HP iPAQ 2750

Demon prędkości, doskonały do pracy i zastosowań czysto rozrywkowych.

Demon prędkości, doskonały do pracy i zastosowań czysto rozrywkowych.

Urządzenie dla osób, które komputer kieszonkowy wykorzystują nie tylko do zabawy, ale i pracy. W takim przypadku wydajność i możliwości są najistotniejsze. HP iPAQ 2750 bardzo dobrze spełnia te wymagania. Obecne w nim Bluetooth i WLAN to elementy nieodzowne w nowoczesnym PDA i projektanci iPAQ-a oczywiście o nich nie zapomnieli. Także taktowany zegarem 624 MHz procesor to prawdziwy demon prędkości, który sprosta nawet najbardziej wymagającej aplikacji biznesowej. Wszystko połączone razem daje przenośne urządzenie o bardzo wysokiej funkcjonalności. Odtwarzanie filmu w formacie DivX - nie ma problemu.

Uruchomienie i praca na zaawansowanej aplikacji do mobilnej inwentaryzacji? Czysta przyjemność.

Pamiętając cały czas o zastosowaniu tego urządzenia przede wszystkim do pracy, trzeba zwrócić uwagę na subtelnie wkomponowany w obudowę czytnik linii papilarnych. Po jego zaprogramowaniu tylko wybrana osoba ma dostęp do określonych plików lub do wszystkich zasobów iPAQ-a. Szkoda tylko, że nie działa zawsze poprawnie i czasem trzeba powtarzać odczyt linii papilarnych.

Wbudowane gniazdo kart SD pozwoli natomiast rozbudować pamięć palmtopa nawet do kilku gigabajtów - zmieszczą się więc i kolekcje cyfrowych zdjęć, i pliki muzyczne czy filmowe.

Stosunkowo niska rozdzielczość (240 x 320 pikseli) powoduje, że iPAQ jest bardziej energooszczędny, kompatybilny ze wszystkimi aplikacjami systemu Windows Mobile i szybszy niż większość modeli konkurencji. Czyżby mniej oznaczało lepiej? Na to wygląda.

Wystarczy przesunąć palec po wbudowanym czytniku linii papilarnych, by został on zeskanowany, a następnie porównany z obrazem wzorcowym. Jeżeli system zaakceptuje go, odblokowuje zaszyfrowane pliki. Takiego hasła nie da się zapomnieć...

Wbudowany moduł Bluetooth pozwoli w podróży połączyć się z Internetem poprzez telefon komórkowy. W zestawieniu z GPS-em iPAQ przemieni się w komputer nawigacyjny. Również bezprzewodowo otrzymane e-mailem dokumenty będzie można wydrukować na drukarce z modułem Bluetooth, a po wejściu do biura przy użyciu WLAN-u zsynchronizować pocztę elektroniczną.

HP iPAQ 2750

Cena 2378 zł

http://www.hp.pl

Dane Techniczne

Waga 164 g

czas pracy na baterii: 276 min

Plus szybki procesor i bogate wyposażenie

Minus wysoka cena


Zobacz również