Denon DVD-1910

Bogato wyposażony odtwarzacz DVD z cyfrowym złączem wideo i oczytem płyt DVD-Audio i sACD.

Bogato wyposażony odtwarzacz DVD z cyfrowym złączem wideo i oczytem płyt DVD-Audio i sACD.

Dotychczas odtwarzacze DVD Denona z niższych przedziałów cenowych prezentowały solidną jakość wykonania, lecz nie były wyposażane w nowości technologiczne, które wprowadzano tylko w najdroższych modelach. Jednak silna konkurencja wymusiła szybszą migrację zaawansowanych rozwiązań do tańszych urządzeń. Przykładem na to jest model DVD-1910, który jako jeden z nielicznych na rynku, kosztując niecałe 1400 zł, ma wyjście cyfrowe wideo DVI–D (z HDCP). Oznacza to, że np. z telewizorem z wejściem DVI lub HDMI (kompatybilne z DVI po zastosowaniu przejściówki), również obsługującym zabezpieczenia HDCP, będzie współpracował idealnie (bez tej zgodności nie można wykorzystać transmisji cyfrowej do przekazu obrazu). Denon DVD-1910 jest także wyposażony w inny bardzo istotny element – skaler Faroudji, pozwalający na zwiększenie rozdzielczości obrazu aż do trybu 1080i włącznie.

Pilot ergonomiczny i wygodny w obsłudze. Nie umożliwia niestety przełączania trybów skalowania obrazu.

Pilot ergonomiczny i wygodny w obsłudze. Nie umożliwia niestety przełączania trybów skalowania obrazu.

Doskonale zatem nadaje się do pracy z nowoczesnymi ekranami plazmowymi czy LCD z matrycami wysokiej rozdzielczości (HD). Skalowanie dostępne jest tylko na wyjściu cyfrowym. Niestety, w sekcji analogowej wideo odtwarzacz ma układy przeciętnej jakości. Obraz generowany przez urządzenie Denona cechuje się wprawdzie dobrą jakością, jednak nie lepszą od tej, jaką znamy z odtwarzaczy Pioneera czy Panasonica kosztujących 400–500 zł. Przewaga DVD-1910 objawia się w momencie użycia transmisji cyfrowej, jednak trzeba pamiętać o tym, że przy odtwarzaniu DVD widoczne będą wszelkie wady słabo nagranych filmów. Sytuacja podobna jak w przypadku wyrafinowanych zestawów audio – potrafią zepsuć przyjemność słuchania dobrze znanych płyt, wykazując ich słabą jakość techniczną. Dźwięk z odtwarzacza Denona jest bardzo dobry i dynamiczny. Urządzenie potrafi również odczytywać płyty SACD i DVD-Audio.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1395 zł

Dystrybutor Horn Distribution http://www.horn.pl

Wymiary 42 x 14 x 40 cm

Waga 9 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, progresywne skanowanie w NTSC i PAL, zaawansowane ustawianie parametrów obrazu, wirtualne pola dźwiękowe, skalowanie sygnału wideo na wyjściu DVI

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart (z RGB), komponentowe, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio 5.1, DVI-D (z HDCP)

Główni rywale

Panasonic DVD-S97 1599 zł

Doskonała jakość obrazu i dźwięku. Rewelacyjna funkcjonalność, unikalne funkcje niespotykane w wielu urządzeniach z podobnego przedziału cenowego. Skalowanie na złączu HDMI.

Samsung DVD-HD745 700 zł

Znakomita jakość dźwięku i obrazu. Odtwarza DVD-Audio i SACD. Skalowanie na DVI.

Dlaczego

Dobra jakość obrazu na wyjściu DVI, słabsza sekcja analogowa wideo. Dźwięk pełny i dynamiczny.


Zobacz również