Canon Digital Ixus 430 - elegancja i jakość

Jeśli szukamy małej cyfrówki o dobrej jakości zdjęć, nowy Ixus będzie idealnym wyborem.

Jeśli szukamy małej cyfrówki o dobrej jakości zdjęć, nowy Ixus będzie idealnym wyborem.

Pod względem budowy cyfrówka nie różni się od licznego już grona poprzedników. Obudowę eleganckiej, srebrzystej kostki wykonano z metalu. Umieszczono na niej dość dużo przycisków i dźwigni, jak na aparat tej klasy. Na górze znajduje się pierścień zmiany ogniskowej usytuowany, jak u poprzedników, dookoła przycisku zwalniającego migawkę. Rozwiązanie to bywa mniej wygodne niż bardziej rozpowszechnione przyciski zlokalizowane na pleckach aparatu. W przypadku pierścienia bowiem dwie czynności - zmianę ogniskowej oraz ustawianie ostrości - wykonuje się tym samym palcem, co może opóźniać zrobienie zdjęcia.

W teście aparat wypadł niespodziewanie dobrze. Zdobył bardzo dobre wyniki w próbach ostrości i dynamiki. Świetnie odwzorował szczegóły w najjaśniejszych partiach obrazu, nie tracąc informacji, które znajdują się w najciemniejszym fragmencie kadru. Na obrazie nie pojawiły się szumy widoczne w postaci kolorowych pikseli.

Gniazda karty pamięci CF oraz akumulatorka.

Gniazda karty pamięci CF oraz akumulatorka.

Aparat, niestety, jest zasilany nietypowym akumulatorem. Przy tej wielkości cyfrówki trudno to jednak krytykować - zmieszczenie nawet dwóch ogniw typu AA w metalowej kostce Ixusa mogłoby być niemożliwe.

Urządzenie ze względu na bardzo dobrą jakość zdjęć właściwie można polecić wszystkim fotografującym, nie tylko tym, którym zależy na sprzęcie o niewielkich wymiarach i "seksownym" wyglądzie.

Dane techniczne

Cena: 2599 zł

Rozdzielczość: 2272 x 1704 (4 mln pikseli)

Ogniskowa: Odp. 36-108

Jasność obiektywu: 1:2,8-4,9

Wielkość: 87 x 57 x 28 mm

Waga: 185 g

Karta pamięci: CF/32 MB

Czułość: 50/100/200/400 ISO


Zobacz również