Sklep internetowy „w pięć minut”

Sklep internetowy to doskonały sposób na nowy biznes lub szansa na zwiększenie sprzedaży poprzez możliwość dotarcia do szerszej grupy klientów. Wymieniamy argumenty za wyborem systemu e-commerce w modelu usługowym. Prezentujemy sześć platform sklepowych, na których warto uruchomić własny sklep internetowy.

Jeśli chcesz w „pięć minut” uruchomić swój sklep internetowy, platforma e-commerce to strzał w dziesiątkę. Lista argumentów za wyborem sklepu w modelu usługowym w porównaniu z zakupem i instalacją specjalnego oprogramowania na własnym serwerze lub zamówienia sklepu na indywidualne życzenie jest dość długa.

W ramach usługi sklepu otrzymasz miejsce na serwerze, oprogramowanie sklepu oraz skrzynki e-mail dla pracowników we własnej domenie internetowej. Dostawca usługi dba o to, aby zainstalowane na serwerze oprogramowanie sklepu zawsze było w najnowszej wersji. Nie musisz martwić się o aktualizację oprogramowania, która usunie zauważone błędy lub wprowadzi nowe funkcjonalności sklepu. Nie ponosisz także kosztów zakupu takiej aktualizacji.

Zobacz również:

Uruchomienie sklepu na specjalnej platformie e-commerce jest szybkie i niezwykle proste. Wystarczy zarejestrować usługę, wprowadzić podstawowe informacje o sklepie oraz wybrać z gotowych szablonów układ i grafikę witryny. Kolejny krok to konfiguracja sklepu. Na tym etapie musisz co najmniej wprowadzić katalog produktów oraz zdefiniować metody dostawy i płatności. Co ważne, wszystkie te czynności wykonasz samodzielnie z poziomu wygodnego, webowego panelu zarządzania sklepem. Na życzenie dostawca usługi może przygotować dla ciebie indywidualną szatę graficzną, a nawet w pełni skonfigurować sklep, choć zawsze jest to opcja dodatkowo płatna.

Dzierżawa sklepu nie wymaga jednorazowych inwestycji w wynajem serwera i zakup oprogramowania. Po 14-dniowym okresie testowym możesz przedłużyć abonament na kolejny rok albo zrezygnować ze sklepu i przejść do konkurencji, jeśli usługa nie spełniła twoich oczekiwań. Mocną stroną platform sklepowych jest dostosowanie ich do realiów polskiego handlu elektronicznego, w szczególności gdy mówimy o integracji z systemami płatności, porównywarkami cen i serwisami opinii, serwisami aukcyjnymi (Allegro), systemami operatorów pocztowych i kurierskich, a nawet oprogramowaniem do wystawiania faktur i prowadzenia firmy.

I na koniec najważniejsze: sklep internetowy, jak każdy inny biznes, obciążony jest ryzykiem niepowodzenia. W razie biznesowej porażki możesz zaprzestać dalszego opłacania usługi sklepu i ograniczyć koszty działalności firmy. Sprawdźmy zatem, czym wyróżniają się poszczególne platformy e-commerce, które z nich są warte polecenia oraz ile kosztuje założenie własnego sklepu internetowego?

Click Shop w home.pl

Click Shop to platforma sklepów internetowych prowadzona przez home.pl i uruchamiana na własnych serwerach tego dostawcy hostingu. Dla wielu sprzedawców może mieć to istotne znaczenie. Oferta home.pl obejmuje dwa plany taryfowe: Click Shop, z limitem 1000 produktów w sklepie, oraz Click Shop Premium bez ograniczeń wystawianych pozycji towarowych, a do tego z mobilną wersją sklepu, obsługą wielu walut i języków, a także zaawansowanymi funkcjami integracji z Allegro i Facebookiem.

Normalna cena za Click Shop (bez promocji) wynosi 840 zł rocznie, natomiast Click Shop Premium - 1200 zł. W pakiecie Premium zyskasz dodatkowe narzędzia, które ułatwią obsługę sklepu, m.in.: dostęp do API programistycznego, funkcje integracji z systemami magazynowymi (Subiekt GT, WF-MAG) oraz mobilną aplikację, która pozwala ci działać nawet wtedy, gdy czasowo nie masz dostępu od komputera. Panel mobilny Click Shop umożliwia przeglądanie aktywności w sklepie (rejestracje klientów, złożone zamówienia), zmianę statusów zamówień oraz proste zarządzanie asortymentem (zmiana ceny, stanu magazynowego).

Mocną stroną sklepów Click Shop jest integracja z systemami płatności elektronicznych, porównywarkami cen, usługami logistycznymi czy oprogramowaniem do fakturowania online ( w sumie ponad 80 pozycji). W kategorii statystyki i raporty Click Shop oferuje m.in. integrację z usługą Gemius ShopMonitor, która umożliwia analizę efektywności sklepu na tle konkurencji w trzech podstawowych obszarach: ruchu na stronie, konwersji oraz wartości złożonych zamówień.

Obecnie home.pl daje 14 dni na przetestowanie sklepu Click Shop bez zobowiązań i kusi bogatą ofertą promocyjną przy zakupie (plan Premium kosztuje 8 zł netto miesięcznie w pierwszym roku, a do tego masz możliwość zamówienia usługi fakturowania i zarządzania magazynem homebiuro za 5 zł) oraz pakietem korzyści wartym blisko 3500 zł, który obejmuje m.in. kupon do wykorzystania w firmie InPost (Paczkomaty) czy możliwość zamówienia certyfikatu SSL dla sklepu.

Panel podsumowania sklepu Click Shop w home.pl dostarcza sumarycznych informacji o aktualnej sprzedaży według liczby złożonych zamówień oraz ich wartości.Kliknij, aby powiększyćPanel podsumowania sklepu Click Shop w home.pl dostarcza sumarycznych informacji o aktualnej sprzedaży według liczby złożonych zamówień oraz ich wartości.