Euro 2016: koniec z darmowym oglądaniem wszystkich meczów

Transmisje meczów Euro 2016 na zagranicznych kanałach zostaną zablokowane dla kibiców w Polsce.

Część meczów Euro 2016 można oglądać za darmo w kanałach otwartych (Polsat, TVP). Chcąc obejrzeć wszystkie trzeba liczyć się z wykupieniem dostępu na kanałach (platformach) płatnych, lub pogodzić się z komentarzem w innym języku i śledzić zmagania piłkarzy na zagranicznych kanałach (np. niemieckie ZDF, ARD czy SAT 1) dostępnych z poziomu kablówek oraz platform cyfrowych. Dla osób korzystających do tej pory z tej drugiej darmowej opcji mamy niepokojące informacje: Stowarzyszenie Sygnał podjęło działania mające na celu zablokowanie sygnału wspomnianych kanałów na terenie Polski.

"Niemieckie stacje nie mają licencji na pokazywanie meczów Euro 2016 w Polsce, tylko na Niemcy" - tłumaczy Jarosław Mosiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał dodając, że już od poniedziałku jakość transmisji, która docelowo ma być całkowicie odcięta, pogorszyła się.

Zobacz również:

Pozew zbiorowy przeciwko Ipla.pl

Przy tej okazji warto przypomnieć, że nawet decydując się na wykup dostępu do transmisji wszystkich meczów Euro 2016 nie możemy być pewni dostarczonej usługi. Tak jest w przypadku serwisu Ipla, który niestety nie "wyrabia się" z zapewnieniem sygnału odpowiedniej jakości, co objawiało się w przypadku części osób zacinaniem obrazu niepozwalającym praktycznie na obejrzenie meczu. Sytuacja ta doprowadziła nawet do tego, że na Facebooku powstała strona "Zbiorowy pozew przeciw Ipla.pl".


Zobacz również