Hellboy

Piekło otworzyło się i wypluło grę-gniota. Komputerowe wydanie kultowego komiksu jest wielkim rozczarowaniem.

Piekło otworzyło się i wypluło grę-gniota. Komputerowe wydanie kultowego komiksu jest wielkim rozczarowaniem.

Jest w filmie Asterix i Obelix: Misja Kleopatra taki moment, gdzie ze względu na drastyczność następnej sceny zastąpiono ją dokumentem o życiu langust. Być może to samo powinno się stać z poniższą recenzją. ..

Niebezpieczny przeciwnik Hellboya: drapieżna grafika wektorowa.

Niebezpieczny przeciwnik Hellboya: drapieżna grafika wektorowa.

Hellboy powstał na podstawie komiksu Mike'a Mignoli, który wkrótce doczeka się ekranizacji z Ronem Perlmanem w roli tytułowego bohatera. Właśnie w niego wcielasz się w tej grze (oczywiście w Hellboya, a nie w Rona). Wraz z drugą agentką Biura Ochrony do Spraw Zjawisk Paranormalnych - Sarą, masz rozwiązać tajemnicę zaginięcia twojego przyjaciela, Petera. W zasadzie rozwiązywania nie jest dużo: wykrwawionego Petera znajdujesz na początku gry. Leży przy cmentarnej krypcie. Wypada jednak iść dalej i sprawdzić, dlaczego umarł, skąd na cmentarzu wzięły się zombiaki i kto miał tak żałosne poczucie humoru przy wymyślaniu nazwisk na nagrobkach.

Dla własnego dobra, niech do zamknięcia śledztwa wystarczy ci wiedza, że Peter kopnął w kalendarz. Reszta to dziura na dziurze. Polska wersja jest niechlujna i pozbawiona polotu. Walka irytuje, gdyż tylko raz na kilka uderzeń jesteś w stanie wyprowadzić prawy sierpowy, a słabsze ciosy przypominają przepychankę. Wystrzegaj się tej gry. Omijaj ją! Lepiej kup komiks (a warto!) i poczekaj na film. A jeśli chodzi o komputerowego Hellboya, to najprzyjemniejsza w nim jest chwila odinstalowywania.

Apel do designerów

W tym miesiącu przyszło mi zagrać w kilka mniej lub bardziej udanych gier. Niestety, tym razem miałem pecha i nieudanych było więcej. Zacząłem się zastanawiać, czy tych gier nikt nie wypróbował? Czy nikt nie powiedział ich projektantom, że są niedopracowane - mają niechlujną grafikę, niedopracowaną fabułę czy wręcz są nudne, że "aż chce się wyjść z kina"? Kto takie buble wypuszcza na rynek?

Stąd mój apel do twórców gier komputerowych: nie oszczędzajcie czasu i zachodu na testy. Poprawiajcie, poprawiajcie, poprawiajcie. Im więcej będzie testów, im dokładniej gracze wezmą pod lupę nowy produkt, tym większa jest nadzieja, że nabywcę ominą takie niemiłe niespodzianki, jak Hellboy.

Jerzy Rzymowski

Hellboy

Gatunek: przygodówka TPP

Wydawca: CD Projekt

Stopień trudności: 3

Cena: 9,99 zł

Język: polski

Liczba graczy: 1

Wymagania: CPU 233 MHz, 32 MB RAM


Zobacz również