Hellraiser - Wysłannik Piekieł

Mrożący krew w żyłach horror Clive'a Barkera, który na trwałe zapisał się w historii tego gatunku i wykreował jedną z ciekawszych i bardziej charakterystycznych ikon kultury masowej.

Mrożący krew w żyłach horror Clive'a Barkera, który na trwałe zapisał się w historii tego gatunku i wykreował jedną z ciekawszych i bardziej charakterystycznych ikon kultury masowej.

Frank Cotton rozwiązuje tajemnicę magicznej kostki Lemarchanda i wkracza w świat Cenobitów - piekielnego wymiaru, w którym ból i rozkosz są nierozłączne. Przywrócony do życia powraca na Ziemię jako przerażające monstrum. By stać się na powrót człowiekiem, Frank potrzebuje ofiar... Te zaś postanawia dostarczyć mu znudzona spokojnym życiem bratowa. Ale demoniczni Cenobici ze złowrogim Pinheadem na czele wcale nie zamierzają rezygnować i zrobią wszystko, by Frank znowu zaczął cierpieć...

"Hellraisera" wyreżyserował Clive Barker, ceniony autor bestsellerów ("Candyman", "Władca iluzji"), na podstawie własnej powieści "The Hellbound Heart". Film, zrealizowany w 1987 r., doczekał się aż siedmiu kolejnych części (6. i 7. zrealizowano w 2004 r.). W 1988 r. na Festiwalu Filmowym Fantasporto otrzymał nominację jako najlepszy film i zdobył nagrodę krytyków.

Siłą tego filmu jest specyficzny klimat grozy. "Hellraiser" wykreował jedną z najbardziej charakterystycznych ikon współczesnej kultury masowej - bladolicą postać, w głowę której nawbijano wiele gwoździ. Dzisiaj jest ona rozpoznawana nawet przez ludzi, którzy filmu nie widzieli.

Informacje

Hellraiser Wysłannik Piekieł (Hellraiser) ©1987 New World Pictures

Gatunek horror

Czas 94 minuty

Reżyseria Clive Barker

Scenariusz Clive Barker

Zdjęcia Robin Vidgeon

Muzyka Christopher Young

Obsada Andrew Robinson, Clare Higgins, Ashley Laurence, Sean Chapman, Oliver Smith, Robert Hines, Doug Bradley i inni

Kraj i rok produkcji Wlk. Brytania, 1987

Wydanie DVD

Dźwięk DTS angielski, DD 5.1 angielski ,DD 5.1 polski lektor

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 1,85:1 panoramiczny anamorficzny

Płyta jednostronna, dwuwarstwowa


Zobacz również