ALLPlayer 2.0

Jeden z najpopularniejszych programów do odtwarzania DivX-ów to AllPlayer. Teraz pojawił się w wersji 2.0, która zawiera kilka nowych opcji i poprawek.

Jeden z najpopularniejszych programów do odtwarzania DivX-ów to AllPlayer. Teraz pojawił się w wersji 2.0, która zawiera kilka nowych opcji i poprawek.

Obecnie istnieje możliwość blokowania dostępu do plików AVI hasłem. Jest to wygodne, gdy z tego samego komputera korzysta kilka osób i nie życzą sobie, aby ich zasoby filmowe były przeglądane. Funkcję tę docenią też rodzice młodszych dzieci, którzy mogą zablokować dostęp do filmów dla dorosłych. Aby zaszyfrować plik hasłem, wystarczy podczas jego odtwarzania nacisnąć klawisz [F10]. Pojawi się okno, w którym wpiszemy hasło. Pewną nowością jest również ulepszony mechanizm naprawiania uszkodzonych plików AVI. Dzięki niemu możliwe będzie np. obejrzenie filmu, który nie został w całości pobrany z Internetu. Poza tymi poprawkami AllPlayer to aplikacja, która wyróżnia się poprawnym działaniem funkcji inteligentnych napisów. Są one synchronizowane z tekstami wypowiadanymi przez filmowe postacie. Ewentualne rozbieżności w synchronizacji można bardzo prosto wyeliminować, ponieważ dostępnych jest kilka trybów prędkości prezentowania napisów (określamy czy czytamy szybko, z typową prędkością, czy też wolno). AllPalyer (od wersji 1.8) wykrywa również ścieżki dźwiękowe zapisane w formacie DD 5.1 i automatycznie przekierowuje je do wyjścia cyfrowego karty dźwiękowej. Interfejs aplikacji w wersji standard jest czytelny. Jego wygląd można zmienić, wybierając jedną z ciekawych skórek lub pobrać inne "nakładki" prosto z Internetu.

Ciekawym elementem jest również kreator menu tytułowych, które pozwalają na upodobnienie DivX-ów do postaci znanej z płyt DVD. Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Napisy można umieszczać w dowolnej części ekranu, a OSD wyświetlać również na ekranach telewizorów panoramicznych (wtedy będzie prezentowane wyżej niż w trybie 4:3). Dużą zaletą aplikacji są jej niewielkie rozmiary. Na dysku zajmuje niewiele ponad megabajt. Do programu można dokupić kabel z odbiornikiem sygnałów podczerwonych. Kosztuje on ok. 60 zł i pozwala na sterowanie aplikacjami (nie tylko AllPlayerem) na komputerze za pomocą dowolnego pilota zdalnego sterowania. Wszystkie przyciski funkcyjne AllPlayera można przypisać do guzików pilota, co dla leniwych jest zaletą nie do przecenienia.

Rodzaj odtwarzacz plików multimedialnych

Informacje MarBit, tel (42) 6303358, http://www.marbit.com.pl

Cena freeware


Zobacz również