Horoskop - Grudzień 2004

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Baran (21.03 - 20.04)

Grudzień będzie dla Barana miesiącem wytężonej pracy. Aby podołać nawałowi obowiązków, będzie on musiał włączyć silnik z turbo doładowaniem. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Teraz właśnie nadszedł moment na realizację nawet bardzo śmiałych przedsięwzięć, odwlekanych przez cały rok. Aby nie ulec przy tym jesienno-zimowym smutkom i zmęczeniu, warto trochę ubarwić swoje życie i wyszaleć się jeszcze przed świętami. Końcówkę miesiąca warto przeznaczyć na wyciszenie i uspokojenie.

Każdy Baran w grudniu owładnięty będzie szałem internetowych zakupów gwiazdkowych prezentów. Chroniczny brak czasu nie powinien jednak uśpić ich czujności - pamiętajcie, kupować trzeba z głową! . Baran spełniony, to Baran świadomy - sprawa bezpieczeństwa w Sieci będzie leżała mu na sercu również w ostatnim miesiącu tego roku.

Po przebrnięciu przez szał internetowych zakupów, przygotowań i nieprzyzwoitego obżerania się przy świątecznym stole, przyjdzie pora na odrobinę relaksu. A że Baran jest istotą, która od komputerowych uciech nie stroni, być może zafunduje on sobie na koniec roku ekstremalną platformę dla prawdziwego gracza.

W grudniu dla Barana:

 • witryna - Odrzutowa toaleta

 • książka - Encyklopedia komputerów

 • gra - Alexander Demo

 • porada - "Ukryte" narzędzia

 • plik - Negative Multiwyszukiwarka 1.08

  Byk (21.04 - 21.05)

  W tym miesiącu Bykowi przyda się wytrwałość, zdrowy rozsądek i umiejętność nieulegania zmiennym nastrojom. Nadmierne szastanie pieniędzmi może się okazać najmniej bolesną konsekwencją chwili słabości. Sprawy uczuciowe wysuną się teraz na pierwszy plan - to dobry moment na odcięcie się od przeszłości i spojrzenie na to, co czeka Byka w nadchodzącym roku. Przyda się odrobina optymizmu - wszak idzie ku lepszemu!

  Wytrzymałość Byków w grudniu będzie niejednokrotnie nadszarpywana. W obliczu kolejnej nagonki na Service Pack 2, niektórym skończy się cierpliwość do przeglądarki internetowej Microsoftu. Na szczęście na horyzoncie pojawiają się coraz wyraźniej konkurencyjne produkty. Czy w związku z tym przeglądarka Firefox 1.0 stanie się wyborem Byka na nowy rok?

  Zdrowy rozsądek przyda się Bykowi pod koniec grudnia. Jego wrodzona ciekawość będzie go bowiem popychała do zapuszczania się w mniej dostępne miejsca ze swoim telefonem komórkowym zaopatrzonym w aparat cyfrowy. Warto jednak, aby każdy Byk wiedział, gdzie z tym aparatem może się bez pardonu wepchnąć.

  W grudniu dla Byka:

 • witryna - Portal Zjawisk Niewyjaśnionych

 • książka - Emotikony. Wirtualne emocje

 • gra - Men of Valor SP Demo

 • porada - Nadzorowanie plików

 • plik - PowerArchiver 2004 9.1

  Bliźnięta (21.05 - 21.06)

  W grudniu Bliźniętom w ręce wpadają same okazje. Warto będzie czasem trochę się wysilić i schwytać jedną z nich - wystarczy wykorzystać do tego swoje predyspozycje. W tym miesiącu można się już brać za naprawę domowych finansów - sprawę odwlekaną przez długie tygodnie. Koniec roku to wiele zleceń, duże obroty i niemałe zyski. Czarne chmury w życiu uczuciowym też znikną - może warto zatem pomyśleć o miłosnej przygodzie?

  Bliźnięta zawsze pociągały luksusowe rzeczy, a ponieważ grudzień jest miesiącem nieodłącznie wiążącym się z zakupami, mogą one totalnie stracić dla nich głowę. Co prawda nie jest zalecane skakanie na głęboką wodę i kupowanie od razu gigantycznego telewizora plazmowego, ale być może nabycie przenośnego kina na jakiś czas zaspokoi żądzę posiadania luksusowych przedmiotów przez osoby spod tego znaku.

  Jeśli grudniowe zakupy się nie udadzą, Bliźniętom trzeba zapewnić miękkie lądowanie i podsunąć pod nos jakiś miły drobiazg. Lubiące filmową rozrywkę Bliźnięta pod koniec miesiąca będą miały więcej czasu na to, aby cieszyć swoje oczy najnowszą wersją programowego odtwarzacza filmów DVD. Przy dobrym filmie, zawsze łatwiej o miłosną przygodę, nieprawdaż?

  W grudniu dla Bliźniąt:

 • witryna - Korex

 • książka - Fotografia cyfrowa. Świat w obiektywie. Wydanie II

 • gra - Chicken Invaders 2.60

 • porada - Zmiana w rejestracji

 • plik - Total Commander Plugins Manager 1.7.4

  Rak (22.06 - 22.07)

  Wyostrzona intuicja i bystrość umysłu - tym będzie nacechowany Rak przez cały grudzień. Nie powinien on jednak brać na siebie zbyt wiele zobowiązań, które zrealizować trzeba będzie w bardzo krótkim czasie. Lekkomyślnie złożone obietnice, mogą mu w późniejszym czasie skomplikować życie. Jeśli w stałym związku Raka coś się nie układa, powinno się o tym rozmawiać. Zachęcamy do spokojnej dyskusji, a nie do awantury wywołanej nadszarpniętą cierpliwością partnera lub partnerki. I zdecydowanie sugerujemy unikanie Lwów - układ gwiazd wyraźnie mówi, że to one przyczyniają się do uczuciowych komplikacji.

  Bystry Rak nie zapomni w porę złożyć życzeń świątecznych wszystkim najbliższym. Aby nie narazić się na zbyt wysokie koszty połączeń, być może zdecyduje się na wtyczkę zastępującą telefon . Grudniowa intuicja osób spod tego znaku może się tymczasem przydać w kwestii systemowych porządków. Po całym roku instalowania różnych aplikacji warto w końcu zadbać o rejestr.

  Końcówkę miesiąca warto poświęcić nieskrępowanej rozrywce i poszerzaniu wiedzy. Rozważnego i zapobiegliwego Raka rozbawią zapewne osobliwe przypadki utraty danych. Będą stanowiły dla niego zarazem ciekawą nauczkę i przesłanie na nadchodzący rok. Żaden Rak nie pozwoli sobie bowiem na zlekceważenie tak istotnej kwestii, jak bezpieczeństwo danych.

  W grudniu dla Raka:

 • witryna - Hibrid's Site

 • książka - GIMP 2.0. Edycja zdjęć cyfrowych

 • gra - Blod Rayne 2 Demo

 • porada - Paski i konfiguracja

 • plik - Winamp Full 5.06

  Lew (23.07 - 22.08)

  Niestety, grudzień dla Lwa oznaczać będzie czas konfliktów, napięcia oraz nieprzewidzianych wydatków. Powinien on unikać radykalnego forsowania swojego zdania i niepotrzebnych kłótni. Sprawy przybiorą korzystniejszy obrót pod koniec miesiąca. W życiu prywatnym są szanse na wyjaśnienie niektórych zaszłości, lecz wymagać to będzie od rozdrażnionego grudniową aurą Lwa, dużo cierpliwości i samodyscypliny. Jako, że Lew ma sporo do zrobienia w domu, zdecydowanie odradzamy podróże - jeśli jesteś Lwem i masz ochotę na prawdziwie rodzinne święta, zaproś rodzinę do siebie.

  Bardziej przedsiębiorczy osobnicy spod tego znaku, wezmą się w grudniu na poważnie za wyczyszczenie swoich komputerów z nieproszonych gości. Skorzystanie z pomocy nieustraszonych łowców szpiegów może okazać się w tym względzie niezbędne. Po tej wyczerpującej walce Lwom zaleca się relaks filmowy, przykładowo z wykorzystaniem odtwarzacza wideo na metanolu . Metanol radzimy w tym wypadku potraktować jedynie powierzchniowo.

  Lew to zwierze ruchliwe i aktywne, które niezależnie od pory roku i nastroju nagromadzone smutki i stres potrafi rozładować na kilka sposobów. Grudzień sprzyjać będzie niestety konfliktogennym sytuacjom, a w pewnych sytuacjach może nawet przypominać skakanie z deszczu pod rynnę. Może warto mieć wtedy przy sobie wodoodporny odtwarzacz MP3?

  W grudniu dla Lwa:

 • witryna - The North Face

 • książka - Windows XP. Rejestr systemu

 • gra - Battle for Moscow

 • porada - Ukryty konfigurator

 • plik - AntiVirenKit InternetSecurity 2004

  Panna (23.08 - 22.09)

  Dla Panny grudzień wiązać się może z niespodziewanym napływem gotówki. Jeśli coś takiego się zdarzy, warto jednak zachować daleko posuniętą dyskrecję - w pobliżu czają się łasi na pieniądze 'przyjaciele'. W życiu rodzinnym miesiąc ten sprzyjać będzie rozrywkom. Intuicja Panny doskonale wyczuje potrzeby partnera: życie uczuciowe nabierze nowego smaku i rozkwitnie na nowo. Dlatego też radzimy udzielać się towarzysko - być może nadarzy się okazja spotkania tej jedynej/tego jedynego?

  Muzyczne upodobania Panny mogą w grudniu znaleźć swoje ujście w praktycznych prezentach gwiazdkowych. Osoby spod tego znaku będą wręcz zauroczone audiofilskim brzmieniem z notebooka, rzucając się autorowi takiego podarku na szyję. W pierwszej połowie grudnia Panny uważać powinny na chwilę zadumy i refleksji w obliczu coraz częściej pojawiających się dziur w ich ulubionej przeglądarce internetowej. Może to oznaczać, iż w grudniu Internet Explorer 6 będzie musiał odejść w zapomnienie.

  O niepocieszone Panny warto troszkę zadbać i uświadomić je, że podjęte decyzje są słuszne. Pomóc mogą w tym informacje o groźnym robaku korzystającym z dziury wykrytej w IE, które upewnią osoby spod tego znaku o konieczności wymiany swojej ulubionej przeglądarki internetowej.

  W grudniu dla Panny:

 • witryna - Panzer General II

 • książka - Po prostu OpenOfficePL

 • gra - FlatOut Demo

 • porada - Zjedzone rozszerzenia

 • plik - PowerDVD 6.0


 • Zobacz również