Android: pobierz najlepszy antywirus

Styczniowy raport niezależnego laboratorium AV-Test zawiera wyniki testów, którym poddanych zostało 27 programów antywirusowych przeznaczonych do ochrony platformy Android.

Smartfony korzystające z systemu Android często są celem ataku cyberprzestępców, co powoduje, że ich właściciele powinni rozważyć zainstalowanie oprogramowania antywirusowego. Oczywiście powstaje tutaj pytanie, który z dostępnych obecnie na rynku produktów jest najlepszy? Odpowiedzi na nie postarało się udzielić niezależne laboratorium badawcze AV-Test, które w swoim najnowszym styczniowym teście wzięło pod lupę 27 mobilnych programów antywirusowych i skorzystało z Androida w wersji 5.1.1.

Ocena podzielona została na trzy strefy: Ochrona (przed złośliwymi aplikacjami na Androida), Użyteczność (wpływ na urządzenie, fałszywe alarmy) i Funkcje (kolejne ważne funkcje bezpieczeństwa). W dwóch pierwszych można było maksymalnie zdobyć 6 punktów.

Zobacz również:

Spora część spośród 27 testowanych programów zasługuje na uwagę. Faworytem jest jednak oprogramowanie firmy Sophos, które zdobyło:

- 6 punktów w zakresie ochrony przed różnego rodzaju złośliwymi kodami (3177 próbek w realnych testach: skuteczność 100%; referencyjny zestaw AV-TEST: skuteczność 100%)

- 6 punktów w zakresie użyteczności

Dodatkowo może się ono pochwalić naprawdę szerokim wachlarzem dodatkowych funkcji, wśród których znajdziemy m.in. ochronę przed złodziejami, blokowanie wybranych numerów, ochronę przed spreparowanymi niebezpiecznymi stronami, kontrolę rodzicielską, szyfrowanie danych.

Sophos Free Antivirus and Security pobierzesz z Google Play.

Z dokładnymi wynikami uzyskanymi przez wszystkie testowane antywirusy zapoznasz się na stronie AV-Test.