Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów (Chrome, Firefox, Internet Explorer)

Jeśli otwierasz wiele kart w przeglądarce, niektóre mogą zawierać automatycznie odtwarzane filmy, często materiały reklamowe. Co zrobić, aby nie odtwarzały się bez twojej zgody?

W ostatnich latach pojawiło się wiele stron internetowych, które wykorzystują wideo. Jeśli akurat słuchasz muzyki i nagle otworzysz stronę, która automatycznie odtwarza reklamę wideo lub inny materiał filmowy, może to być bardzo irytujące.

Krok 1. Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów - Chrome

Uruchom przeglądarkę Chrome i wpisz poniższy adres w polu URL:

chrome://chrome/settings/content

Wyświetli się okno z ustawieniami treści.

Kliknij, aby powiększyć

Teraz znajdź pole o nazwie Wtyczki i zaznacz funkcję Pozwól mi wybrać, kiedy uruchamiać treść wtyczki.

Zobacz również:

Kliknij, aby powiększyć

Spowoduje to, że po natrafieniu na strony wyświetlające wideo będziesz musiał kliknąć prawym przyciskiem myszy na oknie odtwarzacza i samodzielnie uruchomić odtwarzanie.

Po wyłączeniu automatycznego odtwarzania wideo będziesz musiał samodzielnie uruchamiać te filmy, które chcesz obejrzeć.Kliknij, aby powiększyćPo wyłączeniu automatycznego odtwarzania wideo będziesz musiał samodzielnie uruchamiać te filmy, które chcesz obejrzeć.

Krok 2. Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów - Firefox

W Firefoksie wyłączanie automatycznego odtwarzania filmów zaczyna się od wejścia do ustawień przeglądarki. Wpisz w polu adresu URL:

about:config

Wyświetli się okno z informacją Groźba utraty gwarancji! - kliknij przycisk Zachowam ostrożność, obiecuję!.

Kliknij, aby powiększyć

Następnie w oknie wyszukiwania wpisz plugins.click i Firefox znajdzie funkcję plugins.click_to_play, której status ma oznaczenie domyślny.

Wtyczka Kliknij, aby powiększyćWtyczka "kliknij aby odtwarzać" w Firefox

Kliknij prawym przyciskiem myszy na funkcji i wybierz Przełącz, przez co status zmieni się na użytkownika.

Zmiana statusu wtyczki FirefoxKliknij, aby powiększyćZmiana statusu wtyczki Firefox

Jeśli okaże się, że zmiana nie przyniosła rezultatu, wtedy pobierz rozszerzenie o nazwie Flash Block. Wpisz w Google.pl flashblock firefox i zainstaluj oraz uruchom tę bezpłatną wtyczkę.

Kliknij, aby powiększyć

Kiedy ją zainstalujesz, podobnie jak w przypadku Chrome'a, będziesz musiał kliknąć na oknie odtwarzacza wideo, aby rozpocząć odtwarzanie filmów.

Kliknij, aby powiększyć

Krok 3. Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów - Internet Explorer

W przeglądarce Internet Explorer wyłączanie automatycznego odtwarzania wideo jest bardzo proste. Wystarczy że w zakładce Tools klikniesz funkcję ActiveX Filtering. Rezultat tej zmiany będzie taki sam, jak w innych przeglądarkach – odtwarzanie wideo będzie możliwe dopiero gdy wyrazisz na to zgodę.

Kliknij, aby powiększyć