Brother HL-2070N

Brother szykuje się do wojny na ceny. Orężem ma być nowa seria atrakcyjnych drukarek.

Brother szykuje się do wojny na ceny. Orężem ma być nowa seria atrakcyjnych drukarek.

Model sieciowy za 935 zł jest najdroższy z serii. Oprócz niego mamy jeszcze dwie drukarki GDI. Pierwsza, HL-2040 (625 zł) z portami LPT i USB oraz wolniejszy (16 str./min) model tylko z interfejsem USB (449 zł). Poza niską ceną cała seria wyróżnia się oryginalnym wystrojem.

Niski przystojniak

Nie tylko jest przyjemny dla oka, ale dzięki niewielkiemu wzrostowi i obsłudze od frontu zmieści się na tej samej półce, co stojący egzemplarz PCWK. Od frontu można ładować (250 kartek) i odbierać (100 stron) papier. Z tej samej strony jest także dostęp do zasobnika z tonerem wyjmowanego razem z wałkiem elektrofotograficznym. Obie części mają różną żywotność, nabój dwa i pół, a wałek dwanaście tysięcy stron. Pomimo oszczędnościowego oddzielenia obu materiałów eksploatacyjnych od siebie, w niewielkiej obudowie nie ma miejsca na bardziej ekonomiczne zasobniki, dlatego i koszty druku nie są niskie (11 gr/str.). Planujący intensywne użytkowanie powinni wybrać raczej modele z "dorosłej" serii HL-51xx (7 gr/str.).

Różnie z jakością

Drukarka świetnie radzi sobie z prostym drukiem. Litery są "laserowo" czarne i niepostrzępione, a prosta grafika nie ma śladów niejednorodności. Im bardziej skomplikowane zadania, tym gorzej z jakością. To normalne w urządzeniu z rozdzielczością 600x600 dpi, że jej sztuczne podwojenie do 1200 dpi znacznie zwalnia drukowanie. Na szarościach widoczna jest wyraźna faktura, drobniejsze elementy stają się nieczytelne albo wręcz giną. Granicą akceptowalnej jakości druku jest lekkie cieniowanie wykresów Excela i czcionki trzypunktowej.

Informacje Brother, tel. (22) 6077660, http://www.brother.pl

Cena 935 zł

Wyniki testów

Druk tekstu 16,7 str./min

Druk mieszany 15,0 str./min

Druk grafiki 3,2 str./min

Jakość druku tekstu 9,0

Jakość drobnego tekstu 7,5

Jakość prostej grafiki 7,1

Jakość grafiki zaawansowanej 6,9


Zobacz również