Eizo FlexScan L550

  • kj,

17-calowy FlexScan L550 ma ergonomiczną obudowę z dość cienką ramką. Ciekawie skonstruowana jest stopka, jej część stanowi sam panel.

17-calowy FlexScan L550 ma ergonomiczną obudowę z dość cienką ramką. Ciekawie skonstruowana jest stopka, jej część stanowi sam panel.

Monitor można powiesić na ścianie lub umieścić na ramieniu bez demontażu stopki. W obudowie znajduje się zasilacz. Menu jest tradycyjne dla monitorów Eizo, ale niezbyt rozbudowane. Niewiele jest funkcji do manipulowania kolorem (standardową temperaturę można przestawić tylko na 6500 lub 9300 stopni K). Można za to ręcznie dodawać i odejmować każdy kolor RGB. Przydatna jest funkcja automatycznego ustawiania jasności w zależności od panujących warunków oświetleniowych. Do jej działania trzeba się jednak przyzwyczaić. Automatyczna kontrola jasności obrazu działa z kilkusekundowym opóźnieniem (oczywiście tylko wtedy, gdy nagle pojawi się bądź zniknie dodatkowe źródło światła, gdy odbywa się to płynnie, proces jest niezauważalny). Jasność zmienia się jednak na zasadzie pewnych skrajności, obraz jest bądź za ciemny, bądź za jasny. Bez problemu udało się nam znaleźć odpowiednie uniwersalne ustawienie jasności obrazu i automatyczną kontrolę jasności wyłączyliśmy.

Jakość wyświetlanego obrazu jest świetna, bardzo ładnie odwzorowywane są kolory, a sam obraz jest ostry. Pewną wadą jest zmiana odcieni kolorów przy zmianie kąta widzenia. Patrząc pod innym kątem w pionie obraz wydaje się jaśniejszy lub ciemniejszy, przy zmianie zaś kąta w poziomie - bardziej żółty. Zalecane więc jest patrzenie na ekran bezpośrednio z przodu. Monitor wyposażono w wejścia cyfrowe i analogowe. Oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, czarnej i szaro-czarnej. Monitor objęty jest 5-letnią gwarancją.

produkt: FlexScan L550

producent: Eizo, http://www.eizo.pl

cena: 2700 zł

konkurenci: Benq, CTX, iiyama, NEC, Sony

kontakt: Alstor, http://www.alstor.com.pl

za:

Bardzo dobra jakość orazu, układ kontrolujący jasność obrazu, niska cena.

przeciw:

Różne odcienie kolorów przy zmianie kata widzenia.


Zobacz również