Odzyskiwanie plików z urządzeń przenośnych

O&O MediaRecovery

Kliknij, aby powiększyćProgram do odzyskiwania danych z aparatów fotograficznych i innych przenośnych urządzeń multimedialnych (odtwarzacze muzyki, kamery, iPod, itp.) od znanej firmy O&O Software GmbH, zajmującej się oprogramowaniem do zarządzania dyskami i plikami. Również tym razem produkt tego producenta jest funkcjonalny, jednak w niektórych miejscach przydałoby się dopracować aplikację.

Zobacz również:

Program umożliwia odczyt z dowolnego nośnika, choć liczba typów plików jest ograniczona do 80, głównie formatów graficznych, choć znalazły się tam również muzyka i filmy. Przed przystąpieniem do procedury odzyskiwania można uruchomić filtr, w którym ograniczymy ilość wyświetlanych w wynikach danych. Program w miarę szybko skanuje wskazany nośnik i pokazuje rezultaty swojej pracy. Niestety przeglądarka plików graficznych nie działa zbyt dobrze - wyświetlany jest komunikat o braku obsługi niektórych formatów. Trochę zdziwił nas ten problem z plikiem GIF. Być może został on trwale uszkodzony, jednak program wiedział swoje i twardo odmawiał obstawał przy nieznanym formacie.

Pobierz plik

Program działa w systemie Windows 2000/XP/2003. Pełna wersja kosztuje 29,95 USD.

DiskInternals Flash Recovery

Kliknij, aby powiększyćNarzędzie do odzyskiwania plików z kart flash, które każdy posiadacz aparatu cyfrowego mieć powinien. Jest to zestaw pierwszej pomocy po przypadkowym usunięciu zdjęć z karty pamięci. Program posiada przyjazny interfejs użytkownika, który zawiera specjalny kreator odzyskiwania. Wystarczy podłączyć aparat lub inne urządzenie do komputera, aby pojawił się w Moim Komputerze jako dysk zewnętrzny. Następnie krok po kroku użytkownik jest prowadzony przez poszczególne etapy procesu. Jeśli możliwe jest odzyskanie pliku, widać jego miniaturkę w specjalnym oknie. Przy każdym pliku pokazana jest miniaturka programu skojarzonego z nim w systemie operacyjnym. W przypadku wersji testowej tradycyjnie nie jest możliwe odzyskanie pliku. Aby to zrobić należy kupić pojedynczą licencję, która kosztuje prawie 40 USD. Jest to najdroższy program w naszym zestawieniu i raczej nie będzie cieszył się ogromną popularnością. Prezentujemy go jednak ze względu na dobry mechanizm odzyskiwania.

Pobierz plik

Program działa w systemie Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003. Pełna wersja kosztuje 39,95 USD.

Więcej o odzyskiwaniu danych

Zapraszamy do naszego katalogu tematycznego i gałęzi poświęconej wymazywaniu oraz odzyskiwaniu danych. Ponadto można skorzystać z innych programów do odzyskiwania plików, które są dostępne w naszym dziale Download.

12 komentarze

Dodaj komentarz

~Gość

11-11-2010 22:38

mam pytanko wlasnie skasowlalam z podlaczonego do kompa mp3 wszystkie piosenki - co mam teraz robic - prosze o pomoc ?????:-((((

zaniepokojona

02-01-2008 20:54

a jest możliwość odzyskania skasowanych przez przypadek zdjeć z aparatu cyfrowego?? to były zdjęcia z sylwestra 08 i wszystkie przez jeden błąd przepadły O_o proszę jeżeli ktoś zna jakiś sposób piszcie na poczte afss@wp.pl

dzemson

05-05-2007 20:43

jak odzyskac pliki pisane w wordzie z uszkodzonej dyskietki?

Oilone

31-08-2006 21:58

Testowalem dzis Smart Flash Recovery i Digital PhotoRescue Professional, gdzy skasowalem pliki z karty comact flash Smart Flash. Recover nie znalazl zadego o_O natomiast Digital PhotoRescue Professional zanlazl je wszystkie - czasem warto jednak zapłacić pare groszy.

ble

30-08-2006 19:25

@Rafał: znajdź drugi taki sam dysk, z taka sama elektroniką, podmien płytkę i gotowe.

Rafał

30-08-2006 17:53

Mam pytanie. Czy jest możliwość odzyskania danych ze spalonego dysku? A jeśli tak to w jaki sposób? I czy zna ktoś program do tego? Z góry dzięki. :)

irz

30-08-2006 11:38

szukam programu który odzyska i naprawi pliki filmowe dvix z nośników optycznoścych co byście polecili. Bo akurat widze trzeba będzie takiego użyć - żaden program mi nie otwiera tego pliku, a typowe naprawiacze niechcą obsługiwać nośników optycznych jedynie hdd.

Tomek

29-08-2006 11:26

Pod Linuksa polecam Magic Rescue, http://jbj.rapanden.dk/magicrescue/. Elegancko odzyskuje pliki z uszkodzonych systemów plików i partycji, i oczywiście nie ogranicza sie do nośników przenośnych. Na starcie ma wsparcie dla plików typu avi, elf, gimp-xcf, gpl, gzip, jpeg-exif, jpeg-jfif, mp3-id3v1, mp3-id3v2, msoffice, perl, png, zip, a jak masz zacięcie to możesz napisać własną recepturkę rozpoznającą nagłówki plików.

Maciek

29-08-2006 08:07

nie wiem czy wiecie ale powstal system opensorcuensowy windows comatible darmowy RactOs http://www.reactos.org/xhtml/pl/index.html :) tp moze bys przyszlosc

ony

28-08-2006 15:55

nie ma na linuksy bo ksenofoby nie lubią brzydkich mnijeszości?

linman

28-08-2006 15:52

Tomek: pewnie, że szkoda. Tylko czy to jest powód, żeby od razu oceniać artykuł na "1" ? BTW, Linuksa (Linux tylko w mianowniku z x) jak już coś ;-)

Tomek

28-08-2006 15:39

Szkoda, że nie wspomnieliście o żadnym na Linuxa.