Google przejmie pełną kontrolę nad smartfonami Nexus

Firma Google zamierza wprowadzić istotne zmiany do programu Nexus skutkujące odsunięciem od procesu projektowania smartfonów producentów.

Smartfony (i tablety) z linii Nexus to urządzenia, które budowane są w ramach współpracy firmy Google z producentami sprzętu takimi jak Samsung, HTC, LG, Motorola i LG. Serwis The Information donosi jednak, że program Nexus czekają poważne zmiany. Internetowy gigant chce bowiem podobnie jak Apple w przypadku iPhone'ów od początku do końca odpowiadać za projekt "czystych androidowych" smartfonów. W takim przypadku producenci sprzętu byliby więc odpowiedzialni jedynie za przyjęcie zlecenia na produkcję konkretnego urządzenia.

Dlaczego?

The Information twierdzi, że "Google nie chce aby dochody z jego usług w przypadku smartfonów z najwyższej półki były tak jak w tej chwili na łasce Apple". Chodzi więc o pieniądze, które mogą odpłynąć od Google, gdy twórca iPhone'a rozbudowuje własne usługi sieciowe.

Zobacz również:

Kiedy?

Niestety nie wiadomo, czy tegoroczny Nexus będzie pierwszym smartfonem nowej fali, czy też ostatnim, który będzie również sygnowany marką producenta o co stara się ponoć mocno firma HTC.


Zobacz również