Flow Charts Professional

Schematy algorytmów, struktury organizacyjne, diagramy przepływów - to wszystko możesz przygotować za pomocą Flow Charts Professional.

Schematy algorytmów, struktury organizacyjne, diagramy przepływów - to wszystko możesz przygotować za pomocą Flow Charts Professional.

Jest to proste i wygodne narzędzie do rysowania różnego typu schematów przepływów. Rysowanie bloków i strzałek nie będzie trudne dla nikogo, kto miał styczność z jakimkolwiek programem graficznym. Pracę ułatwia możliwość zaznaczania grup obiektów i kopiowanie ich za pomocą Schowka. Każdy nowy blok ma przypisane pole opisu - kliknij obiekt prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Edytuj opis z menu podręcznego. Domyślne pole opisu przydatne byłoby również dla wszelkiego typu strzałek, niestety takiej opcji w programie brakuje. Opisy strzałek Flow Charts Professional możesz przygotować za pomocą odrębnych pól tekstowych, co nie jest może trudnym, ale dość żmudnym zadaniem. Wszystkie obiekty na schemacie można przemieszczać nie tylko na powierzchni schematu, ale można też ustalić kolejność ich wyświetlania. Możesz określić, który obiekt ma przesłaniać inne, a który - znajdować się najniżej. Ta opcja nie zawsze działa zgodnie z oczekiwaniami użytkownika, np. przesunięty na dół blok zawsze zasłania umieszczoną "na górze" bitmapę.

Przydatne blokowanie

Podczas pracy nad dużymi schematami bardzo pomocna okazuje się opcja blokowania obiektów. Wystarczy zaznaczyć blok lub grupę bloków i wcisnąć kombinację [Ctrl 1]. Zablokowane obiekty nie mogą być zmieniane. Dzięki temu unikniesz przypadkowego przesunięcia ułożonych wcześniej elementów. Odblokowanie obiektów (wszystkich jednocześnie) odbywa się za pomocą skrótu [Ctrl 2]. Wszystkie obiekty schematu rozmieszczane są zgodnie ze zdefiniowaną siatką. To rozwiązanie ułatwia pracę, a odległość pomiędzy dwoma punktami siatki można dowolnie zmieniać, uzyskując pożądaną precyzję rysowania. Interfejs aplikacji nie jest trudny, ale użytkownik musi samodzielnie odkryć wszystkie możliwości i tajniki aplikacji metodą prób i błędów. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Informacje Play

http://www.play.com.pl

Cena 19 zł


Zobacz również