Asus AB-P 2800

Pierwszy miniaturowy komputer w ofercie Asusa na polski rynek. Jako jedyny z testowanych przez nas ma wyjście monitorowe DVI.

Pierwszy miniaturowy komputer w ofercie Asusa na polski rynek. Jako jedyny z testowanych przez nas ma wyjście monitorowe DVI.

Asus AB-P 2800

Asus AB-P 2800

Barebone Asusa miał trafić do testu, który publikujemy w bieżącym wydaniu. Niestety dotarł do nas już po zamknięciu prac nad tekstem. Udało się nam jednak przetestować i prezentujemy jego opis jako uzupełnienie wspomnianego materiału. Komputer Asusa nie jest podobny do testowanych bareboneów Shuttla czy MSI. Nie jest to niewielki prostokąt, lecz wąska miniwieża. Obudowę wykonano bardzo estetycznie, używając aluminium i dobrego jakościowo plastiku będącego maskownicą panelu przedniego. Asus opiera się na chipsecie ATI RS300 i mostku południowym IXP200. Procesor jaki można zainstalować to Pentium 4 z szyną 800 MHz (także Prescott). Pamięci DDR400 pracują w trybie dwukanałowym, a za generowanie grafiki odpowiada zintegrowany rdzeń Radeon 9100. Nie ma możliwości rozbudowy systemu o lepszą kartę graficzną z interfejsem AGP 8x. Są za to dwa sloty PCI pozwalające na zastosowanie dodatkowych kart rozszerzeń, np. umieszczenia w nich tunera TV.

Jedyny z DVI

Minusem "kadłubka" Asusa jest możliwość zamontowania w obudowie tylko jednego twardego dysku. Może to być napęd ATA lub Serial ATA 150. Na upartego do obudowy można włożyć dwa twarde dyski, jeden montując "domowym sposobem" w miejscu przeznaczonym na kartę PCI. Ciekawostką jest obecność na tylnym panelu podwójnego wyjścia monitorowego - analogowego VGA i cyfrowego DVI. Tego nie oferował żaden z testowanych minipecetów. Znajdziemy tu także wyjście cyfrowe audio (ale wejścia już brak), oraz wyjścia TV w standardach S-Video i kompozyt. Są także porty FireWire, USB 2.0 oraz czytnik kart flash i PCMCI (można w nim umieścić np. kartę sieci bezprzewodowej WiFi).

Informacje Asus Polska, http://pl.asus.com

Cena 950 zł


Zobacz również