Gadżety pod choinkę

digit przedstawia kilkanaście gadżetów, które będą najlepszym prezentem świątecznym dla każdego sympatyka komputerów. Od dawna przecież wiadomo, że w każdym z nas ukryte jest dziecko, które od czasu do czasu potrzebuje nowej zabawki. Niektóre przedmioty nie są dostępne w Polsce i trzeba je zamawiać przez Internet, ale czy w XXI wieku może to stanowić jakąś przeszkodę?

digit przedstawia kilkanaście gadżetów, które będą najlepszym prezentem świątecznym dla każdego sympatyka komputerów. Od dawna przecież wiadomo, że w każdym z nas ukryte jest dziecko, które od czasu do czasu potrzebuje nowej zabawki. Niektóre przedmioty nie są dostępne w Polsce i trzeba je zamawiać przez Internet, ale czy w XXI wieku może to stanowić jakąś przeszkodę?

Cisza jest złotem

Każdemu zdarzają się dni, kiedy chce odciąć się całkowicie od otoczenia, a w szczególności od współpracowników prowadzących głośne rozmowy przez telefon. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie słuchawek ER-6i firmy Etymotic Research, które po włożeniu do uszu całkowicie blokują dźwięki z zewnątrz, zapewniając jednocześnie wspaniałą jakość dźwięku z iPoda lub innego źródła muzyki, choć oczywiście nie musimy słuchać niczego poza dźwiękami ciszy.

Producent: Etymotic Research, http://www.etymotic.com

Cena: 149 USD

Poznaj Nemo

Większość aparatów fotograficznych nie pozwala na robienie zdjęć w morzu lub jeziorze. Warto więc zainwestować w wodoszczelną obudowę dla posiadanej cyfrówki. Na przykład obudowa Olympus PT-016 zapewnia wygodny dostęp do większości przycisków aparatu, umożliwia fotografowanie z lampą błyskową i jest wodoodporna do głębokości 40 metrów.

Specjalna osłona celownika umożliwia podgląd zdjęć podczas zanurzenia. Należy zwrócić uwagę, że obudowa PT-016 jest przeznaczona tylko dla trzech aparatów firmy Olympus. Informacje o innych obudowach i listę zgodnych urządzeń można znaleźć na stronie producenta.

Producent: Olympus, http://www.olympus.com

Cena: około 1400 zł

Szpiedzy tacy jak my

Wyobraźmy sobie, że chcemy szybko skopiować tajne plany konkurencji. Po wślizgnięciu się do biura podłączamy nasze "pióro" do portu USB komputera i przegrywamy żądane pliki, a następnie niepostrzeżenie opuszczamy biuro. Wszystko to jest możliwe dzięki pamięci typu flash o długiej nazwie DiskGo USB 2.0 Flash Drive Plus Ink Pen o pojemności 32 MB. Oczywiście to urządzenie można wykorzystać również do tak prozaicznych celów, jak przenoszenie własnych plików między pracą i domem oraz do pisania raportów dla nudnego szefa.

Producent: Edge Tech, http://www.edgememory.com

Cena: 36 USD

Mniejsze obciążenie

Każdy zawodowy fotograf nosi w torbie wiele akcesoriów i obiektywów do aparatu fotograficznego. Czy warto więc dźwigać dodatkowo komputer przenośny tylko po to, żeby od czasu do czasu przegrać zrobione zdjęcia na dysk twardy?

Na szczęście istnieje lepsze rozwiązanie - SmartDisk FlashTrax ma wbudowany ekran LCD o przekątnej 3,5 cala, który pozwala na przeglądanie zdjęć. Wbudowany dysk twardy może mieć pojemność 20, 40 lub 80 GB, co powinno wystarczyć na wiele tysięcy zdjęć i plików wideo, a nawet plików dźwiękowych.

Po powrocie do domu wystarczy podłączyć to sprytne urządzenie do komputera za pomocą kabla USB, dzięki czemu będzie widoczne w systemie jako dodatkowy dysk twardy. Dostępny jest także port wideo, za pomocą którego można połączyć je z telewizorem.

Producent: SmartDisk, http://www.smartdisk.com

Ceny: 400 USD (20 GB), 500 USD (40 GB) lub 700 USD (80 GB)

Ministatyw

Wielu początkujących fotografów robi autoportrety, trzymając aparat w wyciągniętej ręce. Później przychodzi odkrycie - aparat jest zwykle wyposażony w samowyzwalacz, dzięki czemu można go umieścić na płaskiej powierzchni i zrobić zdjęcie. Na szczęście istnieje wygodniejsze rozwiązanie - statyw Hakuba Multipod, który po rozłożeniu ma wysokość około 25 cm. Po złożeniu zajmuje tylko 19 cm i waży około 140 g. Podstawka montażowa umożliwia użycie niewielkich aparatów, a dzięki specjalnym zaciskom możliwe jest nawet zamocowanie aparatów komórkowych!

Producent: Hakuba, http://www.hakuba.com

Cena: 17 USD

Druga warstwa

Cyfrowe wideo przypomina potwora z japońskich filmów grozy, który pożera wszystko, co spotka na swojej drodze. Jeszcze dwa lata temu wydawało się nam, że dysk DVD o pojemności 4,7 gigabajta zapewnia ogromną ilość miejsca dla danych. Obecnie coraz większą popularność zyskuje standard DVD+R DL (znany także jako DVD+R9), który umożliwia zapisanie na dysku dwuwarstwowym do 8,5 GB danych, czyli około 4 godzin filmu w formacie MPEG-2 DVD.

Do zapisywania płyt z prędkością 16x można użyć na przykład nagrywarki LaCie d2 w wygodnej obudowie zewnętrznej.

Producent: LaCie, http://www.lacie.com

Cena: 230 USD

Nośnik to podstawa

Nasi Czytelnicy nie tworzą filmów, tylko arcydzieła kinematografii. Jako takie, wymagają specjalnych nośników DVD, na których będą nagrywane.

Dobrym przykładem są tu płyty DVD-R i DVD-R firmy Verbatim o nazwie DigitalMovie, na których można nagrać do dwóch godzin filmu. Płyty można kupować zarówno pojedynczo, jak i w paczkach po 5 i 10 sztuk. Cena jednej płyty wynosi od 7 do 10 zł.

Producent: Verbatim, http://www.verbatim.com

Cena: cena 7 - 10 zł

Dziękuję za pamięć

Słynne szwajcarskie scyzoryki mogą być używane nie tylko do wycinania imienia ukochanej na ławce. SwissMemory firmy Victorinox to kieszonkowy scyzoryk, wyposażony w ostrze, śrubokręt, cążki, nożyczki, pilniczek, długopis oraz 64 lub 128 MB pamięci USB typu flash.

Producent: Victorinox, http://www.victorinox.com

Cena: 300 zł (64 MB), 375 zł (128 MB)

Naładuj się

Kurtka Solar Jacket firmy ScottEvest jest wyposażona w trzydzieści kieszeni, w których można trzymać praktycznie wszystko - od telefonu komórkowego, przez cyfrowego asystenta PDA, aż po iPoda lub inny odtwarzacz MP3. Jedną z najfajniejszych rzeczy są baterie słoneczne umieszczone z tyłu kurtki, zasilające wszystkie urządzenia USB - oczywiście pod warunkiem, że akurat świeci słońce. Jeżeli okaże się, że kurtka Solar Jacket jest zbyt udziwniona (lub zbyt droga), możemy kupić tańszy plecak Voltaic, wyposażony w podobne baterie słoneczne.

Producent: ScottEvest http://www.scottevest.com , Voltaic Systems http://www.voltaicsystems.com

Cena: 535 USD (kurtka)

Cena: 229 USD (plecak)

Kawę, poproszę!

10Ile razy zdarzało się nam, że przyniesiona na biurko kawa przez konieczność przeprowadzenia dłuższej rozmowy telefonicznej całkowicie wystygła? Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu. ThinkGekk USB Cup Warmer jest podłączany do portu USB w komputerze i podgrzewa kubek z napojem przez 30 minut.

Producent: ThinkGeek, http://www.thinkgeek.com

Cena: 13 USD

Gorąca głowa

Słuchawki, czy czapka?

Dzięki czapce Burton Headphone Beanie nie trzeba już podejmować tak trudnego wyboru przed wyjściem w mroźną, zimową noc.

Nauszniki zostały wyposażone w słuchawki, natomiast na kablu słuchawkowym znajdują się przyciski do ustawiania głośności, jeśli odtwarzacz MP3 jest ukryty gdzieś głęboko w kurtce.

Producent: Burton, http://www.burton.com

Cena: 40 USD

Szybkie chłodzenie

Większość komputerów przenośnych jest wyposażona w wentylator chłodzący procesor i inne układy elektroniczne. W jaki jednak sposób ma się chłodzić użytkownik? Odpowiedzią jest Kensington FlyFan - mały, przenośny wiatraczek, podłączany do portu USB w komputerze.

Ramię wiatraczka jest elastyczne i wytrzymałe, dzięki czemu można umieścić je w dowolnym położeniu. Sam wiatraczek jest wykonany z miękkiego materiału, dzięki czemu użytkownik nie skaleczy się, nawet jeśli spróbuje włożyć w niego palec.

Producent: Kensington, http://www.kensington.com

Cena: okolo 95 zł

Rzeźba nowoczesna?

Dzięki programowi GarageBand nawet domorośli muzycy mogą nagrywać swoją muzykę na komputerze. W jaki jednak sposób można nagrać swój głos? To wyjątkowo prosta czynność dzięki mikrofonowi MacMice MicFlex. Jest to unikalny mikrofon podłączany do portu USB, który można wykorzystywać do wielu celów. Elastyczne ramię mikrofonu można wyginać w różnych kierunkach. Mikrofon można także odłączyć od podstawy i podłączyć bezpośrednio do portu USB komputera.

Producent: MacMice, http://www.macmice.com

Cena: 50 USD

Podziel się miłością

Prawdziwy fan muzyki lubi cieszyć się swoimi odkryciami z innymi. Dzięki dwóm przenośnym systemom głośników firmy Harman Multimedia można słuchać muzyki w dowolnym miejscu. JBL OnTour (na zdjęciu) można podłączyć do komputera, odtwarzacza MP3, odtwarzacza CD lub innego urządzenia audio, które jest wyposażone w złącze minijack. Jeszcze lepszą jakość dźwięku zapewnia JBL OnStage ze specjalnym adapterem dla wszystkich iPodów (możliwe jest także podłączenie innych urządzeń).

Producent: Harman Multimedia, http://www.harman-multimedia.com

Cena: 100 USD (JBL OnTour), 200 USD (JBL OnStage)

Cyfrowy boom-box

Typowy obrazek z amerykańskich filmów to Murzyn niosący na ramieniu wielki magnetofon, z którego dudni basem muzyka. iBoom firmy Digital Lifestyle Outfitters to boom-box dla nowej generacji, która muzyki słucha z iPoda. iBoom jest wyposażony w radio, miejsce do umocowania iPoda i głośniki o mocy 20 W. Ponieważ urządzenie może być zasilane bateriami, można zabrać je w dowolne miejsce.

Producent: Digital Lifestyle Outfitters, http://www.everythingipod.com

Cena: 149 USD

Ruchome obrazki

Kamera internetowa Apple iSight jest dostępna już od dłuższego czasu, ale w dalszym ciągu zapewnia wysoką jakość obrazu podczas pogawędek wideo ze znajomymi i rodziną. A w nowym systemie operacyjnym Mac OS X Tiger, który pojawi się wiosną przyszłego roku, będą nowe funkcje umożliwiające prowadzenie wideokonferencji między większą grupą użytkowników iChata.

Producent: Apple Computer, http://www.apple.com

Cena: okolo 890 zł

Sexy t-shirt

Co można kupić maniakowi komputerów, który ma już wszystko? Oczywiście t-shirt ze specjalnym miejscem do przenoszenia różnych urządzeń. Dostępna w dwóch kolorach (czarnym lub białym) koszulka ma pośrodku suwak ukrywający dwie kieszenie, w których może zmieścić się telefon komórkowy, odtwarzacz MP3 lub inne urządzenie. Czyż nie jest to fascynujące?

Producent: Koyono, http://www.koyono.com

Cena: 35 USD

Natychmiastowe zdjęcia

A teraz coś dla młodych rodziców, którzy zajęci karmieniem niemowlaka i zmianą pieluch nie mają czasu na wydrukowanie setek cyfrowych zdjęć malucha.

Zadanie to staje się znacznie prostsze dzięki niewielkiej drukarce Epson PictureMate.

Po włożeniu praktycznie dowolnej karty pamięci można z jej pomocą błyskawicznie wydrukować odbitki 10 x 15 o wysokiej jakości.

Producent: Epson, http://www.epson.pl

Cena: 950 zł


Zobacz również