Czysty rejestr - szybszy Windows

RegDoctor

Kliknij, aby powiększyćProblemy z rejestrem są najczęstszą przyczyną "upadku" systemu operacyjnego, wyskakujących błędów i problemów z wydajnością. Doktor szybko i bezpiecznie wyczyści zbędne wpisy i usunie błędne klucze. Program do tego celu używa inteligentnego i efektywnego silnika wyszukującego, który potrafi znaleźć dziury w rejestrze. Użytkownik ma możliwość wybrania trybu automatycznego lub ręcznego. Kopia bezpieczeństwa uchroni przed usunięciem ważnych wpisów i pozwoli przywrócić komputer do poprzedniego stanu.

RegVac 4.02.02

Kliknij, aby powiększyćProgram zawiera 10 różnorodnych narzędzi do oczyszczania rejestru systemowego z niepotrzebnych wpisów, błędów i innych problemów. Moduły aplikacji to: Classes Vac, Stash Vac, File Lists Vac, Software Vac, Bad Link Vac, Add/Remove Editor, System Configuration Utility, OpenWith Editor, AutoComplete Editor, Junk Key Editor, Registry Backup, Pack, and Restore, Ignore List oraz Undo It.

Zobacz również:

Praca z programem nie sprawi problemów nawet początkującemu użytkownikowi. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy wcisnąć przycisk Clean Registry, a wszystkie moduły (jeden po drugim) rozpoczną pracę. Na koniec można zapoznać się z bardzo szczegółowym raportem. Jeżeli istnieje taka potrzeba można przełączyć się do trybu eksperta i uruchamiać pojedynczo poszczególne części aplikacji i w ten sposób próbować namierzyć źródło problemów systemowych.

Registry Workshop 2.5.0

Kliknij, aby powiększyćDoskonały zamiennik dla standardowego edytora rejestru, którego funkcjonalność jest bardzo mocno ograniczona. Praca z programem jest przyjemna i bezpieczna. Posiada on szeroką gamę zaawansowanych funkcji, które usprawnią i przyspieszą pracę z rejestrem systemowym.

Aplikacja oferuje między innymi:

- mechanizm zapamiętywania historii zmian, z możliwością zapisania jej na dysku i późniejszego odczytania;

- bardzo szybki mechanizm wyszukiwania i zmieniania kluczy, wartości i danych;

- porównywanie rejestrów pomiędzy komputerami lub rejestrem i plikami REG;

- pełne wsparcie mechanizmu 'drag & drop' (przeciągnij i upuść);

- możliwość edycji plików REG w ten sam sposób, co rejestru;

- defragmentację rejestru;

- możliwość utworzenia kopii zapasowej rejestru i jej późniejszego odtworzenia;

RegCool

Kliknij, aby powiększyćNarzędzie rejestru, które posiada zbliżony interfejs do Internet Explorera. Z lewej strony wyświetlane jest drzewo z kategoriami zawierającymi klucze rejestru. Po prawej stronie znajdują się poszczególne wartości kluczy. Aplikacja zawiera wyszukiwarkę oraz narzędzie do porównywania kilku plików rejestru.

14 komentarze

Dodaj komentarz

MP

28-12-2005 19:39

Podejrzany ten Nitrous XP

Ciekawski

05-12-2005 07:50

a ja korzystam z registry mechanic :) jak dla mnie idealny :)

Malicous_Malcolm

14-11-2005 09:47

Jv16 Powertools - i nie trzeba wiecej ...

Zdihu Hemracek

10-11-2005 18:42

Ja do czyszczenia rejestru używam CCleaner [ccleaner.com] a do optymalizacji NT Registry Optimizer [www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/index.htm]. Oba są darmowe.

Maciek

29-05-2005 14:04

Ja polecam Nitrous XP dobry program jego największym plusem jest to, ze ma w sobie triki windowsa wystarczy zaznaczyć opcje i juz. Tu jest link " http://members.lycos.co.uk/boardov/Pliki/NitrousXP.zip "

lol

28-05-2005 16:36

ruffles bo jak sie cos robi bez głowy to tak sie kończy taak artykuł dosć ciekawy i dobry!! !!

ruffles

28-05-2005 13:53

fajny artykuł, ale pytanie tygodnia brzmi: czy redakcja testowała wszystkie te programy? na jakich systemach i z jakimi opcjami? (przykre doświadczenia z przeszłości nie skłaniają mnie do testowania takich programów)

Mac'Abra

28-05-2005 10:33

Skoro już mowa także o zamiennikach regedita to proponuję obejrzeć także Vilma ® Registry Explorer.Moim zdaniem jest bezkonkurencyjny.Nie czyści co prawda rejestru, ale to chyba jedyny minus.

Krzysztof

28-05-2005 09:53

Szkoda, że wśród przedstawionych programów nie znalazł się jv16 Power Tools. Znakomity to program, posiadający polską lokalizację, choć bez pliku pomocy, ale jest bajecznie prosty w obsłudze i praktycznie nie spotkałem lepszego programu do obróbki, do zachowania w czystości rejestru systemowego. Uważam, że bije on na głowę wszystkie inne razem wzięte. Szkoda, że autor artykułu zaczął od od RegSupreme, a nie właśnie od jv16 Power Tools tegoż samego producenta, co wspomniany RegSupreme

szczepan

28-05-2005 08:17

Kolejny palant który pisze o linuxie, artykuł jest o windowsie, tak poza tym to bardzo dobry artykuł. Co się ukarze jakiś trick & tips do windowsa to zawsze jakiś musi się napiąć linuxsem, pozdro dla niego ;], linuxsowi brakuje świetnych komercyjnych programów graficznych, których raczej nikt za free nie zrobi.

tanaka

27-05-2005 22:49

Zwracam honoe, jest na samym końcu. Po prostu teraz doczytałem do końca!!! hehehe

tanaka

27-05-2005 22:47

Szkoda, że autor nie wspomniał o EasyCleanerze, jest darmowy, po polsku i bardzo przydatny!!!!

maqlik

27-05-2005 21:37

Powiem Wam coś w tajemnicy. Ja nie mam żadnych antywirusów i narzędzi do czyszczenia rejestru ani innych badziewi... a teraz sekret tego wszystkiego :D LINUX!!! hehehe i iptables ktory praktycznie nie rusza zasobów mojego komputera

popdruid

27-05-2005 13:02

Mimo wszystko widzę tu zastosowanie dla amuletów informatycznych...:-))