Galeria Zooma - Beata Pawlikowska

Pół życia spędza w Ameryce Południowej, gdzie wędruje po dżungli amazońskiej i mieszka z Indianami w ich wioskach. Nadała pierwsze w historii polskiego radia relacje z serca Puszczy Amazońskiej.

Pół życia spędza w Ameryce Południowej, gdzie wędruje po dżungli amazońskiej i mieszka z Indianami w ich wioskach. Nadała pierwsze w historii polskiego radia relacje z serca Puszczy Amazońskiej.

Na pytanie, gdzie się czuje lepiej, mówi "Nie potrafię odpowiedzieć. Każde z tych miejsc jest inne i każde pociąga mnie w inny sposób. W Warszawie prowadzę życie miejskie i korzystam ze wszystkich udogodnień, jakie nam daje nasza cywilizacja. Uwielbiam jeździć samochodem, surfować po Internecie, słuchać muzyki, oglądać telewizję. W dżungli wiosłuję przez tydzień po amazońskiej rzece, żywiąc się tylko mąką z manioku i rzeczną wodą. Zupa z ryby to święto. Wsłuchuję się w tajemnicze odgłosy puszczy tropikalnej, spotykam tapira, siedzę wieczorem z szamanem przy ognisku... Jak to porównać? To dwa zupełnie różne światy. W każdym z nich łatwo się odnajduję i żyję z przyjemnością, chociaż zawsze przychodzi taki moment, kiedy będąc w Warszawie pragnę już wrócić do dżungli i odwrotnie. I wtedy zwykle wyjeżdżam".

<hr size=1 noshade>Beata Pawlikowska

Pisarka, podróżniczka, dziennikarka.

Dwukrotna zdobywczyni I miejsca w konkursie Klubu Publicystyki Turystycznej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP (2001, 2002) za najlepsze reportaże zagraniczne opublikowane w Polsce.

Nominowana do nagrody Grand Press za audycję "Świat według Blondynki" (2002).

Zdobywczyni I miejsca w plebiscycie na osobowość radiową "Zdobywcy Eteru 2003" oraz I miejsce w kategorii "Perełki radiowe" za audycję "Świat według Blondynki" w plebiscycie Media FM.net (2003).

Autorka kilku wystaw fotografii. M. in. w ramach festiwalu MediaTravel w Łodzi prezentowała cykl zdjęć "Moje życie nad Amazonką".

Autorka audycji podróżniczej "Świat według Beaty Pawlikowskiej" w I Programie Polskiego Radia.

Autorka siedmiu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic "Blondynka u szamana" (2004). Swoje książki ilustruje własnymi fotografiami i rysunkami.

Wieczorami maluje obrazy na płótnie.

http://www.beatapawlikowska.com


Zobacz również