Canon S820D z wyświetlaczem LCD

Posługując się aparatem cyfrowym trudno jest wydrukować zdjęcia bez włączania komputera. Do niektórych modeli aparatów dołączano specjalne drukarki, ale drukowały na formatach przypominających karty kredytowe.

Posługując się aparatem cyfrowym trudno jest wydrukować zdjęcia bez włączania komputera. Do niektórych modeli aparatów dołączano specjalne drukarki, ale drukowały na formatach przypominających karty kredytowe.

Urządzenie doskonale sprawuje się nawet bez podłączenia do komputera. Wystarczy nam tylko drukarka do wydrukowania zdjęć z aparatu cyfrowego< /a> lub zapisanych na karcie typu Flash, Flash ATA PCMCIA Typpe II, Smart media. Drukarkę wyposażono w czytnik kart flash oraz adapter do podłączenia poprzez odpowiedni port na obudowie. Obok znajduje się gniazdo do bezpośredniego połączenia drukarki z aparatem za pośrednictwem złącza cyfrowego. W obudowie (opcja) można zainstalować dodatkowo panel LCD (CV100), za pomocą którego możemy podglądać zawartość karty lub aparatu cyfrowego. Na nim wyświetla się zdjęcie, dzięki czemu możemy wybrać zdjęcie do druku lub wydrukować je jako stykówki (po 2, 4, 8 i 16 zdjęć na jednej kartce). Na wyświetlaczu drukarkowym - nie panelu S30 - ustalamy rodzaj papieru, jakość druku, ilość kopii, możemy dodać do wydruku nawet datę.

#Wyświetlacz LCD# Dzięki temu modułowi możemy sprawdzić i obejrzeć te zdjęcia, które będziemy chcieli drukować, oglądając je na wyświetlaczu LCD. Oczywiście, bez podłączania z komputerem i przed wypuszczeniem dokumentu do drukowania.

Kolory i rozdzielczość

W głowicy drukarki instalujemy 6 zbiorniczków z tuszem. Dzięki nim możemy uzyskać doskonałe rezultaty w drukowaniu półtonów. Także rozdzielczość, którą sprzęt nam oferuje, jest więcej niż zadowalająca (nawet do 2400 x 1200 dpi). Wybierając opcję większej dokładności druku, należy liczyć się z dłuższym trwaniem drukowania, chociaż urządzenie uporało się dość szybko z ilustracją testową przy najwyższej rozdzielczości druku. Po zastosowaniu odpowiednich nośników, wyniki druku powinny zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych (oczywiście, jest to odpowiednio bardziej kosztowne i trwa dłużej). Papier możemy dobierać w zakresie gramatur od 64 do 105 g/m2. Można korzystać z innych nośników - powlekanych papierów, folii i naklejek.

Głowica drukująca ma każdy zbiorniczek z tuszem oddzielnie (single ink), więc nie musimy wymieniać całego zestawu po zużyciu jednego koloru.

Sterowniki i podłączenia

Drukarka komunikuje się z komputerem poprzez złącze szeregowe i USB. Sterowniki można instalować na Macu i pececie. Dodatkowo do insatalatora dołączono programy do katalogowania i ściągania zdjęć poprzez komputer oraz łączenia ich w panoramy.

Początkujących na pewno zadowoli prosta instalacja i obsługa oraz dosyć dokładna instrukcja po polsku.


Zobacz również