Chieftec BG-02B-B-B

Obudowa na miano superproduktu nie zasługuje, ale jest to trwała konstrukcja za rozsądne pieniądze

Obudowa na miano superproduktu nie zasługuje, ale jest to trwała konstrukcja za rozsądne pieniądze

Informacje: Angela http://www.angela.pl

Cena: 131 zł

Tel. (71) 3594929

Nie jest to konstrukcja dla osób, którym przede wszystkim zależy na ciekawej stylistyce a raczej szukających solidnego wykonania za rozsądne pieniądze. Szkielet jak i boki obudowy wykonano z dosyć grubej blachy, całość tworzy zwartą i stabilną bryłę, która nie przenosi drgań i nie trzeszczy przy mocniejszym dociśnięciu. Mamy możliwość bezproblemowego zainstalowania długich kart graficznych (ATI Radeon HD 4870) jak i większej płyty głównej (ASUS Maximus Extreme- 30,5x26,9 cm), niestety zasilacza o długości 18 cm nie zmieścimy (Cooler Master RS-A00-ESBA o mocy 1000 W).

Rusztowanie twardych dysków możemy szybko zdjąć po odkręceniu jednej śrubki i zamontować dyski na zewnątrz obudowy. Warto to wykorzystać, bo rusztowanie na dyski jest umieszczone w pobliżu zestawu chłodzącego procesor, który utrudnia ich montaż.

Na wyposażeniu nie znajdziemy żadnych dodatkowych wentylatorów, dlatego w testach obudowa wypadła słabo- jedna z najwyższych temperatur twardego dysku. Najprawdopodobniej będziesz potrzebował jakiegoś dodatkowego wentylatora i nie powinieneś mieć z tym problemów, bo miejsc na wentylatory nie brakuje: po jednym gnieździe przodu i tyłu na wentylatory 120x120 mm i trzy dodatkowe 80x80 mm, w ściance bocznej wspomagające schłodzenie karty graficznej, CPU jak i twardego dysku.

Zalety

  • Mocna konstrukcja
  • Możliwość zmontowania kilku wentylatorów

Wady

  • Brak dodatkowych wentylatorów na wyposażeniu


Zobacz również