AOL: nowy odtwarzacz, nowa przeglądarka

America Online pracuje nad samodzielnym odtwarzaczem multimedialnym oraz przeglądarką internetową. Pierwsze wersje testowe obu nowych aplikacji, zostaną publicznie udostępnione już na początku przyszłego roku.

AOL Media Player (w skrócie AMP) ma być aplikacją wyposażoną w bibliotekę mediów oraz funkcję konwertowania płyt CD do formatu MPEG-4, AAC (Advanced Audio Coding) lub WMA. Pozwoli również na obsługę plików wideo. Program wykorzystywać ma silnik odtwarzania "Unagi" innego popularnego odtwarzacza ze stajni America Online - Winampa.

Szkielet interfejsu użytkownika został napisany przy użyciu "wxWindows", biblioteki do tworzenia wieloplatformowego oprogramowania. W zamierzeniach twórców, AMP nie będzie jednak współzawodniczył z Winampem. Choć - według źródeł zbliżonych do AOL - prace nad odtwarzaczem AMP trwają już od trzech lat, znajduje się on wciąż w fazie testów.

Zobacz również:

America Online pracuje również nad własną przeglądarką internetową. Wiadomo już, iż będzie ona oparta na silniku Internet Explorera. Twórcy programu już zapowiedzieli, że dodadzą do niego pewne funkcje znane z produktów konkurencji (między innymi opcję przeglądania stron w panelach). Dodatkowo w autorskiej przeglądarce internetowej AOL znajdzie się również narzędzie do indeksowania i przeszukiwania zasobów lokalnych.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Maciek

14-12-2004 12:14

Niestety mylisz sie ta przegladarka to nie "netscape browser" to "AOL Browser" i jest zupelnie inna od prototypu Netscapa . Zreszta zobacz screnna i porownaj (zakladam ze widziales prototyp netscapa) . http://members.lycos.co.uk/maciekziolkowski/Neoshooter%2018.jpg Przegladarka ta korzysta tylko z silnika IE , ma wbudowany "desktop search" ,przegladanie w panelach i kilka innych funkcji . Ogolnie calkiem przyjemna .

Adrianer

13-12-2004 22:55

Ta "przeglądarka" to Netscape Browser 8.0 oparty na Firefoxie, ale mogący również korzystać z silnika IE dla wybranych lub wszystkich stron...

Maciek

13-12-2004 16:36

Zarowno przegladarka jak i odtwarzacz sa juz w fazie beta testow . Przegladarka jest calkiem przyjemna chodz design troche za bardzo "aolowy" ,ale faktem jest ze przestalem korzystac z oryginalengo IE i uzywam tylko jej .