Cinematte

  • kj,
  • se,

Cinematte jest tańszym i prostszym plug-inem od konkurencyjnego Primatte Chromakey. Nie jest jednak gorszy

Cinematte jest tańszym i prostszym plug-inem od konkurencyjnego Primatte Chromakey. Nie jest jednak gorszy.

Cinematte, podobnie jak opisany obok Primatte Chromakey, jest plug-inem Photoshopa, który pozwala na usunięcie ze studyjnych zdjęć jednolitego tła w kolorze niebieskim lub zielonym i nałożenie innego tła (lub zostawienie białego).

Obsługa programu jest prosta, wystarczy sfotografować interesujący obiekt na niebieskim lub zielonym tle, wczytać obraz do Photoshopa jako wierzchnią warstwę i otworzyć Cinematte, który przeniesie tło zdjęcia do warstwy tła. Jeśli parametry programu zostaną właściwie dobrane, to praca zostanie wykonana praktycznie idealnie, bez potrzeby wykonywania większych korekt. Aby efekt był zadowalający, to przy fotografowaniu półprzezroczystych detali, takich jak dym, szkło czy woda, program wymaga idealnie jednolitego niebieskiego lub zielonego tła. Często może jednak przydać się ręczna kontrola nad poprawianym obrazem, jest zresztą o wiele lepsza niż standardowy filtr Extract w Photoshopie.

W wyniku działania programu otrzymujemy ścieżkę, dzięki której możemy zaznaczyć fragment obrazu do wykasowania, można ją też edytować (przydatna funkcja, gdy chcemy np. zachować cienie).

Teoretycznie plug-in działa z plikami o maksymalnej wielkości 20 MB, ale nam udało się przetworzyć plik o objętości 50 MB, chociaż program działał wtedy dość wolno.

Cinematte jest dostępny zarówno dla PC, jak i dla Maca. Wersja dla Windows istniała już od kilku lat, ale wersja dla Mac OS-a X pojawiła się niedawno.

produkt: Cinematte

producent: Nova Design

cena: 190 USD

konkurenci: AdvantEdge, Chromakey 2.0

kontakt: http://www.novadesign.com

za:

Łatwy w obsłudze, automatyczna detekcja tła, możliwiość edycji ścieżki.

przeciw:

Dość wolny przy dużych plikach.


Zobacz również