Alias

Czy gra okaże się takim hitem, jak serial? Agentka o stu twarzach rusza do akcji.

Czy gra okaże się takim hitem, jak serial? Agentka o stu twarzach rusza do akcji.

W Polsce ten tytuł nie budzi takich skojarzeń, jak na Zachodzie, gdyż w naszej wersji językowej serial, na którym opiera się tworzona przez Acclaim gra, nosi tytuł Agentka o stu twarzach.

Główna bohaterka, Sidney Bristow (w tej roli znana z Daredevila Jennifer Garner), prowadzi podwójne czy raczej potrójne życie. Na co dzień jest studentką, a oprócz tego agentką grupy SD-6. Początkowo Sidney myślała, że grupa jest wydziałem CIA i że to, co robi, służy jej krajowi, jednak gdy zamordowano jej narzeczonego, dowiedziała się, że SD-6 to międzynarodowa organizacja szpiegów działających niezależnie od jakichkolwiek władz. Od tego momentu została podwójną agentką wewnątrz organizacji, pomagając CIA w rozbiciu tej niebezpiecznej grupy.

Mocną stroną serialu są częste i zgoła nieoczekiwane zwroty akcji, które sprawiają, że trudno przewidzieć, jak potoczą się dalej losy bohaterki. Scenariusz gry opracowywali ci sami autorzy, co dobrze wróży fabule.

Walka prezentuje się realistycznie, a zarazem efektownie. Sidney, w razie potrzeby, potrafi rozbroić przeciwnika i błyskotliwie mu przykopać. W trakcie rozgrywki Sidney będzie jednak nie tylko walczyć, ale skradać się, korzystać z gadżetów, zmieniać wygląd, wyciągać informacje od rozmówców. Zadania i sposoby realizacji misji będą bardzo różne.

Już teraz gra jest porównywana do takich tytułów, jak Splinter Cell i Metal Solid Gear. Warto zatem mieć oko na ten tytuł.

Alias

Gatunek: akcja/strategia

Producent: Acclaim

Premiera: III kwartał 2004

Wrażenia: świetne


Zobacz również