Deep Freeze Mac 2.03

Program Deep Freeze będzie przydatny dla osób, którym zdarzyło się uruchomić uszkodzony program, pobrać nieodpowiedni plik lub dokonać nieodwracalnej zmiany w Terminalu. Jest to swego rodzaju odpowiednik polecenia cofania, które działa na poziomie całego systemu.

Program Deep Freeze będzie przydatny dla osób, którym zdarzyło się uruchomić uszkodzony program, pobrać nieodpowiedni plik lub dokonać nieodwracalnej zmiany w Terminalu. Jest to swego rodzaju odpowiednik polecenia cofania, które działa na poziomie całego systemu.

<strong>Systemowa zamrażarka</strong> Po włączeniu program Deep Freeze przywraca "zamrożoną" konfigurację systemu, która jest pozbawiona wszelkich modyfikacji wprowadzonych przez użytkowników

Systemowa zamrażarka Po włączeniu program Deep Freeze przywraca "zamrożoną" konfigurację systemu, która jest pozbawiona wszelkich modyfikacji wprowadzonych przez użytkowników

Po uruchomieniu program Deep Freeze tworzy migawkę stanu systemu. Następnie można instalować oprogramowanie, tworzyć i zapisywać pliki, zmieniać ustawienia, tworzyć zakładki internetowe, a także pracować w normalny sposób na komputerze. Jednak po zrestartowaniu komputera wszystkie modyfikacje zostaną odrzucone, a program przywróci oryginalny stan systemu. Jest to więc idealne narzędzie dla administratorów pracowni komputerowych w szkołach i na uczelniach.

Kiedy program Deep Freeze jest zainstalowany na komputerze, na pasku menu i powyżej ikony dysku twardego wyświetlana jest dodatkowa ikona wskazująca, czy dysk jest "zamrożony" czy "odmrożony". W pierwszym przypadku po ponownym uruchomieniu komputera zostanie przywrócona czysta konfiguracja systemu. Stan "odmrożony" oznacza, że można dokonywać trwałych zmian w ustawieniach systemu. Jeśli na przykład konieczne jest zainstalowanie nowego oprogramowania lub wprowadzenie zmian w ustawieniach, wystarczy kliknąć ikonę na pasku menu, aby przełączyć stan dysku.

Odblokowanie dysku nie jest możliwe bez podania hasła. W razie potrzeby można też ukryć ikony programu Deep Freeze, aby nie wystawiać użytkowników na pokusę. Aby zachować pobrane lub utworzone pliki, należy zapisać je na odblokowanej partycji, dysku CD lub DVD albo na dysku zewnętrznym. Możliwe jest także użycie pamięci typu flash. Niestety, program Deep Freeze nie pozwala zablokować dysku USB lub FireWire.

Dobrą wiadomością dla administratorów sieciowych jest fakt, że testowana aplikacja współpracuje z programem Apple Remote Desktop. Asystent Deep Freeze instaluje dziewięć dodatkowych zadań, za pomocą których można zainstalować to narzędzie na grupie Macintoshy w celu ich blokowania i odblokowywania poprzez sieć. Asystent może także tworzyć dostosowane pakiety instalacyjne Deep Freeze wraz z hasłami.

Kupić, nie kupić

Deep Freeze Mac 2.03 to przejrzyste i proste w użyciu narzędzie, które dobrze spełnia swoje zadanie, jakim jest przywrócenie prawidłowego stanu komputera po jego zrestartowaniu. Administratorzy mogą skorzystać z tej aplikacji podczas czyszczenia komputerów dostępnych publicznie, a także w sytuacji, gdy konieczne jest rozwiązanie problemów. Jednak nawet indywidualni użytkownicy mogą za jego pomocą bezpiecznie testować nowe oprogramowanie lub pobierać pliki bez obawy o bezpieczeństwo swojego Macintosha.

Deep Freeze Mac 2.03

Za: Ochrona dysku twardego przed przypadkowym uszkodzeniem, proste włączanie i wyłączanie, współpraca z programem Apple Remote Desktop, niska cena.

Przeciw: Brak możliwości zabezpieczenia dysków FireWire lub USB.

Producent: Faronics Technologies

Kontakt: www.faronics.com

Cena: 30 USD


Zobacz również