Acer PD321

Acer wkracza na polski rynek projektorów z jednym z najmniejszych modeli na świecie. PD321 waży niecały kilogram.

Acer wkracza na polski rynek projektorów z jednym z najmniejszych modeli na świecie. PD321 waży niecały kilogram.

Firmy, dążąc do obniżenia kosztów urządzeń, decydują się na ich kupno na zasadach OEM, czyli te same gotowe produkty opatrywane są logo różnych firm. Tak właśnie jest z opisywanym modelem Acera PD321, który można kupić m.in. jako wyrób Xeroksa, Optomy czy Nobo. Acer to jednak macierzysty wytwórca projektora, który przy zachowaniu tych samych parametrów oferowany jest taniej niż jego "klony".

PD321 waży jedynie 0, 9 kg, a ma przy tym walory użytkowe właściwe dobrym modelom o standardowej wielkości. Miniaturyzacja możliwa była dzięki zastosowaniu technologii DLP. Przetwornik ma wysoką rozdzielczość XGA (1024x768 pikseli), a obraz generowany jest z jasnością 1100 ANSI lumenów. To pozwala na wyświetlanie czytelnych prezentacji nawet w dość mocno nasłonecznionym pomieszczeniu.

Mały, a dużo może

Projektory tej wielkości rzadko mają zoom optyczny. Optyka Acera pochodzi z firmy Carl Zeiss. Przybliżenie można regulować w szerokim zakresie. Obiektyw jest szerokokątny, duże zbliżenie uzyskuje się już przy niewielkim oddaleniu projektora od ekranu. Niestety, w stosunku do testowanego przez nas bliźniaczego modelu Nobo X11P, obraz z Acera miał dużo większe zniekształcenia beczkowe. Powodem jest niedoskonałość obiektywu i dla wymagających użytkowników może to być istotna wada.

Informacje Acer Computer Polska, tel. (22) 6062590

http://www.acer.pl

Cena 8720 zł


Zobacz również