Dracula: Zmartwychwstanie

Demoniczny hrabia Dracula został wskrzeszony i ponownie zagraża światu! Gra pod tytułem Dracula: Zmartwychwstanie umożliwi nam podjęcie krucjaty przeciwko złemu i odrażającemu wampirowi. Produkt będzie mieszanką elementów przygodowych i logicznych, z zajmującą fabułą i dynamiczną akcją rodem z najlepszych horrorów.

Wywodząca się z Francji firma Cryo Interactive znana jest przede wszystkim z różnego rodzaju przygodówek. Blisko rok temu wydała ona na rynku zachodnim grę zatytułowaną Dracula: Resurrection, która została ciepło przyjęta zarówno przez użytkowników, jak i krytyków. Aktualnie dobiegają końca prace nad polskim wydaniem (podtytuł zmieniono na „Zmartwychwstanie”) rzeczonego produktu. Dystrybucją gry na terenie Polski zajmie się firma CD Projekt, a oficjalna premiera odbędzie się prawdopodobnie na początku kwietnia 2001 roku.

Warstwa fabularna będzie kontynuacją wątku zawartego w popularnej powieści irlandzkiego pisarza Brama Stokera. Akcja rozpocznie się w roku 1904 w Londynie, a użytkownik przejmie kontrolę nad postacią Jonathana Harkera. Człowiek ten siedem lat wcześniej zabił demonicznego Draculę, ale przy okazji stracił najdroższego przyjaciela - Quinceya Morrisa. Straszliwy wampir jakimś cudem powrócił do świata żywych i ściągnął do swego zamku wybrankę serca głównego bohatera, niewiastę o imieniu Mina. Gracz zostaje zmuszony do podjęcia niebezpiecznej wyprawy w głąb Transylwanii, celem uratowania ukochanej przed niechybną śmiercią.

Rozgrywka będzie podzielona na trzy duże akty, a jej przebieg obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby (interakcja ze środowiskiem za pomocą intuicyjnego interfejsu point&click). Na naszej drodze napotkamy mnóstwo zagadek oraz skorych do rozmowy osób. Nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji, no i oczywiście sporej dawki adrenaliny.

Programiści z Cryo Interactive przyzwyczaili nas już do wysokiej jakości oprawy wizualnej w swoich dziełach. Nie inaczej ma być tym razem, gdyż renderowaniem grafiki zajmie się zaawansowany „silnik”, dysponujący bogatym wachlarzem efektów specjalnych. Dzięki temu ujrzymy na ekranie lokacje emanujące ogromem detali, a także plastyczne postaci o realistycznym wyglądzie i zachowaniu (gestykulacja i ruchy mimiczne twarzy podczas rozmów itp.). Nie gorzej zaprezentują się efekty dźwiękowe oraz muzyka. Ta ostatnia będzie włączać się tylko w najważniejszych momentach rozgrywki, potęgując dodatkowo upiorny nastrój.

Mimo, iż Dracula: Zmartwychwstanie dotrze nad Wisłę z prawie rocznym opóźnieniem, to nie powinniśmy być zawiedzeni. Gra z pewnością nie straciła ani trochę na aktualności, gdyż zastosowane w niej rozwiązania należą do wyjątkowo nowoczesnych. Dodatkowymi atutami omawianego produktu staną się niewątpliwie: profesjonalna polska wersja językowa, niewygórowana cena detaliczna (79 PLN za dwie płyty CD) oraz niewielkie wymagania sprzętowe – w zupełności wystarczy komputer z procesorem Pentium 166 MHz i 32 MB pamięci RAM.


Zobacz również