbiorowego Serdecznie zapraszam

MB.

03-06-2013 14:54

Od miesiąca dostaję w kółko od nich wezwania do zapłaty.Oczywiście,że mimo iż jestem stara baba, mam świadomość,że to oszuści netowi są.W dodatku,żeby było weselej nie mam swojego kompa, korzystam w bibliotece.A nigdy się tam nie rejestrowałam , bo i po co?Ich pseudo-oferta nie jest w kręgu moich zainteresowań.Maila mam takiego,że może sprawiać wrażenie imienia i nazwiska.Ale w rzeczywistości nim nie jest.To wystawiono mi na ten hecny mail fakturę i przysłano z wezwaniem do zapłaty. Wkurzyłam się w końcu i wysłałam mailem skargę do prokuratury!Nie uwierzycie- odpowiedź otrzymałam chyba już w 6 godzin! Prokuratura uznała to za przestępstwo internetowe i próbę wyłudzenia.Tak,że śpijcie spokojnie i nie płaćcie.Szukają naiwnych i zastraszają piśmidłami. Pozdrowionka!

kas

14-06-2013 16:18

Mnie od paru dni też nękają, napisałam im nawet że nigdzie się nie rejestrowałam i nie wiem o coc chodzi. Straszą mnie sądem. Co mam robić iść an policję czy co ?? Pomocy.

stach-45

02-06-2013 18:17

tel.: 70 838 85 88* > (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00) > W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z naszą usługą > prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta. Do dyspozycji > użytkowników Plikostrady pozostają nasi konsultanci, którzy z chęcią > udzielą odpowiedzi na zadane im pytania. *Koszt za minutę połączenia > dwa złote i dziewięć groszy, w tym podatek od towarów i usług. Taki telefon podają ci złodzieje. Uważam, że UOKiK i Prokuratura załatwią sprawę szybko

Benek

21-07-2013 18:24

taki format numeru jest nieprawidłowy i celowo wprowadzający w błąd, /by wyłudzić podwyższona opłatę/ należy zgłosić do Urzędu Telekomunikacji

Dociekliwy

08-06-2013 22:02

Jeśli chodzi o numer telefonu to w tablicach przydziału numeracji uke znalazłem taki oto zapis: WYKAZY I TABLICE NUMERACJI Tablica Zagospodarowania Numeracji dostępu do usług sieci inteligentnych IN Wyszukaj Numer Operator Lp. Usługa Numeracja Zakres numeracji Operator 1 VOT/MAS usługa teległosowania i telekonkursów (televoting/mass calling) 708+PQMCDU Netia S.A.

Benek

21-07-2013 18:30

http://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo-list.do;jsessionid=6BB778C6423B0860E70F0FC9B457B0F9?execution=e1s1 Podmiot realizujący dodatkowe świadczenie Smart Tech Connect Ltd., Meydan Office Tower, piętro 3, P.O. Box 450676, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

młody

02-06-2013 16:09

Witam ja również dziś dostałem wezwanie do zapłaty z poikostrady.(po 3 miesiącach). Nie podawałem prawdziwych danych. Co robić dalej płacić, pisać rezygnację?roszę o odpowiedź!

Pytający

25-05-2013 14:16

Podałem "zastępcze" dane, mają mój AP, nic nie ściągałem (ale to nie ma znaczenia bo od umowy nie odstąpiłem). Czy mogą mnie namierzyć i wyegzekwować SWOJĄ kasę?

Nieletnia

19-05-2013 21:00

założyłam konto na plikostrada, nie odstąpiłam od umowy i ani razu nie mogłam się zalogować na rzekomą stronę. Teraz straszą mnie sądem. Jestem niepełnoletnia i głupia podałam prawdziwe dane. Proszę o szybką odpowiedz bo nie mam pojęcia co robić

nick...

20-05-2013 15:12

Ja co prawda nie podałem prawdziwych danych i mam konto także na pobieraczku.pl. On działa identycznie jak plikostrada.pl tyle że tam okres próbny to 7 dni. kasę wołają sądem straszą ale im nie zapłacę ponieważ nie da się tam usunąć konta i tobie też radze to olać ich i nie płać. Ze względu na wiek przepraszam za nie cenzuralne wyrażenia ale nosi mnie jak o nich myślę. Pozdrawiam

Daro

17-05-2013 01:05

ja złożyłem konta na obu stronach po czym chciałem je usunąć i tu niespodzianka nie mogłem znaleźć funkcji "usuń konto" co więcej pobieraczek przysłał mi rzekomo z działu windykacji że zapłacę większą kare jak nie ureguluje wcześniejszej należności 94,80zł ale adres mailowy do działu windykacji to windykacja@pobieracze.pl czy windykacja nie powinna mięć czegoś innego w adresie niż pobieraczek? ciekawe odpowiedzi proszę podsyłać na adres mailowy darodg111@o2.pl z dopiskiem w nazwie że chodzi o pobieraczka bo na Tlenie mam mnóstwo spamu i wiele maili nawet nie czytam.

zrozpaczona

13-05-2013 10:28

ja zalogowałam sie tam ponad 3 miesiace temu, tez nie korzystałam z ich usług i nie wiem co robic dzisiaj dostałam wezwanie do zapłaty i nie wiem co robić!? zapłacic im czy nie??? pomóżcie mi!!

ziom

06-05-2013 22:48

zarejestrowałem sie na plikostradzie w styczniu dzis przysłali mi ponaglenie zapłaty. Sram na nich bo to samo co pobieraczek wielkie oszustwo. Nie piszczie o odstopieniach czy czekaniu na odpowiedz trzeba oszustów ignorować i mieć w du...

Artemio

19-05-2013 09:41

Napisz artemio@wp.pl. Pomogę.

nick...

12-05-2013 16:12

mi tez

ziom2

07-05-2013 16:52

To banda oszustów,ja nawet nie przypominam sobie rejestracji,było jakieś przypadkowe przekierowanie,żadnego kliknięcia linku aktywacyjnego,żadnego korzystania z serwisu-a też mnie straszą,to skandal!!!Twierdzą,że pewnie ktoś się włamał na moją skrzynkę i to zamówił!Ale płacić każą natychmiast i twierdzą,że ten "włamywacz" mi odda kasę jak to zgłoszę do prokuratury -szczyt bezczelności!!!

Anonim

06-05-2013 20:18

Ja też zarejestrowałam się przypadkowo i każą mi zapłacić 96zł ,a ja niczego nie ściągnęłam i jestem niepełnoletnia. Będę musiała zapłącić?

poznan33

12-05-2013 23:53

nie nic nie musisz płacić, olej ich.

SkiLenka

30-04-2013 13:10

Ej a ja kiedyś przypadkiem się tam zarejestrowałam i minęło od tego pięć miesięcy. Nie zrezygnowałam, dopiero po 14-nastu dniach napisałam maila z prośbą o usunięcie mojego konta. Ani razu nie skożytałam z Plikostarda.pl będę musiała płacić?

BETA

29-04-2013 12:43

a czy ktoś zapłacił i po roku już mógł rozwiązać z nimi Umowę?

nickkel

08-04-2013 14:05

To na pewno ci z pobieraczka wrrr nie placic im i juz :)

Mati

26-03-2013 11:29

Ja dzisiaj założyłem sobie konto na plikostrada.pl pobieraczka ale jak zobaczylem wasze komętęrze to od razu napisałem rezygnację i usunięcie mojego profilu na plikostrada.pl i właśnie dostałem e-maila od nich że umowa została rozwiązana .

nick...

13-05-2013 18:02

po jakim czasie dostałeś e-mail? Bo ja dziś założyłam konto - dziś napisałam rezygnację, a informacji zwrotnej nie uzyskałam;/

ania

18-04-2013 17:32

Ja osobiście napisałam im tak po miesiącu od rejestracji na sdres: pomoc@plikostrada.pl Niniejszym z zachowaniem 3 (trzech) miesięcy liczonych od dnia zawarcia umowy, odstępuję od zawartej przeze mnie Umowy o świadczenie usługi Plikostrada. ............................ Imię Nazwisko, e-mail Było to jakiś miesiąc temu i nadal nie mam odpowiedzi. Tak jest w Polskim prawie nie otrzymując niczego na piśmie! Trzy miesiące! Nie interesuje mnie to ,że ich firma z Dubaju. Jeśli im nie odpowiada to ja znajduję się w Pakistanie i tam możemy dochodzić swych praw Ogólnie nie ma się czym przejmować Co do płacenia i ściągania plików ....oczywiście ,że można ,jednak nie polecam Plikostrady z względu na ceny. Są drodzy. Tego typu usługi są płatne na całym świecie jednak można znaleźść połowę ,czy wiele razy tańsze. Wystarczy poczytać o USENET ,czy poprostu wpisać w google "dostęp do usenet ceny" Pozdrawiam

nevergiveup

08-04-2013 19:38

w jakim czasie dostałeś maile z odpowiedzią że rozwiązują umowę?

pasada30@

28-03-2013 20:02

podaj mi ich dokładny adres

nieznany

18-03-2013 19:53

Wita.... ludzie powiedzcie mi czy jak zalogowalem sie na strone plikostrada ale ani razu z niej nie korzystałem to tez bede ponosił jakies kary płatne????

Olek

07-04-2013 14:11

Oczywiście, chyba że w ciągu 14 dni zrezygnujesz z umowy. Należy czytać co się podpisuje, to nie instalacja Windowsa gdzie wciskasz tylko "TAK". ;)

Anulka

05-03-2013 02:05

poszkodowani przez pobieraczka, zapraszam do dołaczenia do pozwu zbiorowego. pozywamy-zbiorowo.pl Odpowiedz Cytuj

elka

23-02-2013 17:14

ja sie nabrałam na pobieraczka jakies 4-5 lat temu, nie zapłaciłam i nic mi nie zrobili, nie płaćcie, nic im nie piszczcie oprósz rezygnacji. I uwaga pobieraczek po 2 latach sie do mnie tez odezwał i tez go olałam

Paulina

19-02-2013 15:21

Założyłam dziś konto z nieprawdziwymi danymi, ale chcę usunąć konto jak najszybciej. Co mam robić?

Omni

25-01-2013 19:58

Top20 grup Artykułów / danych alt.binaries.cd.image.xbox 2163574 alt.binaries.dvd 1909679 alt.binaries.cd.image.playstation2.dvdiso 1614481 alt.binaries.dvdr 1467732 alt.society.liberalism 1431990 control.cancel 1149895 alt.binaries.cd.image 2163574 alt.binaries.dvd 1132991 alt.binaries.warez.quebec-hackers 943381 alt.politics.bush 936593 alt.binaries.multimedia 908520 alt.binaries.erotica 784432 alt.binaries.pictures.erotica 762962 alt.politics 631065 alt.binaries.sounds.mp3.complete_cd 557827 alt.binaries.dvd.french 533855 alt.atheism 528582 microsoft.public.windowsxp.help_and_support 498227 alt.binaries.cd.image.games 495695 alt.anonymous.messages TO jest strona założycieli pobieraczka te same pierdółki są na pobieraczku...

ada

24-01-2013 15:37

gorąca prośba czy ktoś z grona piszących może mi udzielić informacji. Jeżeli tylko podałam swoje dane, przysłali mi hasło jednak nie skorzystałam, czy to może być również uznane za zawarcie umowy

tomek

28-01-2013 15:42

Jak chcesz być całkiem spokojna, to wyślij im rezygnację

minoru

22-01-2013 21:44

to pewniak ze to ci sami idioci. 1. mała przerwa pomiędzy upadłością jednych a powstaniem drugich. 2. regulamin na żywca zerżnięty z pobieraczka z małymi poprawkami.

minoru

22-01-2013 21:41

dawid jest ze śląska zapewne, więc zastanów się zanim coś napiszesz olku

POKLOBN

18-01-2013 16:29

na plikostradzie problemy si nie kończą ( uważajcie na dobre-programy.pl)

mrówkoajd

11-01-2013 22:43

Nie ma żadnych oficjalnych dokumentów, które stwierdzałyby, że za plikostradą stoją Ci sami ludzie, co za pobieraczkiem. Jednakże można to domniemywać ( może i błędnie) na podstawie podobieństw w budowie tych stronek, czy też zbliżonym modus operandi

dawid

07-01-2013 22:35

Czy ktoś wie jak to konto usunąć ?

Lidia

08-01-2013 15:18

Z własnej niewytłumaczalnej głupoty założyłam tam konto. Właściwie automatycznie po tym wysłałam im emaila zgodnie z Regulaminem - a więc wkleiłam i wysłałam na jedyny adres email_owy, jaki podali na stronie oświadczenie o odstąpieniu od Umowy o świadczenie Usługi Plikostrada. 3 próby skończyły się informacją zwrotną, że podany adres nie istnieje - dopiero następnego dnia wiadomości teoretycznie dochodziły poprawnie - szkoda tylko, że bez odzewu. Prosiłam o jakikolwiek kontakt z ich strony ( na stronie w końcu widnieje informacja, że ich "konsultanci" chętnie pomogą ) - prosiłam o potwierdzenie rozwiązania umowy. Emaile z informacją o odstąpienie wysyłam codziennie – aż w końcu dzisiaj - prawie przy końcu okresu próbnego otrzymałam wiadomość potwierdzającą z ich strony rozwiązanie oraz podziękowanie za współpracę :)

cochecito

08-01-2013 21:47

Lidia, a kiedy zakładałaś konto? Rozumiem, że zamęczałaś ich e-mailami na adres pomoc@plikostrada.pl i przez kolejne dni się nie odzywali, dopiero pod koniec tego okresu? Ja wczoraj założyłam, wczoraj wysłałam tą rezygnację i odpowiedzi nie widać...

Dawid

07-01-2013 22:33

Czy ktoś wie jak usunąć to konto z plikostrady? bo siostra się zarejestrowała ale jeszcze nie weszła na tom stronę , czy za same wysłanie danych do nich to już się jest tam zalogowanym ? Proszę o pomoc

luk

07-01-2013 20:45

Dobrze sprawdzić czy plikostrada to ci sami co pobieraczek, jak tak to doj...ać taką karę że się nie pozbierają

beatris

07-01-2013 11:06

Ja się dałam wciągnąć niestety. Zarejestrowałam się dzisiaj ale natychmiast napisałam rezygnację i to kilka razy mam nadzieję że mi nie przyjdzie za to płacić.

dawid

07-01-2013 23:00

A na jaki adres tom rezygnację wysłałeś

olku

08-01-2013 19:47

Ty naucz się najpierw pisać po polsku analfabeto, bo aż razi po oczach. x2 to samo:/

RobertOO

07-01-2013 10:41

buhaha w Emiratach zarejestrowali firmę krzak żeby się wypiąć na polskie Sądy, siedziba pewnie pod palmą albo u jakiegoś araba w toalecie. @michał ale co się dziwisz takich wpisów mogę sobie na własnej stronie zrobić pięć milionów. Kto to sprawdzi i zweryfikuje? Odpowiedź oczywista, Nikt.

LunarBird

06-01-2013 17:41

Po prostu zainstalujcie Web of Trust dla Firefoksa. Weszłem na plikostrada.pl i WoT od razu nakrzyczał, że ta strona ma bardzo złe opinie. Weszłem w komentarze i faktycznie, od razu wiadomo o co chodzi. Dzięki takim dodatkom człowiek ma dużo mniejsze szanse się nabrać.

mrówkojad

06-01-2013 00:31

To klon pobieraczka. Dorosły który ma jako taką świadomość prawną nie da się omamić tym wyłudzaczom. Szkoda tych dzieciaków i ich ciężko pracujących rodziców, którzy częstokroć nie ogarniają tematu. I płacą nienależne pieniądze złodziejom. Niestety.

tyfus

04-01-2013 13:03

Ludzie. Przestańcie truć że te strony to oszuści. Trzeba czytać dokładnie i ze zrozumieniem wszystkie regulaminy i kłopot z głowy. Sam korzystam z Plikosfery i korzystałem z pobieraczka i nigdy nie przyszło mi powiadomienie o zapłacenie jakiejkolwiek kwoty. W regulaminie jest napisane wyraźnie za co te strony pobierają opłaty. Opłaty są pobierane za zainstalowanie programu przyspieszającego ściąganie a nie za ściągnięcie jakiego kolwiek pliku. Twórca tego akceleratora też che jeść. Więc się nie dziwcie że za ten program pobierana była opłata. Jak ktoś czyta regulaminy po łepkach to taki pasztet ma.

nobody

05-01-2013 10:24

Plikosfera? Biedaku bronisz czegoś, a sam nie wiesz czego nawet... Tak samo ten regulamin - UKE ukarała ich ot tak - dla zabawy. Weź dziecko idź do swojej jamki...

nick...

22-01-2013 04:36

Very nice article and stgairht to the point. I am not sure if that is in truth the most effective place to ask but do you of us have any ideas on where to employ some skilled writers? Thank you

anty tyfus

04-01-2013 22:09

tyfus. To znaczy, że ty bierzesz udział w tym naciąganiu ludzi. Tak legalna strona, że w Dubaju musicie się ukrywać. Napisałeś „Twórca tego akceleratora też che jeść” Na Syberię bym was wysłał. Macie szczęście, że wam pysków nie poobijali i nie spalili na Przymorzu. A mało brakowało.

Sasquall

03-01-2013 20:40

Wystarczy zajrzeć do pliku: https://www.plikostrada.pl/js/spadaj.js którzy głupi administratorzy pobieraczka zostawili na serwerze. Jak widać - jest tam adres naszego naciągaczka

Tolek Banan

03-01-2013 11:52

Oczywiście że to jeden i ten sam oszust. tylko idiota może myśleć inaczej i dać się zrobić przez taką patologię w bambuko.

www.radio-paradise.com.pl

03-01-2013 10:24

Radio-Paradise

michał

03-01-2013 08:24

"Ten serwis jest rewelacyjny! Do tej pory używałem torrentów i zawsze musiałem długo czekać, aż ściągnie mi się jakiś plik. Z Plikostradą ściągam już od pierwszej minuty z całą prędkością mojego łącza. Chciałbym też podziękować całemu zespołowi za szybką pomoc. Marcin S. z Wrocławia " Na pobieraczku dokładnie ten sam tekst tylko że jest napisane Tomek K. z Krakowa czyli...jedno i to samo,nigdy z tego nie korzystałem,ale to napierwszy rzut oka podchodzi lipą

ktoś

03-01-2013 00:34

Ale wyczerpująca analiza... Gratuluje Panie Lech.

gerwazy

02-01-2013 23:33

Firma która stoi za Plikosferą została zarejestrowana przez pośrednika (Smart Tech Connect Ltd.), firmę First Freezone, oferująca między innymi wirtualne firmy i biura w Dubaju. Szanse na identyfikacje włścicieli sa , ale raczej na miejscu w Dubaju.

normalny

02-01-2013 19:59

Czy za serwisem stoją te same osoby co za Pobieraczkiem? ...no jak to nie,jak ich zwał tak zwał..dla mnie jedni byli złodziejami i drudzy są.