Jak odinstalować (usunąć) flash playera z systemu?

Flash to technologia, dzięki której możliwe jest uprzyjemnienie kontaktu ze stronami WWW. Czasami jednak jej twórcy jej nadużywają.

Jeśli zainstalujemy obsługę flasha w jednej przeglądarce, to niewykluczone, że pojawi się nam ona również w innej. Co gorsza, odinstalowanie przez Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy raczej się nie uda.

Na szczęście Adobe dostarczyło narzędzie, dzięki któremu usuniemy biblioteki wersji 8.x i 9.x) z systemu. Wystarczy je pobrać i uruchomić.

Uwaga, zanim zabierzemy się za deinstalację flasha, zapiszmy wszystkie ważne dane, które mogą znajdować się w oknie przeglądarki. Aplikacja Adobe bowiem radośnie ubija Internet Explorera i Operę nie pytając użytkownika o zdanie.

8 komentarze

Dodaj swój

eddie

30-12-2007 20:37

Uninstaler działa na iexplorera. Jak ktoś używa firefoxa pod win xp to trzeba ręcznie wejść do katalogu: Program Files/Mozilla Firefox/plugins. Tam jest plik: NPSWF32.dll (2.75MB) -- Trzeba go usunąć. U mnie była odmowa usuniecia. Jeżeli będzie odmowa to wystarczy zmienić nazwę pliku. Ja dodałem do nazwy cyfrę 2. Końcowa nazwa:NPSWF32.dll2 Teraz mam spokój z płachtami na pół strony z ukrytym krzyżykiem. Pozdrawiam

eddie

30-12-2007 19:19

Niestety podany link do usunięcia Adobe Flash Playera nie działa na wersję 9.x. Ściągnąłem i uruchomiłem tego uninstalera. Owszem efektownie pokazał że usunął 8 plików.Ale niestety program dalej działa. Widocznie firma Adobe zainstalowała jeszcze w innym miejscu swoje pliki i trzeba ich samemu poszukać.

nanunana

06-12-2006 22:15

Doskonała aplikacja, korzystam z Flasha bardzo żadko więc to odinstalowałam i mogę spać spokojnie a po ekranie nie chodzą mi już mikołaje i nie fruwają anioły w chmurach bo właśnie nie długo swięta i te właśnie reklamy o matko jedyna szaleją!!!

serious sam

06-08-2006 20:07

hey albo w firefoxie zainstalowac to : https://addons.mozilla.org/firefox/433/ cool ;)...

MegaMan

06-08-2006 01:25

Kto będzie oglądał później reklamy na waszej stronie jak wszyscy zastosują tą waszą porade :D

szlovak

05-08-2006 13:20

Najlepsze wyjście to zainstalowac "Admuncher" . kasuje on według swoich regół większość bannerów reklamowych. Można też definiować własne rzeczy do filtrowania. Więc robimy regułe, że ciąg znaków swf zamienia na np. spację i już nic się nie pojawi ;-). Jakby jakaś strona mocno nie chciała później działać to można program na chwilę zablokować. Nawet można wpisać np słowo którego nie lubimy do regół żeby zamieniało na inne pod warunkiem że dokładnie wygląda tak w htmlu jak widać później. W ten sposób można nazwać np. ulubionych polityków ;-) tylko nieststety długość ciągu zastępującego nie może być dłuższy niż zastępowany.

Copyninja

05-08-2006 08:51

@jarifari: Mylisz się. Flash player jest skonstruowany tak, by być niemal 'niewywalalny' ;) Po reinstalce windy, i zainstalowaniu jej na innej partycji, pozostał jeden folder, i to właśnie folder flasha. Używając niszczyciela plików udało mi się usunąć większość tego szajsu, ale dopiero teraz jest tam porządek :P

jarifari

05-08-2006 00:21

ehh no po prostu genialna porada, moze po prostu lepiej odlaczyc kabel od internetu? ;-) wystarczy zainstalowac najnowsza opere i zablokowac drazniace nas elementy na stronach (m.in. flasha)