Moje dokumenty - moja lokalizacja

A oto prosta wskazówka, jak szybko zmienić domyślne ustawienia foldera 'Moje dokumenty' i przenieść go wraz z zawartością w bezpieczniejsze miejsce.

Za ikoną 'Moje dokumenty', która figuruje na pulpicie i w oknie Eksploratora, kryje się skrót o szczególnym znaczeniu. Treść skrótu, którą stanowi folder docelowy jest przechowywana w obrębie Rejestru. System nie narzuca użytkownikowi określonego folderu - pozwala zmienić domyślnie ustawiony na inny.

W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Moje dokumenty i wybrać polecenie Właściwości. Lokalizacja domyślna jest podana na karcie Folder docelowy. Aby ją zmienić, należy wpisać żądaną ścieżkę w polu tekstowym Element docelowy lub kliknąć przycisk Przenieś i wskazać folder w oknie Wybieranie miejsca docelowego.

Zobacz również:

  • Windows 93 debiutuje w lutym 2015

System samodzielnie wprowadzi zmiany do Rejestru. W Windows Me, 2000 i XP pojawi się pytanie, czy dotychczasowe pliki mają być przeniesione do nowego folderu Moje dokumenty. W Windows 98 musimy wykonać tę czynność ręcznie.

4 komentarze

Dodaj komentarz

amiko1

03-09-2004 10:12

Akurat potrzebowalem zmienic lokalizacje by moc sformatowac dysk D:\. Jest wiele osob ktorzy nie wiedza jak to zrobic. Potrzebuje usunac 24KB z bad sektors w Win 2000Pro, narzedzia Mikrosoftu (sprawdzanie bledu - wyszukanie i naprawa zlych sektorow ) nie przynosza zadnego efektu.

Adonay

02-09-2004 19:10

Ze wskazówek korzysta równierz duża grupa osób początkująchy, dla których tego typu wskazówki są przydatne. Jeżeli wam się nie podobają to poszukajcie sobie w necie o czym was interesuje...

David

02-09-2004 17:36

Chyba komus ukradli dno.Wspolczuje

MotU

02-09-2004 13:12

Brawo!!! Przydałaby się jeszcze wskazówka jak otworzyć okno 'Mój komputer'....