Canon MV300

Niewielka kamera wideo jest przeznaczona do użytku amatorskiego, gdyż rozdzielczość rejestrowanego obrazu wynosi 340 000 punktów.

Niewielka kamera wideo jest przeznaczona do użytku amatorskiego, gdyż rozdzielczość rejestrowanego obrazu wynosi 340 000 punktów.

MV 300 została wyposażona w zmiennoogniskowy obiektyw 4,2-42 mm o jasności F1.8 (10x zoom optyczny). Obraz można kontrolować na dwóch pracujących alternatywnie wyświetlaczach LCD - dużym odchylanym 2,5 cala (112 tys. pikseli) oraz umieszczonym w wizjerze 0,44 cala. Jakość wyświetlaczy oceniamy dobrze - nie występują duże zakłócenia podczas filmowania w trudnych warunkach. Podobnie można określić jakość odtwarzanego i nagrywanego dźwięku. Kamera wygodnie leży w dłoni, jest na tyle lekka, że nie ciąży obsługującemu ją filmowcowi-amatorowi. Jedyne zastrzeżenia można mieć do obsługi zoomu - ogniskowa zmienia się zbyt szybko. Ostrość obrazu jest zadowalająca. Niestety, autofokus działa powoli, co może powodować nieostre fragmenty ujęć, szczególnie gdy często zmieniane są plany. Jakość obrazu jest dobra, na co ma wpływ poprawna interpretacja barw oraz dobre działanie funkcji równoważenia balansu bieli. MV300 cechuje się małą energochłonnością (standardowy akumulator wystarcza na nagranie 108 minut filmu); zapisuje obraz na kasetach Mini DV; jest wyposażony w wyjście DV (model MV300i ma także wejście).

Canon MV300

Rodzaj: cyfrowa kamera wideo

Producent: Canon, www.canon.com

Informacje: Canon Polska, www.canon.pl

Cena: 4199 zł


Zobacz również