Galaxy S8 - pełna specyfikacja, ceny i zdjęcia "live"

Potężny "wyciek" informacji na temat Galaxy S8: zdjęcie "live", pełna specyfikacja, data premiery, ceny.

Galaxy S8 - potężny "wyciek"

Galaxy S8 to obecnie chyba najbardziej oczekiwany przez rynek mobilny smartfon. Dzięki "sieciowemu donosicielowi" @evleaks (Evan Blass) doczekaliśmy się właśnie największego "wycieku" na temat tego urządzenia.

Galaxy S8 - Wyświetlacz

Galaxy S8 oferowany będzie w dwóch wariantach: z ekranem QHD Super AMOLED o przekątnej 5,8 cala i 6,2 cala. Panele będą zakrzywione wzdłuż dłuższych krawędzi i cechował je będzie nietypowy stosunek boków 18.5:9. Ponadto wspierać mają technologię będąca odpowiednikiem 3D Touch.

Zobacz również:

Galaxy S8 - SoC

Galaxy S8 skorzysta z 10-nanometrowedgo układu Qualcomm Snapdragon 835 lub Exynos. Dzięki temu, w porównaniu do Galaxy S7, zaoferuje o 11% wyższą wydajność, o 23% wyższą wydajność graficzną i o 20% wyższą efektywność energetyczną, co przełoży się na zapewnienie użytkownikowi nowych możliwości a także na wydłużenie czasu pracy na baterii.

Galaxy S8 - akumulator

Przechodząc do wspomnianych baterii, zastosowany w większym Galaxy S8 akumulator ma mieć pojemność 3500 mAh, natomiast w miejszym wydaniu 3000 mAh.

Galaxy S8 - pamięć

Pamięć RAM w Galaxy S8 ma pozostać na niezmienionym poziomie: 4 GB. Pamięć wewnętrzna ma być zwiększona do 64 GB (plus microSD)

Galaxy S8 - aparaty

Główny aparat Galaxy S8 cechować mają: matryca 12 MP, przysłona f/1.7, nowe "wizualne funkcje wyszukiwania". Aparat do selfie: matryca 8 MP, przysłona f/1.7, skaner siatkówki oka Iris.

Galaxy S8 - skaner linii papilarnych

Skaner linii papilarnych ma być przeniesiony do tyłu i umieszczony obok obiektywu.

Galaxy S8 - złącza

Na dole Galaxy S8 miejsce znajdzie złącze USB Type-C oraz, ku uciesze wielu osób, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Galaxy S8 - oprogramowanie

Galaxy S8 oczywiście będzie pracował pod kontrolą Androida Nougat. Użytkownik otrzyma do dyspozycji wirtualnego asystenta Bixby, który ma być ponoć zdolny do wykonywania znacznie bardziej skomplikowanych komend niż jego odpowiednik z platformy Apple (Siri).

Galaxy S8 jak komputer

Galaxy S8 zaoferuje funkcję Samsung DeX, która podobnie jak Continuum Microsoftu, pozwalać ma na zamienienie smartfona w komputer (wystarczy do specjalnej stacji dokującej podłączyć monitor, mysz i klawiaturę).

Galaxy S8 - kiedy premiera?

Galaxy S8 powinien mieć premierę 29 marca, natomiast premierę rynkową 21 kwietnia.

Galxay S8 - ceny

Mniejsza wersja Galaxy S8 ma kosztować ponoć 799 euro, natomiast większa 899 euro.

Galaxy S8 na zdjęciu "live"

Na koniec dodam jeszcze tylko zdjęcie, które zdaniem Evana Blassa przedstawia smartfon Galaxy S8.

Samsung Galaxy S8 (źródło: venturebeat.com)

Samsung Galaxy S8 (źródło: venturebeat.com)


Zobacz również