Cyfrowa generacja

Niedrogie markowe odtwarzacze DVD, zaawansowane cyfrowidy, projektory LCD i wielokanałowe amplitunery to tylko część z interesujących nowości sprzętowych, jakie trafiły do naszego laboratorium testowego.

Niedrogie markowe odtwarzacze DVD, zaawansowane cyfrowidy, projektory LCD i wielokanałowe amplitunery to tylko część z interesujących nowości sprzętowych, jakie trafiły do naszego laboratorium testowego.

Oglądamy mistrzostwa Europy w piłce nożnej. To impreza elektryzująca wielu, szczególnie męskich, odbiorców. W tym roku będziemy także śledzili zmagania sportowców na arenach olimpijskich, w kolebce tej imprezy - Grecji. Nowoczesna technologia pozwala na zdecydowanie atrakcyjniejszy przekaz i realizację transmisji z tego typu imprez. Nasz domowy sprzęt kinowy jest z kolei niezastąpiony w przekazywaniu i kreowaniu wrażeń dających namiastkę uczestnictwa w sportowych imprezach. Duży obraz rzucany z projektora to właśnie to, na co czekają fani sportu. Teraz nie muszą udawać się do pubów, aby obejrzeć mecz na dużym ekranie. Atmosferę widowiska stworzy też dźwięk, powstający przy udziale wielokanałowego systemu złożonego z kilku kolumn podłączonych do amplitunera czy wzmacniacza mocy. Uruchamiając określone procesory cyfrowe, można się przenieść na największe stadiony świata. W tym wydaniu zebraliśmy wiele urządzeń, które powinny w tym pomóc. W przerwach pomiędzy widowiskami sportowymi można przerzucić się na filmową akcję. Tym bardziej że bez problemu można jednocześnie oglądać film i nagrywać mecz - oczywiście w cyfrowej jakości. Prezentowane na naszych łamach najnowsze nagrywarki DVD mają nie tylko napędy zapisujące filmy na płytach, ale także (w dwóch przypadkach) dyski twarde zdolne pomieścić nawet setki godzin nagrań. Rekordery DVD po raz pierwszy wyposażono w zaawansowane układy wideo pozwalające na wyświetlanie obrazu bez przeplotu.

W modelu Panasonica układ progresywnego skanowania wyznacza standard, jaki będzie występował w kolejnych modelach tej firmy - dodajmy, że poprzeczkę postawiono naprawdę wysoko. Zachęcamy zatem do zapoznania się z wrażeniami z testów, bowiem już wkrótce podobne zaawansowane układy wizyjne znajdą się w zwykłych odtwarzaczach DVD tego producenta.

W przeniesieniu akcji na ekran pomogą projektory LCD Mitsubishi i Epsona. Dźwięk przeniosą do naszych wnętrz amplitunery Marantza lub Harmana/Kardona - oba urządzenia są jednymi z najlepszych w swoich grupach cenowych. Dla osób wygodnych i o ograniczonym budżecie mamy też kilka propozycji atrakcyjnych cenowo. Pierwszą z nich jest test bardzo udanego zestawu Kody. Typowe kino w pudełku w tym przypadku pod względem jakości wykonania i brzmienia zbliża się do poziomu urządzeń dużo droższych. Supermarketową masówkę zaatakowały tym razem dwa markowe odtwarzacze DVD - Pioneer i Panasonic, które są niedrogie i bogate w zaawansowane funkcje. Z myślą o użytkownikach o wyższych wymaganiach przetestowaliśmy odtwarzacze DVD Sony i Marantza. Ten ostatni można zresztą kupić w zestawie z opisywanym przez nas amplitunerem - w komplecie oba urządzenia są oferowane po atrakcyjnej cenie.


Zobacz również