Kursor myszy nie musi być nudny!

Czy chciałbyś zmienić coś w wyglądzie systemu? Boisz się, że rozbudowane 'tematy' zabiorą zbyt wiele zasobów? Nie trzeba przebudowywać całego interfejsu, aby cieszyć się z indywidualnego oblicza swoich 'okienek'. Wystarczy pobrać niewielki plik z zestawem kursorów, aby coś mrugało, kręciło się i poruszało. Dobra zabawa gwarantowana! Prezentujemy kilka popularnych pakietów ze wskaźnikami na "każdą okazję", narzędzia do ich tworzenia i zarządzania nimi, a także podajemy odnośniki do kilku internetowych serwisów, poświęconych wyłącznie tej tematyce.

Kliknij, aby powiększyćW systemach operacyjnych Windows bardzo łatwo jest zmieniać ustawienia kursorów. Wystarczy wejść do Panelu Sterowania i kliknąć ikonę Mysz. Na górze znajduje się zakładka Wskaźniki. Tutaj można zmienić poszczególne kursory i wskaźniki pojawiające się w różnych fazach pracy systemu - np. w czasie pracy w tle, edycji tekstu, oczekiwania, przenoszenia, itd.

Łatwiejsze i szybsze jest jednak korzystanie z gotowych schematów. Jeżeli zestaw wskaźników zawiera program instalacyjny, użytkownik nie musi się niczym przejmować - po prostu wybiera jeden spośród dostępnych tematów. Jednak często spotyka się zestawy kursorów, które są skompresowane. W pliku archiwum znajduje się kilkadziesiąt plików z rozszerzeniem ANI (kursory animowane) lub CUR (kursory statyczne). Należy wtedy poszukać pliku INI. Jeśli taki znajdziemy, oznacza to, że autor pakietu zadbał o naszą wygodę i stworzył schemat, który można samodzielnie ustawić.

Zobacz również:

W tym celu należy przekopiować wszystkie pliki do folderu Windows->Cursors, który jest domyślnym miejscem do przechowywania tych plików. Po takiej operacji nowy schemat powinien być widoczny w ustawieniach wskaźników. Najgorsza sytuacja może nas spotkać, gdy duża ilość kursorów jest tylko spakowana i nie ma dołączonego żadnego pliku konfiguracyjnego. Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak wszystkie kursory ustawiać 'ręcznie'.

Pakiety i zestawy

Przy instalowaniu wszelkiego rodzaju pakietów należy pamiętać, że rzadko kiedy ktoś publikuje coś w sieci za darmo. Za każdym razem należy dokładnie sprawdzić pobrany plik archiwum pod kątem występowania w nim dodatkowych programów (np. szpiegowskich), których raczej nie chcemy w systemie. Oczywiście, należy bezwzględnie sprawdzać dysk skanerem antywirusowym.

Przedstawiamy kilkanaście popularnych zestawów gotowych do "natychmiastowego użytku":

Kliknij, aby powiększyć 3D Green Animated Cursors - trójwymiarowe kursory w kolorze zielonym

3D Orange.Animated Cursors- na pomarańczowo

3D Purple Animated Cursors- dla tych którzy lubią purpurę

3D Red Animated Cursors- czewień

3D Yellow Animated Cursors - lub żółty

Animated Inverse Cursor Scheme - animowane kursory dla każdego

Danicurs 5 - przykład jednego z wielu zestawów dostępnych na stronie autora

3D Maroon Animated Cursors- kursory w wydaniu sportowym

Flat Blue 3D Animated Cursors - kolejny 'niebieski schemat'

High Visibility Animated Cursors - zdecydowane kolory

3D Blue2 Animated Cursors - trójwymiarowe kursory w kolorze niebieskim

Neon.Animated.Cursors - bardzo się świecą

New Year Animated Cursors- dobre na Nowy Rok

Kliknij, aby powiększyćPankaj Arora Software Tumi Cursor PowerPack - bardzo ładne animowane kursory trójwymiarowe

Techline Cursor Pack - trochę techniki we wskaźnikach

Top Cursors 95 - zestaw ponad 250 kursorów o różnej tematyce

USA Animated Cursor - amerykański styl

Składnice kursorów i dodatków

Uwaga na szpiegujące kursory!

Pobierając kursory z serwisów internetowych należy zainstalować sobie jakiś program wykrywający zagrożenia (np. wszelkiego rodzaju dodatki szpiegujące). Będzie można wtedy dokładnie określić, które pakiety są niebezpieczne dla systemu. Polecamy program Ad-aware 1.05

Nawet najbardziej rozbudowane zestawy nie są w stanie ukazać ogromnej liczby wskaźników dostępnych w Internecie. Od kilku lat można zaobserwować tendencję do tworzenia serwisów poświęconych wyłącznie ulepszaniu pulpitu, ikonom, tapetom, zestawom kursorów. Przedstawiamy niektóre z nich.

Cursormania to jeden z największych tego typu serwisów, który oferuje ponad 7500 kursorów pogrupowanych w kategoriach. Strona wymaga zainstalowania dodatków do przeglądarki (pasek zadań).

Catwoman Cursor Save to miejsce, gdzie można znaleźć kilkanaście futurystycznych wskaźników.

Anicursor - poświęcone nie tylko kursorom, ale również narzędziom do ich tworzenia i edytowania. Znajduje się tam kilka pokaźnych zestawów, które warto obejrzeć i zainstalować. Oprócz tego dostępny jest dział "tutorial", gdzie możemy się dowiedzieć, jak samodzielnie tworzyć animowane kursory.

Topdesktop to również duży serwis o tematach pulpitów, który posiada rozbudowany dział wskaźników podzielony na logiczne kategorie. Każdy wskaźnik trzeba pobrać osobno.

Kliknij, aby powiększyćMy Comet Cursor to program łączący się bezpośrednio ze swoją stroną domową. Oferuje on kilkaset kursorów, pogrupowanych w kategorie tematyczne: zwierzęta, anime, sławy, komiks, rozrywka i gry, dom i rodzina, regionalne, nauka, społeczeństwo i kultura, sezonowe, sport, symbole, telewizja. Dużą zaletą serwisu jest możliwość prostej zmiany wskaźnika. Wystarczy wybrać w oknie dowolny kursor i nacisnąć "zmień", aby go ustawić jako domyślny. Jeżeli przemiana nam się nie spodoba, to zawsze możemy wrócić do poprzedniego stanu. Program dostępny jest w wielu pakietach kursorów.

Narzędzia i dodatki

Dlaczego nie stworzyć swoich własnych wskaźników i tematów? Jest wiele narzędzi, które umożliwiają nieograniczoną zabawę z małymi plikami graficznymi. Nie tylko można zmieniać wygląd wskaźników myszy, ale po prostu się nimi bawić. Do opcji jakie oferują programy tego typu należą m.in.: ukrywanie kursora, automatyczne kliknięcie, mierzenie dystansu przebytego przez kursor oraz wiele innych.

Art Cursors to narzędzie pozwalające na wyszukiwanie, rozpakowywanie, tworzenie i edytowanie, import, eksport i zarządzanie plikami kursorów. Dzięki programowi możemy tworzyć i edytować pliki wskaźników o standardowych rozmiarach (możliwa jest ich zmiana) oraz ustalić głębię kolorów. Aplikacja zawiera proste narzędzia malarskie. Można również tworzyć kursory z obrazków, ikon i plików bibliotek oraz opracowywać ich animowane wersje.

Cursor Hider to z kolei niewielki program, który automatycznie ukrywa kursor myszy, w czasie gdy korzystamy jedynie z klawiatury. Kursor pojawi się z powrotem, jeśli tylko wykonasz jakąś akcję myszą (ruch lub kliknięcie).

CursorXP zmienia wygląd kursora myszy w systemach operacyjnych Windows 2000 oraz XP. Z wykorzystaniem programu użytkownik może nie tylko manipulować wyglądem kursora, ale również uzyskać ciekawe efekty, np. przezroczystości czy cieniowania. Można również wykorzystać animowane obrazy w formatach GIF i PNG.

Active Click obserwuje zachowania kursora myszy. Jeśli użytkownik porusza myszą, a następnie zatrzyma kursor nad wybranym obiektem, program z niewielkim opóźnieniem wykona kliknięcie. Może symulować pojedyncze lub podwójne kliknięcie, a także kliknięcie prawym przyciskiem (dzięki temu możesz zrobić spore wrażenie na znajomych, udając, że potrafisz telepatycznie obsługiwać komputer).

MouseClock Wzbogaca kursor myszy o niewielką ramkę z różnymi przydatnymi informacjami. Może to być aktualna godzina i data, informacje o wolnych zasobach systemowych oraz powiadamianie o nowych wiadomościach email. Ciekawostką jest funkcja Rate Timer, która na podstawie podanej stawki godzinowej oblicza, ile zarobiliśmy od momentu uruchomienia programu. Zaznaczając poszczególne opcje w panelu konfiguracyjnym, wybieramy, co pojawi się w ramce.

65 komentarze

Dodaj komentarz

~SIDKA

17-08-2015 21:13

JAK ZROBIĆ TĘ TAKĄ MYSZ NAPRZYKŁAD JAK PIESEK,SERDUSZKO ZAMIAST BIAŁEJ STŻAŁKI?

~SIDKA

17-08-2015 21:13

JAK ZROBIĆ TĘ TAKĄ MYSZ NAPRZYKŁAD JAK PIESEK,SERDUSZKO ZAMIAST BIAŁEJ STŻAŁKI?

~mr gosc

25-03-2015 19:12

super i działa

~everafterhajka

17-02-2015 16:09

masz MSP?:*

ALAKINGA

30-12-2014 18:00

Bardzo fajne

M4SK1N

07-07-2014 21:30

jestem fajny /nh sor

bbg

02-07-2014 19:53

hhgcftdtg

klocuch12

27-02-2014 13:27

czesc to ja zrobilem poradnik jestem klocuch

ALAKINGA

04-02-2014 12:54

Jak zrobić ?

kael6669

03-02-2014 16:45

a może jakies kursorki z The Settlers Online by się znalazły?

gsdgerg

13-12-2013 18:49

eeeeeeeeeee frytki i wyciąg z fiuta ?

herobrine

28-10-2013 15:47

idzcie na strone tego debila i powiedzcie mu ze jestem hakerem i go shakuje

EloZiomal

11-11-2012 18:21

Kto od Klocucha?

nick...

12-11-2012 00:49

ja

DjMafia123

18-11-2012 08:59

ja też

eciia

19-11-2012 19:46

ja też xd

tami

06-04-2012 14:37

to niedziała nie ma żadnej ini

H

14-02-2012 17:45

H

RevaHancock35

26-05-2012 06:03

If you're in a not good position and have no cash to move out from that, you would need to receive the home loans. Because it will aid you unquestionably. I take short term loan every time I need and feel myself fine just because of this.

3534

08-07-2011 20:07

rzal pl

...

22-07-2011 22:20

chyba żal ty cwelu

~anusiaczexdxd

15-05-2011 16:31

a jak mam sciągnąc cpo mam zrobic zeby miec któryś z tych?:(

~Gość

01-11-2010 19:08

Pobierasz wybrany przez ciebie kursor, wchodzisz w Panel Sterowania, Drukarki i inny sprzęt, Mysz i Wskaźniki. Klikasz w kursor, który chcesz podmienić, po zaznaczeniu go klikasz "Przeglądaj..." i oznaczasz lokalizację kursoru. Klikasz OK i włala. I tak z każdym rodzajem, klepsydra, itp.

~KtoŚŚ.

27-08-2010 20:48

No nie złe , ale jak się je ściąga? ? ;D

~Gość

24-06-2010 12:07

ej dajcie jakiś link z którego można pobrac (nie edytor)tylko coś takiego żeby jak klikniesz to ci wskakiwał taki jaki se3 wybierzesz

~Zimek

02-04-2010 07:59

SUPER !!!

~argh

10-12-2009 12:04

powiedzcie jak wrócić do normalnego kursora po tym badziewiu bo mi dzieciak pozmieniał i nie wiem jak to cofnąć...;/

Martyna

12-11-2009 11:34

Jeżeli się nie podoba, dlaczego nie poszukacie gdzie indziej tylko piszecie swoje żałosne komentarze? Znacie lepsze strony - to dobrze. Idźcie tam i sobie ściągnijcie, ale nie zaśmiecajcie komentarzami strony! Mi się podobają i nie zmienię zdania.

Ogniu

03-11-2009 14:35

Jak ruski towar na bazarze sprzedaje się ale nie wygląda dobrze...

zordi

30-07-2009 10:55

glupie

dachu

07-02-2009 19:18

masz jakis z karabinem mp5

Leo Messi

13-11-2008 13:47

zrubcie żeby to pobrać

clifford

27-08-2008 21:40

wszystko wytlumaczone ok ale mam problem bo sciagnolem kilka kursorow z innech stron i niewiem jak je wgrac mam tylko 1 plik z koncówka CURXPTHEME chyba wszystko moje nowe kursory mają taką koncówke

bardzo zly

10-07-2008 22:38

a moze tak mozna bylo by napisac jak wstawic wlasny sciagniety z neta ?? gdzie go wrzucic tak by pliki wykrywal windows i zeby dalo sie wybrac ?? cokolwiek ?? bo dla mnie to poprostu reklamowka ta cala porada dla koncernow ktore sie tym zajmuja a nie porada ...

kociak99

17-04-2008 11:00

Jak to pobrac?? To jest sUpEr!! Ale nie wiem jak pobrac napiszcie na zelka99@op.pl napiszcie jak to pobrac ;] bede wdzieczna :*

Cuba

13-04-2008 20:01

Joł zara se pobiore lolki.

Cuba

13-04-2008 18:09

Na mój e-mail wyślijcie mi jak pobrać.dzięki

Cuba

13-04-2008 18:07

SSUUPPEERR!!!!!!!!!!!!!TO JEST. Tylko nie wiem jak pobrać.LOL.

Cuba

13-04-2008 18:05

Dla mnie bomba lubie takie żeczy.

olsssss

24-03-2008 17:05

siemka naprawde fajne sa te kursorki ale mozna sciagnac jakies bo ja nie mam za fajnych jak byscie mogli to na muj adres e-mail wyslijcie mi link bardzo dziekuje ;*

Danielek

09-03-2008 09:55

Kurde moze mi ktos powiedziec jak wogule to się załącza?? Gdzie trzeba wklejic bez zadnych programó i takie tam

klemcia

18-11-2007 19:10

nie widać kursorów do kitu

dena

15-08-2007 17:37

do osoby od wczesniejszego postu: wez, czlowieku, slownik jezyka polskiego i doucz sie, bo widze, ze masz problem z doborem slownictwa - zalosne to jest:| niestety, ale sa na swiecie ryby pily i ludzie mloty... stronka jest ok!

raczek

20-04-2007 16:54

ale ta strona jest zwalona gorszej ti juz chyba niema poprostu jest za latwa dla mnie wiesniaki z was sa nawet niewiecie jak ich sciagnac zal mi was

ziabka

10-04-2007 17:17

ojejuuuu ludzie normalnie sie sciaga a te kursory brzydkie z deczka sa:(

adunia

05-03-2007 20:31

super strona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klaudia

04-03-2007 19:54

pomozcie....bo chce sciagnac jakis fajniusiu rozowy albo jakikolwiek ale nie wiem jak ;/ jezeli znacie jakies ciekawe stronki z kursorami to oprosze piszcie...a co do tych, to sciagnelam je ale on cos dzialac nie chca;/ nie wiem co jest...piszcie z groy dzieki:*

magda

22-02-2007 16:05

jak sie sciaga te kursory?????????

k@

21-01-2007 14:35

Powiedzcie tylko jak się ściąga te kursory!!

gigi

15-06-2006 16:06

fajna stronka ale jak moge ściągnąć tego kursora>>>

krzy_100

05-05-2006 17:38

Fajne teraz mam niebieski kursor polecam.

Johny

06-03-2006 15:28

Faktycznie kursory nie są zbyt ciekawe ale co do stronki nie mam zastrzeżeń (no można by tylko było ją wyśrodkować).

micha

01-02-2006 19:37

to super strona o wiele gorsza jest strona www.cursormanie.com !!!

dachu

21-01-2006 19:08

ale d**** strona :D:D:D:D d*** wskazniki i wogole lipa najgorsza komentarz edytowany przez moderatora

luke

08-10-2005 21:41

do kitu lepsza jest strona www.cursormania.com

oko

18-05-2005 20:56

super stronka !!! **** WielebnyK-nie znasz sie na rzeczy

Natii

06-04-2005 23:01

Super są te kursory!!! I świetnie sie prezentuja na moim monitorze!

osia

08-11-2004 12:14

podoba mi się.Faktycznie kursor myszy nie musi być nudny!!! :)))

WielebnyK

08-11-2004 11:24

Dno i gruba warstwa mułu...

001

08-11-2004 09:31

pierwsze skojarzenie -> maluch po "tuningu" :)

dddddZZaw

07-11-2004 09:51

Zabawa??? rzeczywiście szczególnie jak takim g*** nie można trafić w to co się chce... dziękuje nie skorzystam :-/

Frodo

06-11-2004 22:53

Nie nawidzę Takich kursorów w Windows!

lololol

06-11-2004 15:46

Najpierw ostrzegacie przed szpiegami, a pare linijek później polecacie strone, która wymaga zainstalowania jakiegoś paska do przeglądarki :/

know

06-11-2004 13:35

popatrzcie sobie na www.********** i na "X11 cursor themes". TO SA LADNE KURSORY a nie ten syf... widac nawet w tym linux przewyzsza winde :P komentarz edytowany przez moderatora

.

06-11-2004 11:46

nienawidze takiej szmiry :]