HP Photosmart R707 pięciomegowiec

Najnowszy kompakt HP różni się od innych modeli tego producenta głównie stylistyką.

Najnowszy kompakt HP różni się od innych modeli tego producenta głównie stylistyką.

Obudowa aparatu jest wykonana z dwóch materiałów - nierdzewnej stali na froncie cyfrówki oraz przyjemnego w dotyku plastiku, z którego zrobiono pozostałą część cyfrówki.

Aparat nie został wyposażony w typowe koło zmiany trybów pracy. Sterowanie funkcjami odbywa się wyłącznie za pomocą przycisków. Na górze znajdują się dwa przyciski trybów pracy, przy użyciu których można wybrać profile sytuacyjne (zdjęcia sportowe, krajobraz czy portret) oraz tryb wideo.

Na pleckach aparatu, pod kciukiem prawej dłoni, umieszczono przyciski zmiany ogniskowej. Poniżej znajdują się "strzałki" przeznaczone do nawigacji w menu. Wokół wyświetlacza LCD rozmieszczono 7 pozostałych przycisków, w tym 2 przeznaczone do przełączania trybów odczyt/zapis.

Sterowanie cyfrówką odbywa się wyłącznie za pomocą przycisków, rozmieszczonych głównie z tyłu, wokół wyświetlacza LCD.

Sterowanie cyfrówką odbywa się wyłącznie za pomocą przycisków, rozmieszczonych głównie z tyłu, wokół wyświetlacza LCD.

Monitor LCD nie pokazuje, niestety, zbyt dobrej jakości obrazu, szczególnie podczas fotografowania w ciemniejszych miejscach, wówczas pojawiają się na nim bardzo duże zakłócenia.

Aparat - podobnie jak inne cyfrówki HP wprowadzane w ostatnim czasie - rewelacyjnie dostosowuje się do warunków oświetlenia. R707 dobrze wypadł w teście ostrości obrazu. Bardzo dobrze zarejestrował szczegóły w światłach. Zdecydowanie gorzej natomiast zaprezentował swoje możliwości ze szczegółami w cieniach. Świadczy to o błędnym pomiarze światła, czego następstwem było nieprawidłowe ustawienie ekspozycji. W każdym razie automatyczny balans bieli zasługuje na pochwałę.

Dane techniczne

Cena: 1799 zł

Rozdzielczość: 2612 x 1968 (5 mln pikseli)

Ogniskowa: Odp. 39-117

Jasność obiektywu: 1:2,8-4,9

Wielkość: 98 x 36 x 60 mm

Waga: 208 g

Karta pamięci: SD/wew./32 MB

Czułość: 100/200/400 ISO


Zobacz również