Butler 4.0

  • kj,

Butler może służyć do uruchamiania aplikacji, przeglądania dysków, ustawiania skrótów czy szukania stron w Internecie.

Butler może służyć do uruchamiania aplikacji, przeglądania dysków, ustawiania skrótów czy szukania stron w Internecie.

Program uczy się sposobu wpisywania informacji przez użytkownika i zapamiętuje popełniane literówki. Ponadto zapamiętuje często używane skróty, np. wpisanie adrb jako address book.

Butler działa jako organizator zakładek niezależnie od rodzaju używanej przeglądarki. Zakładki są dostępne od razu jako hierarchiczne menu z głównego menu programu w prawym rogu ekranu. Dodawanie nowych zakładek czy adresów URL jest łatwe: wystarczy przeciągnąć i upuścić na okno konfiguracyjne aplikacji.

Poprzednik Butlera, Another Launcher, był pierwszym programem dającym możliwość przeszukiwania Sieci z poziomu górnego menu systemu. Wbudowane w program wyszukiwarki dają sobie nieźle radę (standardowo w menu widać Google'a), ale można także dodać własne.

Butler pomaga przy kopiowaniu i wklejaniu, zapamiętując kilka ostatnich kopiowanych rzeczy. Programu możemy także użyć do przenoszenia i kopiowania plików, sterowania iTunes, zmieniania preferencji systemowych i ustawień MacOS-a X.

Konfiguracja może jest nieco zawiła na początku, ale po kilku uruchomieniach można dać sobie radę. Dodatkowo na stronie autora zamieszczony jest poradnik. Butler jest w fazie wykańczania i testów, więc na razie jest bezpłatny, ale sama aplikacja jest stabilna.

Główną zaletą programu jest jego szybkość działania i brak opłat. Nie przypomina on nachalnie o konieczności zarejestrowania się na stronie producenta, chociaż nie wiadomo, jak zmieni się sytuacja po wypuszczeniu wersji ostatecznej.

produkt: Butler

producent: Peter Maurer

cena brutto: bezpłatny

konkurenci: DragThing, LaunchBar

kontakt: HP, http://www.petermaurer.de

za:

Wiele ciekawych ustawień, szybki, bezpłatny.

przeciw:

Trudna konfiguracja programu dla początkujących.


Zobacz również