Aztec

Wśród twórców gier komputerowych zapanowała moda na minione cywilizacje. Rynek zalały produkty pokryte nieśmiertelnym starożytnym pyłem. Tym razem prezentujemy poradnik do gry Aztec.

Pierwsze co ukazuje się Twoim oczom to rodzinna wioska. Porozmawiaj z Quilaztli – lekarzem. Z rozmowy dowiesz się, że masz się udać do własnego domu (to ten z czerwonym wejściem). Przeszukaj dom, znajdziesz klatkę (leży na ziemi), a w niej woreczek z ziarnami kakaowca. Przydadzą się później. Zgodnie ze wskazówkami Quilaztli udaj się do jego domu (ten z niebieskim wejściem) i porozmawiaj z nim. Stary lekarz poprosi cię abyś przyniósł mu kadzidło, znajdziesz je w posążku (w prawym rogu domu). Dalej postępuj zgodnie z zaleceniami, gdy wyjdziesz z domu będzie na Ciebie czekał “Szczyt Gór”.

Uciekaj w stronę rzeki. Wskocz do łódki. Na rzece znajduje się wysepka z domem, wyskocz z łódki i odwiedź wysepkę, niestety z drugiej strony wyjścia spotkasz strażnika. Wróć z powrotem do łódki. Aby zmylić strażników opłyń wysepkę na około, następnie wróć z powrotem na nią. Teraz droga wolna, możesz wejść do łódki z drugiej strony wyspy. Dzięki temu możesz włączyć panel mapy( WSTAW SCREEN 22). Nie masz dużego wyboru, wybierz “Dzielnice Kupców”. Gdy znajdziesz się w Tlatlelolco, odnajdź dom Tlatli – poety. Aby się do niego dostać idź prosto obok targowiska, zapytaj się o drogę sprzedawcę drewna, okaże się ze dom Tlatli stoi za jego plecami. Niestety Tlatli nie żyje, porozmawiaj z kapłanem “Jedzącym nieczystości”. Kapłan poprosi ciebie abyś zapłacił za jego prace, zrób to bez wahania. W nagrodę za swoją uczynność dostaniesz drugi naszyjnik. Rozejrzyj się w koło, pod jedną za mat na ziemi znajdziesz klejnot (przyda się w dalszej części gry). W domu poety znajdziesz jeszcze zakrwawiony pergamin, jego też weź. W tylnej części domu, spotkasz sługę poety o imieniu Tototl. Z rozmowy dowiesz się że jego pan szukał Turkusów. Wyjdź z domu. Okazało się, że strażnicy czekają aby Cię schwytać. Wróć z powrotem na tyły domu. Porozmawiaj z sługą Tlatli, Tottol powie ci o tylnym wyjściu. Podejdź do niego i gdy będzie przepływała łódka, wskocz do niej. Wróć do głównej mapy i udaj się do “Dzielnicy Rzemieślników”. Rozejrzyj się w koło.

Podejdź do człowieka stojącego koło studni i porozmawiaj z nim. Ten człowiek to Chimali, od tej pory będzie Ci pomagał w dalszej przygodzie. Chimali powie ci że tutaj nie znajdziesz Turkusów, ale mieszka tutaj Kobieta o imieniu Turkus. Turkus stoi niedaleko w dalszej części dzielnicy, na pewno ją poznasz ma czerwone włosy. W pierwszej chwili Turkus nie uwierzy w Twoją historię, zarząda dowodu. Daj jej klejnot który znalazłeś pod matą w domu poety. Turkus skieruje Ciebie do pióropusznika Chocoatla. Zanim jednak do niego pójdziesz, odpocznij bo skończył się dzień. Następnego dnia udaj się do Chocoatla, dom pióropusznika znajduje się po prawej stronie studni. Niestety łapówkarstwo istniało już w imperium Azteków, przekup niewolnika i udaj się do Chocoatla. Okaże się że ta sprawa przewyższa Chocoatla, poleci Ci abyś udał się do "Kobiety Węża”. Aby się do niej dostać, musisz ukończyć tarczę z piór. Udaj się na targ w dzielnicy kupców.

Na targu zakup barwniki i wróć do domu pióropusznika. Rozlej barwniki do foremek i zabarwiaj w nich pióra. Ułóż odpowiedni wzór i gotowe. W razie problemów porozmawiaj z Chocoatlem, on prawie sam skończy tarcze, a Ty dołożysz tylko dwa piórka.

Z tarczą udaj się do panela mapy. Tam wybierz “Plac w Tenochtitlan”. Pokręć się tam, w pewnej chwili spotkasz starca żebrającego o pieniądze. Bądź dobroduszny mu to o co prosi. Okaże się jednak że starzec nie chce pieniędzy, a w zamian da Ci złotą bransoletę (w ostatniej fazie gry podarek ten uratuje ci życie). Niestety strażnicy przy wejściu do pałacu nie wpuszczą cię do środka, Ty jednak bądź mądrzejszy i udaj się do rzeki. Po prawej stronie spotkasz przewoźnika, który za małą opłatą zawiezie Ciebie do pałacu. Wyjdź z łódki i udaj się przed siebie do stojącego mężczyzny, okaże się ze jest to poborca podatkowy, a Ciebie weźmie za swojego nowego pomocnika. Nie zaprzeczaj i wysłuchaj co ma do powiedzenia.


Zobacz również