H/K AVR 230

Brzmienie tego amplitunera na długo pozostanie nam w pamięci. Konkurencja ma trudne zadanie, by to zmienić.

Brzmienie tego amplitunera na długo pozostanie nam w pamięci. Konkurencja ma trudne zadanie, by to zmienić.

Harman/Kardon zmienił stylistykę nowych modeli i to zdecydowanie oceniamy na plus. O ile do brzmienia amerykańskich urządzeń nie można było mieć zastrzeżeń, o tyle wątpliwości budziły ich czarne, zwaliste skrzynki obudów. Teraz dolne pasy przedniego panelu są srebrne, a mniej więcej od połowy wysokości ścianki widnieje czarne przezroczyste pleksi, spod którego są wyświetlane informacje na wielkim wyświetlaczu. Pokrętło głośności jest już wyjątkowo nietypowe - duże i emanujące wokół niebieską poświatą, którą można wyłączyć, by nie odwracała uwagi widzów od akcji na ekranie. AVR 230 to urządzenie 6.1. Dysponuje mocą 6 x 50 W, co z pozoru nie wydaje się imponujące. Jednak warto zaznaczyć, że podane wartości są prawdziwe, czego często nie można powiedzieć o większości wzmacniaczy konkurentów. Dekoderów cyfrowych jest tu pełen zestaw, a oprócz "obowiązkowych" DTS ES, DD EX i DPL II jest także firmowy Logic7. Ustawień urządzenia najłatwiej dokonać za pomocą czytelnego menu ekranowego. Przy ustawieniu wysterowania poszczególnych kolumn warto skorzystać z wizytówki Harmana, czyli systemu automatycznej kalibracji EzSet, składającego się z mikrofonu umieszczonego w pilocie i odpowiedniego procesora analizującego sygnały zebrane podczas generowania serii sygnałów testowych. Bardzo istotne dla wygody użytkowania jest to, że system konfigurujemy dla każdego wejścia osobno. Oznacza to, że inaczej kolumny możemy dostroić dla sygnałów z DVD, a inaczej np. dla ścieżek TV czy konsoli gier. Konfiguracja taka dotyczy wszystkich aspektów ustawień, włącznie z dostrojeniem pracy dekoderów cyfrowych czy częstotliwości odcięcia przypisanych poszczególnym kolumnom. Brzmienie niewysoko plasowanego w hierarchii produktów Harmana amplitunera AVR 230 po prostu zachwyca. Dźwięk przede wszystkim krystalicznie czysty i perlisty. Rejestry średnie, górne i dolne są doskonale spasowane, lecz zarazem przejrzyste i obfite. Scena dźwiękowa zyskuje nowy wymiar, a dźwięk otacza nas szczelnym kręgiem.

Informacje

Typ amplituner

Cena 3399 zł

Dystrybutor P.H. Ryszard Bałys http://www.rb.com.pl

Wymiary 44 x 16,8 x 38,1 cm

Waga 12,4 kg

Funkcje DPL II, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, VMAx, Logic7, EzSet, ograniczenie poziomu maksymalnego wysterowania, programy DSP, tuner radiowy z RDS, przyciemnianie wyświetlacza, OSD, oddzielne ustawienia dla każdego ze źródeł, ustawienia częstotliwości odcięcia dla każdej z kolumn

Złącza wejście analogowe 7.1, wejście pre-out 7.1, słuchawkowe, 4 wejścia cyfrowe (2 optyczne i 2 koncentryczne), 2 wyjścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne), 4 wejścia i 2 wyjścia S-Video i kompozyt, 6 wejść i 3 wyjścia liniowe audio, 2 wejścia i wyjście komponentowe wideo, wejście i wyjście remote (do łączenia urządzeń Harmana w system sterowany jednym pilotem)

Dlaczego

Brzmienie bezkonkurencyjne. Dobra funkcjonalność i wyposażenie. Kalibracja pilotem i niepowtarzalny wygląd.


Zobacz również